Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem működik köztünk a kommunik...

Nem működik köztünk a kommunikáció. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amíg én szerettem volna ma megbeszélni vele egy problémát, elkezdtem a mondandómat, szépen, higgadtan, ő bekapcsolta a tévét, és nem figyelt rám. Ez már nem az első eset volt, és betelt a pohár. Direkt cukkol. Én olyan ember vagyok, aki szeret mindent megbeszélni, és szerintem egy kapcsolat nem működik anélkül, hogy a felek ne beszéljenek meg minden felmerülő problémát. És ő mindent a szőnyeg alá söpörne. Szeretem őt, nem akarom elhagyni, de félek az lesz a vége. Kérlek adjatok tanácsot.
2012. máj. 25. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy a vőlegényemről van szó.
2012. máj. 25. 22:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nálam is alap.Ilyen ember mellett azt hiszem,meg sem tudnék maradni.Szerintem gondold meg.
2012. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig még a szerelem erősebb bennem, de ki fogja ölni ezzel a viselkedéssel.
2012. máj. 25. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez elég bunkósát, már bocsi.. Szerintem ha nem hajlandó megbeszélni a problémákat, hagyd el.
2012. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mit csináltál az után, h. bekapcsolta tv-t? Én ahogy magamat ismerem, odamentem volna, kikapcsoltam volna, elkezdtem volna kiabálni, hozzávágtam volna a távirányítót stb., szal baromira kiakadtam volna:D Aztán majd csak rájön, hogy nem véletlenül vagyok olyan zabos amilyen. Ha meg ezek után sem akar beszélni, leléptem volna otthonról, mobilt kikapcsoltam volna, estig haza se megyek és addig nem szólok hozzá amíg ő nem jön oda azzal, hogy beszéljünk már...

Ez most így elég gyerekesen vagy hisztis pi.csás megoldásnak tűnhet, de ha szép szóval nem megy, akkor muszáj máshogy. Nálunk ez beválna az biztos, de az is, hogy eddig nagyon ritkán húzza fel ennyire az agyam a barátom, mert megérti ő is, hogy beszélgetéssel többre jutunk.

Lehet, hogy rosszul választottál...

2012. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit csináltam? :) Tudtam, hogy ha azonnal nem megyek el otthonról, akkor nagyon csúnyát mondok neki. Ezért elvittem a kutyát sétálni. Egy órát voltam távol, hazaértem ő még mindig tévézett. Leültem a székre, elkezdett beágyazni, és lefeküdt aludni 9 órakor. Máskor meg hajnalig ébren van. Úgyhogy addig jutottunk, hogy én önző vagyok. Ne kérdezzétek miért, én sem értem...
2012. máj. 25. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
22:34-es aztán jól megmondta!Így kell viselkedni ha ezt meri csinálni veled a vőlegényed :D
2012. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szívem szerint még hozzá is vágtam volna a tévét. De nem viselkedhetek így. Aztán ma reggel arra kelek, hogy puszilgat. Nem értem ezt a hapsit...
2012. máj. 26. 09:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt azért el kell ismerni, hogy a férfiak ( általában) nem szeretik az ilyen "üljünk le és beszéljük meg" típusú családi "szakköröket", tisztelet a kivételnek ( én még olyannal nem találkoztam:)


Persze mindenki másképp reagál ilyen helyzetben ( mármint a férfi), de az tuti hogy nagyon nehéz helyzeteket tud produkálni.


Nem hiszem hogy direkt cukkol, egyszerűen nem úgy van összerakva mint te. Vagy egész más probléma foglalkoztatja, amiről te esetleg nem tudsz.


Én nem értek egyet azzal hogy ilyenkor hisztizni kell, ez sehova nem vezet ( legfeljebb előbb- utóbb a kapcsolat végéhez).


Ha nem akar beszélgetni, próbálj meg más alternatívát ( pl. írsz neki egy kedves levelet, akár egy kis ajándék kíséretében- ez azért jó, mert nem kell egyből reagálnia, és nem fajulhat azonnali vitába úgy, mint a megbeszélés).

Valahogy meg kell próbálni megtalálni, hogyan tud megnyílni, lehet hogy egész egyszerűen neki ez nem megy ilyen könnyen.


Persze azt te döntsd el, mennyit vagy hajlandó tűrni és mennyire akarod ezt a kapcsolatot megmenteni. Nekem volt egy hasonló barátom ( vőlegényem) akivel hiábavaló volt minden, annak véget is vetettem.

2012. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!