Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mehetek el szülni?...

Mikor mehetek el szülni? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Ha 1 évig dolgoztál, akkor 1 évig kapod, ha 2 évig akkor 2 ig, és a 3 év a max. Alanyi jogon, mindenkinek jár fél évig, még ha nem is volt munkája. De ha van, akkor a jelenlegi munkahelyén kell lenni legalább 1 évnek, hogy 1 évig kapd a gyes, gyed-et, vagy cuzammen lehet az az 1 év több munkahelyről?

2012. jún. 12. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem arra vagy kíváncsi hogy a 365 nap biztosított nap, lehet-e különböző munkahelyekről.

Igen, lehet. Beszámítják, ha 3 munkahelyről is, de megvan a 365 napod.

2012. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A munkaviszony számít, nem az, hogy hol dolgoztál.


Legyen folyamatos TB-d ennyi. Ha egy napra is megszakad buktad.


Itt a TGYÁS a macera mert az a legtöbb pénz és nem jár ha nincs 2 év munkaviszonyod. A GYES semmire nem elég. Abból nem fogsz gyereket eltartani.

2012. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

első:

igen így akartam kérdezni,kicsit bonyolult lett, de jól értetted :) köszi a válaszokat!

2012. jún. 12. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es: Ne mááár, én ezt nem így tudtam a TGYÁS-ról!

Én is készülök hamarosan babázni (még csak terv, 3-4 hónapon belül ráállunk a témára), így érdeklődtem könyvelőnél, kormányablakban. Nekem azt mondták, hogy két éven belül kell meglennie 365-napi melónak, hogy kaphass TYGÁS-t és GYED-et. A TGYÁS asszem fél évig jár (az ugye a korábbi melód során keresett átlagfizud nemtomhány százaléka, vagy vmi ilyesmi), utána a GYED jár, ami vmivel kevesebb a TGYÁS összegénél.

Ha volt mondjuk 2 év folyamatos munkaviszonyod, akkor legjobb esetben 2 évig kapod a TGYÁS (fél év ugye) + GYED (a baba max 2 éves koráig, tehát TGYÁS után max másfél évig) kombót. Utána pedig még egy évig (a baba 3 éves koráig) kaphatsz GYES-t, ami siralmasan kevés (kb 28E Ft).

Amúgy azt is úgy tudom, hogy GYES mindenkinek jár max 3 évig, annak is, aki soha egy napot sem dolgozott.

Na most engem informáltak már megint félre, vagy jól tudom a dolgokat?

2012. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

utolsó: ezt én sem hallottam még a TGYÁS-ról!

Igen,a roma származásúak akkor mire kapnának bármit is, mikor sosincs bejelentett munkájuk és már 14 évesen szülnek.

2012. jún. 12. 18:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Na meg azt is tudom,hogy az első 6 hónapban még a teljes fizut kapod, utána már egyre kevesebbet.
2012. jún. 12. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem, a TGYÁS nem a korábbi fizu értéke. Annak 70%-a.

[link]

2012. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor pontosítok, a linken szereplő infók szerint:


TGYÁS: a korábbi napi átlagkereset 70%-a. 24 hétig jár (6 hónapig) akkor, ha a szülés előtt (vagy a TGYÁS folyósítását megelőző naptári évben) volt 180 nap (6 hónap) jövedelmed. Ha nincs meg a 180 nap jövedelem, akkor a még korábbi jövedelmet veszik alapul, de akkor már változik ez meg az... A lényeg, hogy 6 hónapig jár, a korábbi fizud 70%a, és akkor jár, ha szülés előtt volt 6 hónap munkaviszonyod.


GYED: akkor jár, ha a szülés előtt 2 éven belül biztosított voltál 365 napig (TB, you know). A TGYÁS lejárta után kezdik el folyósítani, ha fennállnak az említett körülmények, és a gyerek max 2 éves koráig küldik (extra infó: ha a gyerek bölcsibe jár, akkor pl már nem jár a GYED). Hogy mennyi az összege, nem tudom pontosan, de nekem azt mondták anno a kormányablakban, hogy valamivel kevesebb, mint a TGYÁS (tehát akkor a korábbi napi átlagkereset 60-65%-a körülbelül, de ez csak sacc).


Jah. A GYES meg mindenkinek jár, fix összege van, max 3 évig jár.


Mindenkinek jár még továbbá az Anyasági támogatás, amit csak egyszer kapsz meg, ha:

- magyar állampolgár vagy

- legalább 4x részt vettél terhesgondozáson

A szülés után 6 hónapig lehet igényelni (szóval, ezt nem elfelejteni, mert ha lekésel róla, koppansz).

Összege: 64.125 Ft mindenkinek, mindig, minden körülmények között :)


Nyah, csak okosabbak lettünk ;)

2012. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ühüm,köszi neked is:)
2012. jún. 12. 19:17
 10/11 A kérdező kommentje:
és mi van abban az esetben, ha alkalmi munkavállalóként dolgozik valaki? ami után nincs tb és csak közterheket vonnak le?
2012. jún. 12. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!