Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy bármit megvehet a gyerek, ha összegyűjti rá a pénzt?

Figyelt kérdés
ugyanis anyukám ezt az elvet vallja, így a húgom (11 éves), akinek már van két görögteknőse, egy saját macskája, (+ a háztartásban még 2 macska és két kutya) saját pénzéből vehetett egy gekkót, illetve szeretne még egyet, amit szintén megtehet, ha gyűjt rá (nagymamától, osztálykirándulásból) pénzt. Szerintem felelőtlenség ezt megengedni neki, hiszen a meglévő állataival sem törődik igazából és teljesen felesleges még egy. Anyu erre csak annyit mondott hogy mindenkinek más a felesleges. Szerintem azért legalább egy kicsit határokat kellene szabni egy 11 éves gyereknek.. vagy én látom rosszul a helyzetet?

2012. jún. 21. 21:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
hát én is így gondolom, de nem tudok mit csinálni, mert mindig "én vagyok a gonosz" ha beleszólok. Azért tettem csak fel a kérdést, hogy lássam hogy én vagyok-e a hülye
2012. jún. 21. 22:47
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, hogyha beszólsz, te vagy a hülye... Sajnos te nem tudsz mit csinálni, ez a szüleid felelőtlensége, majd rájönnek, hogy nem volt igazuk, amikor jönnek a problémák, és akkor talán még igazat is adnak majd neked.
2012. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
szerintem nem kell neki még 1,hogy avval se törődjön
2012. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos határok között igen. De a húgod pont nem ez a kategória. Itt nem megunható, kidobható kosaras kártyákról van szó, hanem élő állatokról, akik megérzik, ha nem törődnek velük.

Egyéb dolgok, amiket én nem engednék a gyereknek, tök mindegy, mennyi pénze van:

-fegyver (13-14 éves kor alatt sztem még saját bicskát sem engednék, 16 éves osztálytársam is elejtette suliban, és majdnem átszúrta vele egy másikunk kezét)

-cigi bizonyos kor alatt

-ital

-drog

-kétes bulik

2012. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Neked anno lehetett otthon állatod?

Mintha kicsit az irigység beszélne belőled:)

2012. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha összegyüjti rá,akkor vegye meg.

DE!

öcsém 11 éves,vehetett magának tengerimalaciot,de csak akkor amikor a felszerelésre,és a következő fél évi kajára is meg volt a pénze.És utána is gyüjtögethetett,mert anya megmondta,ő egy forintot nem ad rá (zsebpénzt kap).

2012. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!