Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérték meg a kezed?

Hogy kérték meg a kezed?

Figyelt kérdés
És mi volt a reakciód? :)
2012. jún. 23. 17:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Idén Valentin napon történt. Hazajött a Párom a munkából és volt nála 3 szál vörös rózsa, odaadta és azt mondta, hogy van még egy ajándék nála, amit szívből szeretne adni. Összefogta a két tenyerét, gondoltam, biztos viccelődni akar, hogy kisbéka van benne, mert tudja, hogy utálom a békákat és mindig ezzel hülyéskedik. :) Aztán kinyitotta a kezét és megláttam a köves gyűrűt. Még ekkor sem hittem, hogy ez lánykérő gyűrű lesz, mert előtte semmi jelét nem mutatta, hogy valaha szeretne megnősülni. Aztán megkérdezte, leszek-e a felesége. Én a vállára borultam és sírtam a boldogságtól, alig tudtam kimondani az igent. :) Nem egész 2 hét múlva esküvő!
2012. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Az udvarlóm, mikor elérkezttnek látta az időt, halkan jelezte, hogy szeretné megkérni a kezemet, és ezügyben jönnének Debrecenből családostul.

A kijelőlt napon Anyám sütött-főzött, Apám sürgölődött, nővérem sertepeltélt. A szomszédoktól kölcsönkért étkezőasztalokkal és székekkel kiegészítve sikerült az 56 nm panel lakásban egy komoly kis vendésgétet rendezni. Anyám gyönyörű földigérő, karcsúsított fazonú bordűrös fekete alapon ezüst mintás ruhát varratott nekem, (mert akkor még jártunk szabóhoz) továbbá nem kis megrőkönyödést keltettem mindehhez ezüstre kifestett körmeimmel.

Megérkezett a szük család: + 9 fő. A leendő nászok hamarjában megtalálták a hangot egymással, azaddig csak ők nem ismerték egymást, vacsora előtt leendő aposom halk pohárkocogtatást követően feállt, és hosszú lére engedve, illendően megkérte a fia számára a leányuk kezét -az én voltam, természetesen -adták.

Apám is szolt egy pár szót, és előkerültek a gyűrűk 2 jegygyűrű+2 kísérő (1 pecsét, 1 köves -most a zálogban van) Vacsora után Anyám zavarában telibe fújta leendő apósomat tejszínhabbal,

elnéző mosoly, fiatalabbaktól hangos hahotázás kíséretében. Hajnal felé ki-ki hol érte magát -fotelben, ágysarkára borulva szunyókált egy keveset és reggel visszaindultak.

Akkor én 17 éves voltam, völegényem 28 és ennek már 34 éve. Bolddogan éltünk együtt 19 évet.

2012. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a 4. évfordulónk volt. Én el akartam menni valamerre, de sz.r idő lett, így nem mentünk, a hangulatommal jól el is csesztem az estét. Este beszélgettünk az ágyon, szóba került megint az esküvő is, hiszen a múlton mindig szoktunk rágódni :) hát akkor legyen már jövő is :) gyerekekről beszéltünk. és mivel vagy fél óra próbálkozás után sem tudott kirobbantani az ágyból, kínjában letérdelt mellém az ágy mellé, és megkérdezte, hogy mielőtt a gyerekekről beszélünk, nem-e lennék a felesége :) természetesen igent mondtam, bőgtem, pedig már számítottam rá :) 23 napja, az 5. évfordulónkon volt az esküvőnk :)
2012. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De aranyosak ezek a történetek! :) Köszönöm, hogy megosztottátok velem! :)
2012. jún. 26. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!