Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elengednétek a gyerekeiteket?

Ti elengednétek a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves, a fiam 12. Már jó pár éve elváltunk a férjemmel, ő már azóta kint lakik az USA-ban, van élettársa is. Nem váltunk el veszekedve, de nem vagyunk túl nagy beszélőviszonyban sem. A gyerekek évente egyszer látják, amikor hazajön látogatóba, olyankor arra az 1-2 hétre mindig nála vannak a gyerekek. Múltkor beszéltünk, és felhozta, hogy örülne neki, ha a gyerekek az egész július-augusztus nála töltenék Kaliforniában. Neki is lesz egy hosszabb szabadsága, az élettársa meg nem dolgozik, így nem lennének egyedül. Megkérdeztem a gyerekeket, ők persze azóta is be vannak zsongva, de azért ódzkodok kicsit, hogy mégiscsak egy számomra idegen nővel lennének, amíg az exférjem dolgozik, a nőci még olyan sokat nem is beszél magyarul, csak alapfokon. Bár a gyerekek elég jól beszélnek angolul, de mégis aggódok, de nem akarok a gonosz anyuka se lenni, aki nem engedi el őket.
2012. jún. 14. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan elengedném, persze közben halálra izgulnám magam! De az apukájukhoz mennek, aki természetes, hogy szeretne több időt tölteni velük. Meg egy hatalmas kaland lesz számukra ez az utazás. Te gyerekként lemondtál volna róla?
2012. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, elengedném őket.
2012. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán, nagyszerű élmény és tapasztalat lesz nekik.
2012. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök jó dolog, és én is örülnék a helyükben, tanulás, élmény... Főleg, ilyen fiatalon mennyire jól fejlesztetik az angoljukat! :)

Bár rettegnék, hogy bajuk esik (azért az apjuk velük van, csak gondjukat viseli), örülnék is, hogy megengedhetünk egy ilyen életre szóló élményt.

Fixen beszéljétek le, pontosan mettől-meddig lesznek ott a gyerekek, hol fognak tartózkodni, és iktassatok be x időnkénti rutin-t, hogy társaloghass, üzenetet hagyhass nekik te is, a saját megnyugtatásodra.

2012. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is elengedném. Akár naponta beszélhetsz velük Skypon.

Az angolt is nagyon jól megtanulnák- Az pedig marhaság,hogy ott sok a gyilkos.

2012. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen engedném őket.Mindennapi kapcsolatban lehettek. A gyerekeknek pedig hatalmas élmény lenne és nem utolsósorban nagyon sokat tanulnának.
2012. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem sokat aludnék, míg vissza nem jönnek, de elengedném őket, mert ez nem csak egy gyereknek, hanem egy felnőttnek is hatalmas élmény lenne. A az apjuk párja miatt meg ne aggódj, biztos megbeszélték és a nő is várja őket, különben az apuka nem ajánlotta volna fel ezt a lehetőséget. Nekem a nagyszüleim (tótok voltak) nem beszéltek magyarul, mégis sokszor az egész nyarat náluk töltöttem, és nem volt semmi probléma. A kedvemért hajlandók voltak néha még magyarul is megszólalni, ha már nagyon nem értettem, mit akarnak, de szépek voltak azok a nyarak. Apukám beszél szlovákul, én nem igazán, ő a mai napig nem hiszi el, hogy a mamáék szóltak hozzám egy árva szót is magyarul. :))) Persze ez kicsit más, de biztos nem lesz gond! Mondanám, hogy ne aggódj, de nekem is van 3 gyerekem... :)
2012. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Én csak attól félnék, hogy úgy járok, mint sok anyuka, aki nem kapta vissza a külföldre ment gyerekét az apjától.
2012. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Elengedem amúgy őket, csak egy kis megerősítésre volt szükségem. Nem akarom őket megfosztani ettől az élménytől, pláne, hogy én úgyis majdnem minden nap dolgozok, sokat unatkoznának itthon a nyári szünetben.

Utolsó: ettől nem félek, én maximálisan megbízok az exemben. Sohasem volt vita a gyerekeken, ő megértette, hogy nálam maradnak, ő is így látta jónak, de szereti nagyon a gyerekeket, így, hogy több ezer km-re lakik sem felejt el soha gyerektartást utalni, vagy sohasem felejti el a gyerekek név-születésnapját, a karácsonyt. Úgyhogy nem hiszem, hogy bármi hátsó szándéka lenne, ettől nem tartok.

2012. jún. 14. 22:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nem ijesztegetni akartalak, csak hasonló helyzetben belőlem biztos előjönne a paranoia. Remélem a gyerekeidnek szép nyaruk lesz.

És külön köszönet a lepontozóknak is. :D

2012. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!