Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni, ha problém...

Mit tudok csinálni, ha problémás a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Lekopogom, nincs komoly problémánk, tehát ez most nem az "elváljak-e" típusú kérdés lesz.


Viszont apró, idegesítő dolog a férjem kommunikációja. Egy példával illusztrálnám - és napi 10-15 után azért már kicsit rángatózik a szemem:


Jár hozzá egy magántanár. Reggel kérdeztem, hogy mikor jön (ne akkor álljak neki bármi zavarót csinálni), mondta, hogy napközben megbeszélik.

Nemrég felhívtam:

- Szia, beszéltél már Petrával?

- Nem.

- Nem kellene most már egyeztetni az estét?

- Írtam neki SMS-t. (facepalm...)

- És?

- Mi és?

- Válaszolt is rá?

- Igen.

- És mi volt az SMS-ben???

- Hogy fél hatkor jön.


Tehát azt az egyszerű információt, hogy mikor érkezik a tanár, egy ilyen túlbonyolított beszélgetéssel sikerült csak kiszedni belőle.

Mintha nem látná át a kérdés lényegét, vagy nem is tudom...


Ha valaki ismer ilyen típusú embert, tudna tanácsot adni, hogy ezt a helyzetet hogyan kezeljem/kezeljük?


Szintén jellemző, hogy bizonyos infókat nem oszt meg velem, viszont utána ideges lesz, ha rácsodálkozom - mintha bluetooth lenne a fejünkben és rögtön belemenne az enyémbe is az, ami az övében van...


2012. jún. 14. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Apukám hasonló. Kérdezek tőle valamit sms-ben, pl. hogy "Holnap vagy holnapután ráérsz..." válasz: igen. És akkor írnom kell a következő sms-t, h "És mikor??" megírja a napot, és akkor még küldenem kell a többi sms-t, hogy és hánykor, és hol, stb. Magyarázatot még nem nagyon találtam rá, talán szeretik magukat hülyének tettetni.
2012. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
az ilyenek mellett meglehet bolondulni...
2012. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egy másik, visszatérő példa, ha azt mondom, hogy üljünk be kávézni valamelyik barátunkkal. Reakció: "nem kívánom most a kávét".

Vazze, nem az italon volt a hangsúly...


Bocsánat, csak most kicsit felrántottam magam ezen.

2012. jún. 14. 15:23
 4/20 anonim válasza:

Ez aranyos volt...:)) Bár gondolom, hogy a 10. után már nem tudsz jót derülni rajta. Nem lehet, hogy egy kicsit szórakozott? Hogy több dolog van egyszerre a fejében és ezért egy kicsit be van lassulva?

Nekem apukám ilyen. Képes a mondat felénél szünetet tartani. Ilyenkor a család kollektíve rászól, fejezd már be légyszi amit elkezdtél. De hidd el, hogy észre sem veszi, hogy ez milyen idegesítő. Valószínűleg a férjed sem direkt csinálja. Kitartást.

2012. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ó, a mondat közepén tartott szünet apámnál megvan :)

Amikor meguntam és elkezdtem beszélni, akkor meg felháborodott, hogy ő még nem fejezte be. :)


Jézusom, én hozzámentem apám személyiségklónjához....

2012. jún. 14. 15:28
 6/20 anonim ***** válasza:

Megszokod.

Én is megszoktam,már reflexből tudom mi után mi fog következni.Ezzel együtt szeretem.Bár veszekedtünk emiatt egy párszor az elején,de feladtam,igy fogadom el.

2012. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Viszont ha információt kérek (mint a kérdésbeli példában), akkor lemegy a nap, mire hozzájutok.

Pedig sok opció nem volt a "beszéltél-e vele" kérdésnél:

1. Igen/nem

1.1. X órakor jön/nem jön valamiért

2012. jún. 14. 15:30
 8/20 A kérdező kommentje:

Teszem hozzá, hogy ha megelőzendő a fél órás barchoba-t, úgy kérdezek rá, hogy "Petra hányra jön?", akkor meg ideges lesz, hogy "még nem beszéltem vele, honnan tudjam".

Sakk-matt :)

2012. jún. 14. 15:31
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha tudod előre, hogy ilyen a férjed, akkor kerüld el, hogy bonyolítsa a dolgot. A kommunikáció 2 félen alapszik. Ne csak annyit kérdezz, hogy "És?" "Meg, hogy "Válaszolt rá? ", hanem szimplán rövidítsd le azzal,hogy na és mit válaszolt rá? Ha nem válaszolt rá, azt mondja majd hogy még nem válaszolt, ha válaszolt rá, akkor meg szimplán elmondja mit válaszolt rá. Te is túlbonyolítod a dolgokat. Ha tudod, hogy ilyen a férjed, akkor ne kezdj vele direkt bonyolult beszélgetésekbe...
2012. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bizonyos szinten igaza van, ő a kérdésedre válaszolt. Beszéltél vele? Nem, hsizen SMS-t írt.

Olyan Dr. Csont szerű, imádom a csajt. Kiakasztó tud lenni, de ő meg már az a véglet, hogy csak imádni lehet ezért. :D

Ha tudod, hogy ilyen próbálj másképp kérdezni, és előbb-utóbb kitapasztalod, hogy mi a megfelelő kérdés.

Én a kávés kérdésre pl. mindig rávágom, hogy nem kávézok. Hát kávézni hívtak basszus...! :)

2012. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!