Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházba mehetek szülni?

Melyik kórházba mehetek szülni?

Figyelt kérdés
Monori bejelentett lakcímem van, ezért a Kistarcsai kórházhoz tartozom. Monorra kell járnom nőgyógyászhoz,mert csak ott vettek fel terhesgondozásra a lakcím miatt.Ellenben Zuglóban lakom,itt sehogy nem vagyok bejelentve,nincs is rá mód. De én az Uzsoki-ban szeretnék szülni,mert egyrészt 10 perc gyalog,másrészt sokan dicsérik.Nem akarok orvost választani,mert nincs rá pénzem. (Ha lenne,se költeném orvosra)Azt már megtudtam régebben,hogy ha elfolyik a magzatvíz,vagy beindulnak a fájások,akkor akármelyik kórház köteles fogadni. De mi van,ha kiderül hamarabb,hogy pl császár lesz? Akkor csak Kistarcsára feküdhetek be? És ha menet közben bármi panaszom van,kénytelen vagyok vagy Monorra,vagy Kistarcsára menni nőgyógyászhoz?
2011. júl. 5. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nehéz zuglóba bejelentkezned ha ott élsz. a gyereket hova fogod bejelenteni?


szóval ott szülsz ahol akarsz. terhes gondozásra is szerintem oda járhatsz ahova akarsz.

2011. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom,és a tulajok nem szeretik megengedni a bejelentkezést.Ráadásul az én főbérlőm Madridban él,úgyhogy ha engedné is nagyon kacifántos lenne,és az is csak ideiglenes lehetne. A gyerekem sajnos szintén a monori címet fogja kapni állandóra,ez a szabály. Ezzel együtt kérem,ha valaki tudja,hogy az Uzsoki-ban milyen feltételekkel lehet szülni a már fent leírt helyzetben,akkor írjon! Köszönöm
2011. júl. 5. 11:28
 3/9 A kérdező kommentje:
És sajnos a terhesgondozós részben tévedsz,volt pár rossz napom ez miatt a terhességem elején,megjártam pár sztk-t,és nem fogadtak.
2011. júl. 5. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól tudod, elvben körzet szerinti kórházban szülhetsz. Ha más kórházban van fogadott orvosod, akkor nyilván más a helyzet, s akkor is, ha szülni esel be.

A császár kapcsán: jobb esetben a szülés közben derül ki, hoyg indokolt. Ha azonban eleve így kell nekiindulni, akkor abba a kórházba mész, ahova tartozol.

Amúgy egyáltalán nem rossz hírű a kistarcsai szülészet sem!

2011. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapban veszem a kismama magazinokat, olvasom az internetes cikkeket. Mindenhol azt írják, hogy ott szülsz ahol akarsz, vagy orvost vagy kórházat választasz. Ez alapján azt mondanám, hogy ahol akarsz, de sajnos ez a gyakorlatban nem igazán működik. Talán egy betegjogi képviselőt kellene megkérdezned. Én fontolgattam, hogy fel keresem a választott kórház betegjogi képviselőjét és elmondom neki, hogy XY-ban szeretnék szülni, hogyan lehet megoldani. Mert elviekben semmi akadálya, de gyakorlatban ... az más. Végül is én fogadtam egy dokit, így ő minden gond nélkül fogad a kórházban, szerencsémre nincs szülési tarifája, nem pénzéhes. De ha gondolod bátran érdeklődj a választott kórházadnál.
2011. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 5. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én monori vagyok, és 8 hete szültem meg a kislányomat az Uzsoki kórházban!:) Tényleg szuper kórház,Kistarcsán én se akartam szülni, de biztosan a szülészete neki is jó! Én úgy tudom, hogy ha nincs fogadott orvosod akkor oda visznek szülni ahova tartozol,tehát tarcsára, de ha szülés napján az Uzsokiba mész, nem küldhetnek el,csak ha a mentő megy érted az visz oda ahova tartozol! privi? üd. M.
2011. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kocsival mentek be, és nincs fogadott orvosod, vagy szülésznőd, akkor abban a kórházban szülsz ahol szeretnél. Szabad kórházválasztás van, nem küldenek el sehonnan!
2011. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!