Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy bármit megvehet a gyerek, ha összegyűjti rá a pénzt?

Figyelt kérdés
ugyanis anyukám ezt az elvet vallja, így a húgom (11 éves), akinek már van két görögteknőse, egy saját macskája, (+ a háztartásban még 2 macska és két kutya) saját pénzéből vehetett egy gekkót, illetve szeretne még egyet, amit szintén megtehet, ha gyűjt rá (nagymamától, osztálykirándulásból) pénzt. Szerintem felelőtlenség ezt megengedni neki, hiszen a meglévő állataival sem törődik igazából és teljesen felesleges még egy. Anyu erre csak annyit mondott hogy mindenkinek más a felesleges. Szerintem azért legalább egy kicsit határokat kellene szabni egy 11 éves gyereknek.. vagy én látom rosszul a helyzetet?

2012. jún. 21. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Sem gyereknek, sem felnőttnek nem való állat, ha nem törődik vele!
2012. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Elvvel egyetértek ha spórol rá akkor jobban meg fogja becsülni. Na ez mondjuk akkor a te húgodra nem vonatkozik.
2012. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez a kijelentés élő állatra nem kéne, hogy vonatkozzon. Főleg, hogy állatokat ingyen is be lehet szerezni, na meg etetni kell, macskát ivartalaníttatni, ha ne akartok macskafarmot, ha beteg orvoshoz kell vinni.

Ezekre rákérdezhetnél szüleidnél, hogy mi a véleményük.

2012. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
40%
szerintem középiskola előtt alapból cinkes a gyereknek pénzenie, max vegyen cukorkát,stb., de egy macskáravalót rábízni az hüjeség. ezzel nagyjából oda lehet kilyukadni, mintha mindent megkapna, el lesz kényeztetve.(és amint látom, nem is halad jó irányba..)
2012. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elv jó, de állatra nem. Én is vettem magamnak görög tekit, de én gondozom is, mert anya velük együtt vágna ki a lakásból. Mondjuk nekem egy csigáért is könyörögni kell. És amúgy a teknős is meg a kutya macska pont elég költséges állatok. Már mint azokat is ő állja? Pl: kaja, orvos, felszerelés?
2012. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
alapjában véve egyetértek a kijelentéssel, és talán pont a kérdésben szereplő eset az egyetlen kivétel ez alól. élő állatra tényleg nem kéne hogy vonatkozzon, ugyanis ahhoz nem csak pénz kell, ellentétben a tárgyakkal, amikhez tökéletesen elegendő annyi törödés, hogy összegyűjtjük rá a pénzt. állatra ez nem áll, ahhoz több kell, mint pénz
2012. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha például, mint most, állatokról van szó, akkor semmiképpen. Főleg, hogy egy gekkót nehéz tartani, egyáltalán nem kisgyerekeknek való. A görögteknősnél meg minimum 20 évre kell tervezni, és ha már most nem törődik vele, mi lesz később? Anyukádnak és a tesódnak is meg kellene ezt magyarázni. Legalább jól tartja őket?
2012. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában egyetértek ezzel, engem is így neveltek. Mindig kaptam zsebpénzt, amit általában gyűjtöttem és elmentem belőle egy évben 2-3-szor shoppingolni, elég sok ruhát vettem olyankor, sosem szóltak bele. De valószínűleg ha ész nélkül állatokat vettem volna és utána le se tojom őket, abba nem egyeznek bele. Volt, hogy a pénzemet fényképezőre gyűjtöttem, vagy új telefonra. Szóval általában hasznos dolgokra, amikre a szüleim nem biztos, hogy adtak volna egyben annyi pénzt. Az állatok etetését, almozását, állatorvosi költségeit valószínűleg már nem a kislány fizeti. Így nem járulnék hozzá, hogy 15 állat legyen otthon.
2012. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
arra a kérdésre, hogy az eltartásukat ő fizeti-e: Mindig úgy van hogy elvben neki kéne, de aztán csak eléri, hogy ne neki kelljen... mondjuk érthető, hiszen nincs keresete, de akkor miért lehet mindenféle állata?
2012. jún. 21. 22:11
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi idősen nem tudja még felfogni, hogy mikkel jár az állattartás. Neki csak egy aranyos állat. Inkább plüss állatokkal kéne neki még játszani. így majd szüleidnek lesz óriási teher, ha gond lesz az állatokkal, betegség, akármi, főleg, ha még ennél több állat is lesz.
2012. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!