Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat egyedül pestre?

Figyelt kérdés
Akar majd menni pár barátnőjével plázázni,busszal. Ti elengednétek? Nem igazán ismeri annyira pestet,de egy osztálykiránduláson is ő vezette az osztályt miután itthon megnézegette a térképet,és egyenesen oda is találtak. Elengedjem?
2012. jún. 8. 16:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Engem felengedtek mikor 14-15 éves voltam. Volt, hogy tök egyedül mentem, mert barátnőmnek dolga volt, viszont nekem fontos volt akkor mennem (mondjuk valami akció miatt), de legtöbbször a legjobb barátnőmmel mentem. Fényes nappal az utcák és a plázák nem veszélyes helyek, nyugodtan engedheted őket. Én mindig tájékozódtam előtte, megnéztem a BKV menetrendeket, általában metróztam. Ha bizonytalan voltam mégis, hogy melyik oldalon szálljak a metróra, egy barátságosnak tűnő emberhez odamentem és megkérdeztem tőle, volt, hogy angolul kellett, mert nem tudott magyarul. Ha kifogna egy ilyen szitut, még nyelvgyakorlásnak is jó. :) Szerintem nem érheti semmi baj, csak a pénzére vigyázzon amit magával visz, és a táskáját mindig fogja egy kézzel. Legalábbis nekem ez a mániám, nekem mindig rajta van a kezem a táskámon.
2012. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

ha az alapszabáyokat betartja (felhív óránként legalább 1 percre, h minden OK, jól vagyunk, nem áll szóba semmi gyanús alakkal, vigyáz a cuccaira, és figyelnek egymásra a lányokkal) akkor engedném.

engem is elengedett anyukám, igaz, én Bp-i vagyok, de külvárosi, szóval nekem a belváros anno 14-15 évesen egy dzsungel volt, ahol sokszor el is tévedtem, de mostanra már én kalauzolom anyámat, aki 30 éve itt él, de lehet, h a Váci utcát se találná meg, ha nem mondanám el merre menjen, hol szálljon át :)


mondd el neki, hogy akármennyire is jófejnek tűnhet 1-2 emberke, azért veszélyes velük 2-3 mondatnál többet beszélgetni, ki is zsebelhetik. a biztonság a legfontosabb, az eltévedést könnyen lehet korrigálni. :)

2012. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!