Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni, ha problém...

Mit tudok csinálni, ha problémás a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Lekopogom, nincs komoly problémánk, tehát ez most nem az "elváljak-e" típusú kérdés lesz.


Viszont apró, idegesítő dolog a férjem kommunikációja. Egy példával illusztrálnám - és napi 10-15 után azért már kicsit rángatózik a szemem:


Jár hozzá egy magántanár. Reggel kérdeztem, hogy mikor jön (ne akkor álljak neki bármi zavarót csinálni), mondta, hogy napközben megbeszélik.

Nemrég felhívtam:

- Szia, beszéltél már Petrával?

- Nem.

- Nem kellene most már egyeztetni az estét?

- Írtam neki SMS-t. (facepalm...)

- És?

- Mi és?

- Válaszolt is rá?

- Igen.

- És mi volt az SMS-ben???

- Hogy fél hatkor jön.


Tehát azt az egyszerű információt, hogy mikor érkezik a tanár, egy ilyen túlbonyolított beszélgetéssel sikerült csak kiszedni belőle.

Mintha nem látná át a kérdés lényegét, vagy nem is tudom...


Ha valaki ismer ilyen típusú embert, tudna tanácsot adni, hogy ezt a helyzetet hogyan kezeljem/kezeljük?


Szintén jellemző, hogy bizonyos infókat nem oszt meg velem, viszont utána ideges lesz, ha rácsodálkozom - mintha bluetooth lenne a fejünkben és rögtön belemenne az enyémbe is az, ami az övében van...


2012. jún. 14. 15:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Most ahogy olvasom a válaszokat, meg írtam, hogy ha kávézni hívnak közlöm, hogy nem iszok kávét... Lehet, hogy én is ilyen vagyok. Az elsőnek üzenem: nem hülyének tettei magát anyukád, vagy pl. én.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy másnap mikor jön, akkor miért nem azt kérdezed? Most ennyi erővel akkor ki a hülye? Mert szerintem senki. Te elvárod, hogy kitalálja mire vagy kíváncsi, ő meg logikusan válaszol a feltett kérdésre. Jössz holnap? Erre most mit lehet válaszolni? Vagy igen, vagy nem. Ha azt kérdezed: Holnap mikor jössz? Akkor vagy megírja az időpontot, vagy azt, hogy nem megy.

2012. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Első válaszoló egy idióta :D Csak anynit kérdeztél tőle ráér e holnap v hnapután honnan a francból tudta volna, hogy te másodpercre pontosan akarod tudni balfszz? :D
2012. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Oh, tényleg, nem is azt kérdezte, hogy megy-e, hanem hogy ráér. :)
2012. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a fenti beszélgetés rövidítve, szerintem így kijött volna:

- Szia, tudod már Petra mikor jön?

- Igen.

- És mikor jön?

- Fél hatkor.


Rosszabb esetben az "És mikor jön?" kérdésre megkérdezi, hogy ki jön mikor... :DDD De talán ez nem túl valószínű. :D

2012. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a konkrét kérdéssel is sokszor befuccsolok, mert ha nincs még válasza rá, akkor meg számonkérésnek veszi. Itt fogytam ki a megoldási lehetőségekből.


Tény, hogy szórakozott típus. Két nagyon is jellemző jelent: Feláll, sétál három métert, aztán tétován körbenéz, hogy most miért is jött ide. Általában később se jut eszébe :)


Vagy ha keres valamit, akkor szó szerint karnyújtásnyi távolságban van a keresett tárgy az esetek 90%-ában.


De a szétszórtsága miatt sok fontos papírt is elveszít/elkever. Ezeket rendszeresen rajtam keresi, aztán másnap sunnyogva bevallja, hogy megtalálta valami lehetetlen helyen (csomagtartó, hűtő, szennyestartó...).

2012. jún. 14. 16:00
 16/20 A kérdező kommentje:
#14 - ebben ne legyél olyan biztos :)
2012. jún. 14. 16:01
 17/20 anonim ***** válasza:
a párom is ilyen. a megoldás: ne húzd fel magad. sajnos ez van, pedig a tizedik után már engem is frusztrál, de ő nem érti, h miért és nem is tud ebben változni, mert ilyen, így van bekötve. cserébe ő sem kéri, h olyan legyek, amilyen nem vagyok. ezért el tudom fogadni így, még ha néha kicsit fel is húzom magam rajta
2012. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért is írtam, hogy kísérletezz, hátha valami bejön. :)

Egyébként van mikor simán továbbgondolom, hogy a hallott kérdés valójában mire irányul, és rögtön válaszolok is.

De simán megjátszom azt, hogy elindulok és fogalmam sincs hová indultam. Ez viszont nálunk családi vonás. :D

Szétszórt is vagyok.

Eszembe jutott egy könyv. Azt nem tudom, hogy segíthet-e nektek, kommunikációról szól, az biztos. :) Előbb te olvasd, ha érdekel, el, ne dugd a férjed orra alá, hogy nesze itt egy könyv, tanulj meg kommunikálni! :D

Az a címe, hogy: A szavak ablakok vagy falak

Még nem olvastam végig, kb. a felénél tartok. Tetszik, csak egy olvasásra nekem nem marad a fejemben a fele sem. :)

2012. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

a párom, ha összeveszünk és ideges, akkor csinál összefüggéstelen, értelmetlen dolgokat.

ül a gépe előtt, épp próbáljuk megbeszélni a dolgot. kijelöli az összes ikont, vissza az egész, megint kijelöli :D

le-fel öltözik, vetkőzik, pakolássza a ruháit, elkezd rendet tenni ott, ahol semmi értelme. letolom, h miért kell mindent összecseszni -> ez egy újabb ok a balhéra :D


szerintem a férjed csak nem figyel arra, amit mondasz :)

2012. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tegnap, miután olvastam ezt a kérdést nem volt időm válaszolni. A párom is ilyen. A tegnapi beszélgetésünk:

Ő: Láttad a párt, akik egy tigrist nevelnek.

Én: Nem. -erre ő előkeresi a linket a laptopján

Én: Miért fogadták be?

Ő: Igen.

Ha valaki lenne olyan szíves és dekódolná nekem az "igen" jelentését ebben az esetben, akkor nagyon örülnék. A további háromszor feltett kérdésemre hallgatás volt a válasz, szóval nem tudom, h miért fogadták be. Árva volt v csak kézből kell nevelni v vették? Ki tudja... A linket ekkor már el se kértem tőle.

Egyébként a kezdetektől ilyen volt. Aztán átvettem ezen jószokását és azóta egymásnak mondjuk, h "már megint nem figyelsz"

2012. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!