Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kislányomnak az Ekaterina...

A kislányomnak az Ekaterina nevet szeretném adni. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szép, csúnya? Miért?
2012. jún. 24. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszik. Túl erőteljes hangzású, nem tudom elképzelni, ahogyan egy kislányt így szólítanak.

A csúfolásról pedig annyit, hogy egyrészt neveltetés kérdése, másrészt pedig a környezet hatása. És egy 2-3-4-..-16 éves gyereknek hiába magyarázod, hogy azok a "buta" gyerekek rosszul vannak megnevelve, és csak ezért forgatják ki a nevét, ő ebből csak annyit érzékel majd, hogy a többiek rajta gúnyolódnak. Bár igaz, ez bármilyen névvel megeshet, az emberek kreatívak. De én, a részemről szeretném csökkenteni annak az esélyét, hogy egy kimondhatatlan név miatt a gyerekem a céltábla közepén álljon.

És még egy megjegyzés: az "üntyürüpüntyülü Lillák" említése mi, ha nem csúfolódás? És az egyéni ízlés nem korlátoltság kérdése. Vagy szerinted mindenki korlátolt, akinek nem tetszik ez a név?

Nem minket kell meggyőznöd, hogy ez mennyire egy szuper név. Ha ezt akarod adni a kislányodnak, add ezt, és ne törődj mások véleményével. Ha pedig törődsz vele, akkor ne háborodj fel az esetleges negatív kritikákon.

2012. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg ha eldöntötted, hogy ezt adod neki, akkor nem mindegy kinek mi a véleménye róla..


Hát ezt nem értem én se,az ilyen kérdéseknél,megkérdeznek valamit,véleményt kérnek,de utána ha az nem megfelelő,nem tetszik,lepontoznak,bedurciznak,rosszab esteben nyomda festéket nem türő hangnemben irogatnak vissza,hogy jó hogy nem dögölj meg mert más a véleményed,és igazából,ő már rég eldöntötte,hasonlóak a megoldást kereső kérdések ahol kiderül a kérdező csak szidni akar valakit csoportos segítséggel, vagy épp kifogásokat gyüjteni a problémája meg nem oldásához,ki érti ezt?

2012. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező egyszerűen behisztizett ezen, hogy az ő fantasztikus ötletét nem pártolják, de persze hogy is lenne ennek lényege, hisz ő dönt, de azért megkérdezi itt is, mintha számítana. Ez a név sz*r. Csúnya, ha anyám ilyen nevet ad nekem tuti nem köszönöm meg neki. De sok sikert a gyerekedhez. Remélem megszokja. Más választása úgy sem lesz.
2012. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:

Szia!

Feltettél egy kérdést sokan válaszoltak, szinte senkinek nem tetszik. Nekem sem. Nekem olyan kicsit mint alkatrész szó. Tényleg csúfolnák. Lehet szerinted akkor azok a gyerekek hülyék(ami igaz is valamilyen szinten) de a kislányodat nagyon fogja zavarni. Nem kell régi magyaros nevet adni, van sok nemzetközi ami Magyarországon is elmegy. Nekem van pár barátnőm akinek "különleges" neve van és agyf@szt kapnak már attól hogy mindenki visszakérdez, elírja stb.

2012. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim válasza:
100%

Ha je-vel az elején ejtem, akkor tetszik, e-vel szokatlan, de nem rossz. Mondjuk én alapból szeretem a szláv neveket. :)

A csúfolódás miatt nem hiszem, hogy aggódni kellene, a gyerekek a leghétköznapibb nevekkel is megteszik.


Viszont kedves kérdező, az, hogy valakinek nem tetszik ez a név, még nem jelenti azt, hogy korlátolt, ízlések és... :)


"Csak mert nem akarom én adni a világnak az 500.000 Anitát?" - Ehhez meg csak annyit, hogy ennél több Ekaterina van már a világon, csak kicsit odébb kell menni... :D

2012. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
100%
De minek teszel fel kérdést te szerencsétlen, ha aztán csak háborogni tudsz a válaszokon? Véleményt kértél, még fel is tetted a kérdést, hogy csúnya-e. Leírták, hogy nem tetszik nekik, ez a véleményük, és szerintük csúnya. Válaszoltak a kérdésedre, őszintén. Ez nem bekorlátoltság, mert nekem sem tetszik például a Katalin sem, pedig egy teljesen hétköznapi, átlagos név, de ugyanígy nem tetszik az általad említett név sem, hiába különleges. Nem korlátolt vagyok, csak ilyen az ízlésem. Add ezt a gyerekednek, ha ettől boldog leszel. Hidd el, úgyis Katika lesz belőle, mert meg sem fogják tudni jegyezni főleg az oviban meg az iskolában, meg a tanárokat rohadtul nem is fogja érdekelni, hogy mi is a neve, Katika, és kész. Én Orsolya vagyok, édesanyám Mária, de sokszor még engem is Marikának hívnak az idősebb generációból, mert az egyszerűbb, és rájöttek, hogy úgyis hallgatok arra is. Azt mondtad, hogy a névadáson nem változtat az általunk adott vélemény. Akkor mi a francnak kérdeztél? Utálom az ilyen "senki nem érdekel, de azért megkérdezem, hátha egyet értenek velem, ha mégsem, akkor meg k*pják be" embereket, mint te vagy.
2012. jún. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ezt a nevet rendesen becézni?

Kati?? Hát az gyönyörű.

2012. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:

Hát elég fura név, rondának viszont nem nevezném. (Jekaterinaként tényleg jobban hangzik.) Számomra nem tűnik annyira szörnyűnek, mint a többi hozzászólónak, de azért én sem adnám a gyerekemnek.

(egyébként rinaként lehetne becézni)

2012. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

Úgy hívták barátnőmék kutyáját, hogy Rina, hozzá illett is, de embernek már nem adnám:)

Mondjuk még mindig jobb, mint a Dagobert meg az Eufrátesz.

2012. jún. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
Titeket nem emlékeztet a Hadúros kérdésre?:O)
2012. jún. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!