Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék megváltozni?

Hogy tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Csendes, zárkózott, kicsit depresszív lány vagyok, nehezen nyílok meg és nem nagyon tudok kapcsolatokat teremteni, elég kevés barátom van. Az emberek általában szomorúnak látnak, pedig nem vagyok az, csak állítólag keveset mosolygok. Jövőre új iskolába megyek, és nem szeretném, ha ott is ilyennek látnának, viszont nagyon félek, hogy elrontok valamit és elveszítem az egyetlen lehetőségem, hogy tiszta lappal induljak. Nem tudom, hogy kezdhetnék hozzá a változáshoz. Ha egy ismeretlennel kell elkezdenem beszélgetni, kínosan érzem magam, alig tudok mit mondani,pedig nagyon vágyok barátokra.
2011. aug. 29. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilj meg,legyél jó humorú,és kicsit nagyszájú :).
2011. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gabriel99 ***** válasza:

sajnos nem fogsz tudni megváltozni. max 1 kicsit "csiszolhatod" a viselkedésedet, kb 10-15 %-ban.


a temperamentum genetikailag adott, vagyis veleszületett dolog. emócionalitás, szociabilitás, aktivitás alkotja, s ezek milyensége mutatja h ki milyen.


hozzd ki a legtöbbet az introvertált mivoltodból. pl. írj regényeket.... de kifelé forduló soha nem leszel.

2011. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gabriell válaszát nem tartom igaznak :)

Én is visszahúzódó voltam egy időben.Aztán rájöttem hogy ha ilyennek mutatom magamat senki sem fog odajönni hozzám beszélgetni.Ma már mindig nevetek.Nem rég volt a szülinapom is.Rengetegen írtak nekem.Ekkor jöttem rá hogy mennyi embernek lettem fontos azóta amióta megváltoztam.Igenis lehet.Csak akarni kell.

2011. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mokkacsino ***** válasza:
100%

A csendességed lehet, hogy visszavezethető valami egyéb múltbéli eseményre, ami miatt ilyen erős gátlások alakultak ki.

Ne érts félre, amit mondok nem gúny miatt mondom, hanem mert nekem is segített. Keress fel egy pszichológust. Nem azért mert bajod van, hanem hogy beszélgess egy kicsit vele és megismerd magad.

Tudom, hogy sokan ezt úgy élik meg, hogy a pszichológushoz járás egyenlő az elmebetegséggel, pedig nem. (az a pszichiáter) A pszichológus segít az érzelmi gondokat legyőzni. Segít megismerni magad.

Ő nem fogja megmondni, hogy mit kell tenned, mit csináljál, hogy megváltozz, csak egyszerűen elkezded látni magad, és elkezdesz kinyílni. Én félévet jártam. Minden második héten. És teljesen más ember lettem. Megismertem a hibáim, a lehetőségeim stb stb.

De az a legfontosabb, hogy te akarj változni. És tegyél is meg mindent érte.

2011. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ha egy ismeretlennel kell elkezdenem beszélgetni, kínosan érzem magam, alig tudok mit mondani,pedig nagyon vágyok barátokra.


Mint ha rólam beszélnél... :/

2011. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gabriel99 ***** válasza:

3. hsz-re:


ezért írtam a 10-15 %-ot. jobban az ember nem tud változni, mert az már az önmagából kifordulás lenne, és összeomlana a személyisége. lehet tréningezni 1 bizonyos határig. én is visszahúzódó vok, és a mai napig is "szenvedek" bizonyos helyzetekben, hiába éltem át 100x már, nem változott a belső feszkó semmit. na jó enyhült picit, de tisztában vagyok vele, h soha nem leszek vagány, csoport közepe, parkett ördöge stb...

2011. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mokkacsino ***** válasza:

Gabriel 99 ebben igazad van.

Mármint a feszültség meglétében. De lehet tanulni a kordában tartást és azt, hogy ennek ellenére tegyünk valamit, amit akarunk. Tény, hogy nem lesznek ezek a típusú emberek a exhibicionisták gyöngyei, de sokat fejleszthetnek a kommunikációjuk és a társas kapcsolatok kezelésében.

2011. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem: nem kell megváltoznod! Viszont el kell fogadnod magad olyannak, amilyen vagy és akkor más is el fog fogadni, és lesznek barátaid. Lehet, hogy nem sok, de igaz barátból 1-2 is elég.
2011. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom hogy a tervezés a lényeg. ha valaki változnia akar szerintem előre el át kell gondolnia hogy mikor mit fog tenni. készülj fel minden eshetőségre. tervezd meg előre hogy mikor mit csinálsz mondasz. játszd azt mintha más lennél és idővel tényleg más is leszel!
2011. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy milyen suliba mész, hány éves vagy?


Am. írtam privátot is, nézd meg.

2011. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!