Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat egyedül pestre?

Figyelt kérdés
Akar majd menni pár barátnőjével plázázni,busszal. Ti elengednétek? Nem igazán ismeri annyira pestet,de egy osztálykiránduláson is ő vezette az osztályt miután itthon megnézegette a térképet,és egyenesen oda is találtak. Elengedjem?
2012. jún. 8. 16:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

14 éves vagyok. (Igaz, én ismerem jól Pestet) Engem el szokott engedni anyukám, persze, miután jól megkérdezte hova megyünk, és hogy hogyan jutunk el oda.

ha előtte jól megnézi az utat, esetleg lejegyzeteli (én is szoktam) nagybaj nem lehet :)

2012. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Engedd,én 14 évesen mászkáltam a barátnőimmel pesten ,elég könnyű tájékozódni,meg megkérdezhetnek bárkit ha segítség kell.Persze beszéld át vele hogy hova megy meg hogy tudja e hogy kell oda találni :).
2012. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Persze nem olyan bonyolult mint amiennek tünik!:)Hidd el én kis falucskából kerültem fel pestre!:)amugy meg van szájuk meg tudják kérdezni ha valamit nem tudnak!Hány éves amugy?:)
2012. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha amúgy felelősségteljes és megbízható (van aki 13 évesen is az, van aki 20 évesen se), akkor igen, azzal a feltétellel, hogy bizonyos időközönként lejelentkezik (megérkeztünk, most indulunk, buszon vagyok) telefonon.
2012. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

Plázázni,barátnőkkel nem.Hol laktok,ottthon nicsenek ilyen boltok?

Én 15voltam,amikor először egyedül elengedtek Pestre (egy vidéki kisvárosból)a nagynémékhez,de mindenhova ők kísértek.

Most már Pesten élek,gond nélkül eltalálok mindenhova.

2012. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Én elengedném.
2012. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
16 vagyok, 13 éves korom óta feljárok Pestre, iskolába is... Ennyire azért nem kéne félteni :)
2012. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem,itt nincs pláza,semmiféle jobb bolt nincs :)
2012. jún. 8. 16:38
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem,féltem,csak megkérdeztem,hogy ti mit gondoltok :). Valószínűleg elengedem :)
2012. jún. 8. 16:38
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igen. Csak az a lényeg, hogy dzsumbujos környékre ne menjenek, vagyis ott ne tartózkodjanak sokáig, illetve sötétben főleg ne.


14-15 évesen kerültem koleszba Pesten. Akkortól fogva bárhova én is elmentem a városon belül egyedül, ahova akartam, sokszor társak nélkül is. Fel a várba, Gellért-hegyre, János-hegyre, kisvasutaztam, villamosvonalakat végig közlekedtem, hasonlók... Jól kezeltem én is a térképet, és általában családi kirándulásokon is én mondtam az útirányt. Gondolom a te gyereked is jól tájékozódik.

12-14 éves koromban is volt, hogy egyedül mentem ezért-azért Pestre. Szerintem nem fog eltévedni, ketten meg pláne nem fognak.


Annyi csak, hogy ne álljanak le idegenekkel beszélni... ez az egy, ami félő, amitől még anno én is tartottam, hogy ki követ, ki akar kirabolni, stb. Mondjuk nem történt ilyen, csak óvatos voltam.

2012. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!