Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene megváltozni?...

Nekem kellene megváltozni? Túl ragaszkodó lennék?

Figyelt kérdés
nő vagyok. 7 éve vagyunk együtt a férjemmel 2 éve házasok. nagyon megvagyunk jól vagyunk elvagyunk,csak az a baj hogy mikor hazajön a munkából fáradt tévézni internetezni akar és nem velem beszélgetni. Én nem dolgozom. tudom ő most kint dolgozik a melegben 6 kor jön haza elfáradt. Én mindig ragaszkodó voltam most is!Általában rajta csüngök hogy menjünk el kocsikázni,mert ott tudunk beszélgetni. Mikor játszik a gépen akkor mindig a játékra figyel.Egész nap őt várom hogy végre láthassam beszélgessünk , de ő inkább internet tévézik. szerintem bennem lehet a hiba mert ragaszkodom és persze nem vagyok elfáradva sem. De úgy nem lehetne pihenni hogy közben beszélgetünk is? Tényleg mikor hazajön mindig elvitetem magam kocsikázni. De van mikor beszélgetni akarok ős mégis nem figyel rám ..velem van a baj?
2009. júl. 7. 00:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom, amit az előttem szólók. Ha nincs egészségügyi oka annak, hogy nem dolgozol, akkor keress valamilyen elfoglaltságot. Nem muszáj annak kötött munkaidősnek lenni, ha nem fontos a pénz, lehet bármi: akár karítatív munka is. A lényeg, hogy te is emberek közt légy napközben, beszélgess, szerezz baráti kapcsolatokat, foglald el magad.

A férjed egész nap dolgozik, emberek veszik körül, beszélnek hozzá, ő válaszol, szóval nem csoda, ha mikor hazaér, akkor pihizne egy kicsit. Nem csak a dereka, meg a lába, hanem a feje is.

Azt meg nehéz úgy, ha közben egy asszonyka ott kerepel neki folyamatosan.

Kicsit átélem a helyzetedet, gyed-en vagyok itthon. Vannak napok mikor "hosszús" a férjem, ilyenkor reggeltől csak este hétre ér haza. Itt a babci velem, de jó lenne olyankor valaki felnőtt emberhez is beszélni.

Mostmár belerázódtam a helyzetbe, meg a gyerkőc is igényli, úgyhogy megyünk játszóterezni, bemegyünk a munkahelyemre, meg van barátnőm, aki szívesen jön velünk és közben beszélgetünk is. És így nem terhelem le a férjem ezzel.

Örülök hogy vannak még ilyen párok, akik hét év távlatából sem panaszkodnak a másikra, hanem feltétel nélkül szeretik. Ne rontsd el ezt.

És lehet, hogy még egy kis elismerést is kicsikarsz a férjedből, ha valami jót teszel. Beszédtémátok is több lesz, hisz neked is lesznek "élményeid".

2009. júl. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem tulságosan unatkozol,és nem értékeled,hogy a férjed azért dolgozik,hogy te kényelmesen éldegélhessél otthon.Ha a fárasztó munkája után elvisz kocsikázni,akkor miért panaszkodsz?Beszélgetni lehet vacsora közben is,vagy este lefekvés után.Természetes,hogy ha fáradt,kiakar kapcsolódni,és netezik vagy Tv-zik,és nem a te nyavajgásod akarja hallgatni.A mai fiatalasszonyok elvárják a férjüktől,hogy körülöttük ugráljon,mert csak a saját igényeikkel törődnek.Mi 30 évig éltünk együtt,mind a ketten dolgoztunk ( mellesleg az én korosztályom így élt )neveltük a 3 gyereket.A férjem este leült a TV elé,én meg közben pl.vasaltam stb.Soha nem vártam el tőle,hogy csak velem foglalkozzon.Tudomásul vettem,hogy neki is joga van a kikapcsolódásra.A tisztaruha,vacsora nem törődés,ettől több kell egy kiegyensúlyozott házasságban.Természetesen nem ugráltam körül,ő is segített a bevásárlásban,a kertben, a házkörüli munkákban.Tanult a gyerekekkel stb.De az esti pihenésre neki is éppúgy szüksége volt,mint nekem.Sokkal kevesebb válás lenne,ha a párok egymásra jobban odafigyelnének.Tévedés,hogy csak a nőknek van igénye törődésre.Találj magadnak valamilyen hasznos elfoglaltságot,és kocsikázás helyett hagyd pihenni.Akkor neki is több kedve lesz beszélgetni.És ne csak arról szóljon a beszéd,hogy te mennyire unatkozol nélküle,hanem hallgasd meg az ő problémáit is.Ha nem változtatsz,akkor komoly problémáitok lehetnek,
2009. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Amit a férjed tesz, az egy evolúciós kód miatt van. Ajánlok neked egy könyvet, rendkívül szórakoztató módon mutatja be a tipikus párkapcsolati problémákat, és hogy hogyan kezeljük őket. Nekem is a párom hozta a könyvtárból, pedig mi mindketten csak nevetni szoktunk ezeken a tanácsadó könyveken. Ez viszont tényleg hasznos. Barbara Pease-Allan Pease: Miért nem tudnak a férfiak többfelé figyelni, és miért nem tudnak térképet olvasni a nők?
2009. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
KOCSIKAZAS??? Annyira jot nevettem ezen! Szegeny ferjed, gondolom ahogy mondja a munkatarsainak, hogy "sietek haza, meg el kell vinnem az asszonyt kocsikazni!:)))"
2009. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
2 hét mulva szülök:)
2009. júl. 7. 15:30
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még 2 hetet kell kibírnod, utána lesz aki lekösse a feles energiáidat. Gratulálok :)
2009. júl. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Először is gratula a babához! Nekem 1 éves a lányom, hidd el, jó ideig nem lesz időd "kocsikázni". Ezt most poénból írom, nehogy megsértődj! Egyébként nekem a férjem mondta, hogy sosem tudta elviselni, ha valaki (miközben Ő tv-t néz) beszél hozzá. Egy dologra tud figyelni 100%-osan. A Te férjed a számítógépre szeretne kicsit. Értsd meg őt is, hiszen gürizik egész nap, fáradt, ráadásul a kinti munka sokkal jobban kivesz az emberből, főleg ebben a melegben. Hadd tegye, amit szeretne. Ettől függetlenül beszéld meg vele, hogy néha szeretnéd, ha csak úgy dumcsiznátok, neked az lenne a kikapcsolódás. Mi csak most kezdtünk el hétvégeken kicsit kikapcsolódni, elmegyünk 2-3 órára, gyerkőcöt valamelyik nagyira hagyjuk. Eddig nem volt sem idő, sem energia. Szóval szerintem ha megszületik a baba, akkor másként fogod látni a helyzetet!
2009. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

O, hat akkor mar nem is lesz idod unatkozni!

De jo neked, hogy babazhatsz. Kisfiut vartok vagy kislanyt?

Jo egeszseget kivanok akkor es sok anyatejet a babukadnak!:)))

2009. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

köszönöm kedvesek vagytok. kisfiam lessz:)

Én is úgygondoltam hogy nemlessz időm kocsikázni ha megszületik:)

2009. júl. 8. 18:15
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akár Én is kiírhattam volna, és örülök,hogy ilyen válaszokat olvastam. Ha ezt most írnám ki a gyakra,a többség biztos a Páromat szólná le,úgyhogy nem is teszem.:)

Örülök,hogy más is így látja,ahogyan Én s a Kérdező!:)

Remélem azóta minden rendben, és boldog család vagytok!:)

2012. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!