Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állhatnék talpra?

Hogyan állhatnék talpra?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, augusztusban lett volna az esküvőm. A vőlegényem elhagyott. Még mindig szeretem, meg kell küzdenem a hiányával. Ráadásul a baráti társaságunk is közös volt, úgyhogy most teljesen egyedül maradtam. A munkahelyemen felmondtam, úgy gondoltuk, kihúzzuk néhány hónapig, amíg találok valami olyat, amit szeretek is. A megtakarított pénzemből néhány hónapja kifizettem anyukámék hitelét a házra, úgyhogy most itt állok tök egyedül társ, barátok, pénz és állás nélkül. Ötletek?

2012. jún. 15. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

No azzal, hogy felégettél mindent magad mögött egy teljesen új életet tudsz kezdeni.

Mivel te is mindennap eszel, gondolom találj először munkát, költözz a szüleidhez ha nincs lakásod vagy nem tudod fizetni az albérletet, addig míg kicsit talpra nem állsz. Az új melóval jönnek új ismerősök, programok..... Mást jelenleg nem tudsz tenni

2012. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj. Első lépésként próbálj munkát találni, szinte akármilyet, ne az legyen most fontos, hogy szeresd is.

A pasit hagyd a fenébe, jön majd jobb.

2012. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elég szarul vagyok lelkileg, és azt vettem a hülye fejembe, hogy "úgyse találok munkát". Tudom, ezen kell változtatni, de elég nehezen megy. A családomhoz nem szívesen költöznék, mert egyrészt vidéken laknak és ott aztán tényleg alig van meló, másrészt pedig nem is jövünk ki túl jól. :S

Bár ebben a helyzetben attól tartok, hogy nem nagyon lesz más választásom.

2012. jún. 15. 15:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván szarul vagy lelkileg, a történtek után ha nem lennél szarul szociopata lennél.

De miután túl vagy az első két kör önsajnálaton, mert az ilyenkor nagyon jól esik az ember lányának :) Emeld fel az összetört szíved és keress munkát. Mivel a szüleidet vidékinek írtad le, ezek szerint te nagyobb városban élsz. Az most jól jön ,mert ott több a munkalehetőség. Én külföld elől sem biztos, hogy elzárkóznék, nincs mit vesztened.

2012. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Állást találni ma nagyon nehéz :/ ,attól függ milyen végzettséged van .... Csatlakozom az előttem szólókhoz :)
2012. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress melot, egyelore erd be barmivel, szuleid alapjaraton segitenek bizonyara, foleg, hogy te is segitettel nekik. Koltozz oda hozzajuk. Egyelore a pasi temat hanyagold. Felo, hogy ha most belecsoppennel egy kapcsolatba, nem tenne jot neked, meg csak belemenekulni egy kapcolatba, a masikkal szemben sem szep.

Az uj munkahelyen probalj meg uj kapcsolatokat kialakitani, baratokat keresni. Jarj el szorakozni, probald elvezni az eletet. Kezdj el egy uj hobbit akar. Jutalmazd meg magad valamivel, ne hanyagold el magad, kulsodet. Sportolj, vagy iratkozz be tanctanfolyamra, barmit csinalj, csak ne gondolj erre a pasira.

2012. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Írtad, hogy szüleiddel nem egész jó a kapcsolat. Akkor mi a frászért fizetted ki a hitelüket?
2012. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Hogyhogy miért fizettem ki a hitelüket? Mert a szüleim, mert felneveltek és mert a család az család. Attól, hogy nem jövünk ki jól, attól még szerintem ez alapvető.


Egyébként köszi mindenkinek. :)

Sajnos nincs annyi pénzem sem, hogy még egy hónapot ki tudjak itt húzni, hogy munkát találjak. Akkora hülye vagyok, pedig az előző helyemen jól, sőt nagyon jól kerestem. Tudom, nem kellett volna megbíznom a vőlegényemben, de ha az ember a társában sem bízhat, akkor kiben?

2012. jún. 15. 15:18
 9/16 anonim ***** válasza:
Én akár hányszor szakítottam mindig kerestem valami melót, így hamarabb gyógyult a lelkem és el is foglaltam magam. Persze ma már nem könnyű melót találni, de nem lehetetlen. Keress fel régi barátokat, osztálytársakat csak van valaki akivel azért jóban vagy... Ilyen helyzetben minden lehetőséget meg kell ragadni. Gondolj arra, hogy mostantól csak jobb lehet!
2012. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Gondolom a régi melóhelyre nem szívesen mennél vissza ha lehetne sem!? Ha jó szakmád van és tapasztalatod csak sikerül valamit találnod... Keresel már melót?
2012. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!