Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van sznob a családotokba?...

Van sznob a családotokba? Hogy viselkednek, miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 18:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Hát az én családomnak,nem csak az előkelőség utánzása van...Utálom a viselkedésüket.Kb mindenkit lenéznek,mindenki alattuk áll,akinek nincs 3 diplomája,vagy doktori címe és még sorolhatnám :D Szeretnek fellengzőzni, nem feltétlenül hivalkodni,de valami utalás mindig van arra, hogy ők miben mások. Ez nem feltétlenül jelenti a legújabb,legdivatosabb ruhákat. Van olyan családtagom,akinek az egész háza antik bútorokból és gyűjteményekből áll. Beszélgetni sem szeretek vele,mert tudom, hogy miképpen szólal meg...Már a hangleejtés sem tetszik. Ettül függetlenül, hogy ilyen családban nőttem fel, azt megtanultam, hogy a mostani divatlibák,meg pávák akik menőznek az ájfónjaikkal,és esetleg hitelre megveszik a plazmatévét is,meg a bmw-ét, azok nagyon messze vannak a sznobságtól és csak szimplán többnek mutatják magukat,mint amik.Az sem normális,aki a saját erejéből mindent elért, és azzal hivalkodik.
2012. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

a családombaN nincs, de ismeretségi körben van.


nagyzolni próbál a semmiből, ha nem mehet hotelba, akkor inkább otthon gubbaszt, csak a drága cuccok jók, meg is ideologizálja, hogy miért, stb stb.


ők azok, akik nem tudják, hogy mik az igazi értékek az életben. a csóróbb, ámde értelmes emberek meg inkább élvezik abból a kevésből, ami nekik jut.


mondjuk legalább annyira idegesítenek a buta prolik is, mint a sznobok. fájdalmas velük beszélgetni, szóval ha tudom, akkor kerülöm őket.

2012. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék sznob lenni, de nem megy, mert az utánzáshoz sincs pénzem.


:-D


Ezt megszívtam.


Nálam ez abban nyilvánul meg, hogy rendszeresen nézegetem a nagy luxusmárkák honlapjait, álmodozom, hogy milyen lenne New Yorkban vásárolgatni a Chanel-ben pl., minden hétvégén más városban, tengerparton koktélozni meg bla bla bla...


De aztán elmúlik és húzok vissza dolgozni, nem túl boldogan.

2012. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körben van. Mindig csak majmolják a még tehetőségebb ismerőseiket, marha drágán vesznek bútorokat (csak egy komódot meg egy kisszekrényt a szobába), nem is passzo a többihez, nem is nagyon míves vagy szép, csak mert XY márkája/tervezte (mittudomén), csak az ismeretségi körük által elismert zenét hallgatják, popzenében is nagyon válogatósak, nem hajlandók, csak bizonyos közökben divatos szórakozóhelyekre járni, festményeket szeretni/venni, színházi előadásokat nézni, ruhát venni... és közben látszik rajtuk, hogy ez nem ad nekik örömöt, maximum annyiban, hogy oda tudják mások orra alá dörgölni... és nincs ízlésük és saját stílusuk. Közben meg nem annyira gazdagok, mint mutatják, és bizonyos dolgokon spórolnak is, főleg azokon, amik nincsenek elöl (pl. az összes törölközőjük már cafatokban lóg kb.), csak mert inkább a divatos külsőségekre költik a pénzt.
2012. jún. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindenki sznob. Ez különféleképpen nyilvánul meg. Kinél hogy. A lényeg ,hogy mindenki abban sznob,amit imád és fontosnak tart, abban ő a "jani" és nem ismer ellentmondást. PErsze vannak kivételek, de én úgy vettem észre hogy ez a nagy általánosság. Van aki a művészeti stílusára sznob rettentően, van aki a karrierjére, munkájára, van aki a stílusára, kinek mi a meghatározó. Csak akkor vehető észre,ha a vélemények ütköznek abban az adott kategoriában.
2012. jún. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!