Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pofátlanság lenne ha megkérnén...

Pofátlanság lenne ha megkérnénk erre a párom szüleit?

Figyelt kérdés

Készülünk nyaralni. Úgy volt, hogy a párommal ketten megyünk, aztán megkérdezték a szülei, hogy mennénk-e velük (ebben a felállásban: a párom öccse, a párom, anyós, após). Voltunk még 3 éve együtt nyaralni, akkor 19 évesek voltunk, az akkor 11 éves öcsi a mi szobánkban volt elszállásolva:) No, most szeretnénk külön szobát, nem feltétlenül a szex miatt, de azért mégis másabb, ha öcsi nem velünk van a nap 24 órájában (legutóbb amellett, hogy velünk volt egy szobában mindenhová vittük magunkkal szívesen). Megértem a szüleit is, hogy ők is szeretnének gondolom kettesben lenni, de mi is...

Ebben a helyzetben mit tennétek? Tudom kellemetlen.

Nincs bajunk a kisöcsivel tényleg szívesen viszem mindenfele, meg ilyenek csak...



22-L


2012. jún. 23. 13:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
...a lényeg a lényeg: egyik szobában így is úgyis az öcsi is ott alszik...:)
2012. jún. 23. 13:52
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
Problémád sajnos nem egyedülálló. Én a te helyedben ragaszkodnék ahhoz, hogy önállóan, csakis kettesben menjünk nyaralni. Tudom, hogy anyós pajtás örül, ha együtt látja a családot, de nektek az az igazi, ha kettesben vagytok.
2012. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán miért az anyósjelölttel mentek nyaralni? Huhh még a hideg is kirázott. Mi mindig úgy megyünk hogy párom, barátnőim, haverok.
2012. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Úgy volt, hogy a barátainkkal megyünk (érdekesen a párom legjobb barátja, a legjobb barátnőm párja). De úgy néz ki nekik nem oké, mert el kell utazzanak...:-S


Ez még nem eldöntött, még agyalunk rajta.


Viszont azt sem szeretném, ha ők akarnák fizetni, s mi mondjuk meg a szabályokat :-S

2012. jún. 23. 13:57
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont ha ez a helyzet nem mennék anyósékkal. Nem kell magyarázkodni, a lefoglalt szobát vissza lehet mondani utazás előtti pár napig, legtöbbször díjmentesen. És pont.

Nem tudom hogyan állsz anyagilag, de nekem pl évi egy nyaralásra telik. Ezt nem szeretném a pöttöm sógorommal egy szobában eltölteni.

Amennyiben fizetsz érte (és az mindegy, hogy a végén nagylelkűek lesznek e, előre ezt nem lehet tudni) jogod van úgy nyaralni, ahogy neked tetszik.

2012. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nincs sűrűn pénzem nyaralásra, most úgy alakult, hogy lenne (3 éve voltam utoljára)...

No nem tudom, sértődéseket se szeretnék...:-S

2012. jún. 23. 14:01
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 19 éves fiam van.

Az a szülő amelyik megsértődik azon, hogy a fia a barátnőjével akar lenni egy nyaraláson az meg is érdemli.

Persze tálalás kérdése, de mondd el neki, hogy bár imádod a kisebbik gyereket sokáig gyűjtöttél erre a nyaralásra és neked tökéletesebb volna a szitu ha csak a barátoddal aludhatnál.

Ha azt a választ kapod, hogy ne legyen gondod a pénzre mérlegelj: ingyen nyaralás+öcsi vagy kiadod az eleve nyaralásra szánt pénzed és elmentek kettesben valahová, az örömszülőknek meg tisztelettel megköszönöd ezt a páratlan és nagyvonalú ajánlatot de nem élsz vele.

szerintem.

2012. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, h az arany középutat senki sem veti fel (vagy legalább is az én szemem siklott el felette) Miért nem beszélitek meg a szülőkkel, h a nyaralás egyik felében nálatok, másikban náluk alszik az öcsi? Akár 1-2 napos váltakozásban is lehetne és akkor mindig van valami kis szünetnyi szabadság tőle.
2012. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 17-es válaszolóval.

Azért a szülők is belegondolhatnának, hogy esténként nem malmozni szeretnétek meg a kisöcsit pesztrálni.


Kisöcsi meg már nem 4 éves, legyen annyira nagyfiú, hogy egyedül aludjon. Ha meg ennyire gond az, hogy unatkozik, akkor hívják meg egy kis barátját, osztálytársát.

2012. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Két évvel ez előtt voltunk anyumékkal nyaralni, anyum fizette a szállást, egy icipici ház volt kibérelve, ahol csak két szoba volt és egy nappali, de inkább átjárónak mondaná csak épp volt ott egy ágy is. Anyumék 1 szobába én és a párom a másikba öcsém meg a nappaliba. Öcsém akkor volt 15 éves esze ágába se volt senki közé beférkőzni.


Ha így is úy is mennétek nyaralni akkor mondjátok anyósnak, hogy akkor mentek velük ha nem nálatok fog aludni a kis srác, ha hozzátok akartak berakni akkor ti inkább külön mentek, mert kettesben is szeretnétek lenni.


Amúgy meg nem értem, hogy a srác nem lesz egyedül csak éjszaka nappal mindenki ott lesz.

2012. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!