Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a bejelentett lakóhely...

Csak a bejelentett lakóhely alapján kijelölt kórházba mehetek ingyenes terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Bejelentett lakhelyem egy vidéki városban van, viszont tanulmányaim miatt Pesten élek. Könnyebb lenne a fővárosban vizsgálatokra járnom, de magánorvost nem szeretnék fizetni. Lehetséges valahogy egy pesti kórház és védőnő látogatása? Első vizsgálatra hova mehetek?
2009. okt. 1. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi területileg Székesfehérvárhoz tartozunk, de sokan Siófokra járnak. Gondolom ez máshol is így van, hisz szabad orvos választás van.
2009. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges.Én is máshova járok védőnőhöz, mint ahol lakok.

Még csak ideiglenes lakcímbejelentés se kellett...Azt nézik, hogy terhesen ne utazgass sokat, és ugye 5 alkalommal meglátogat a védőnő is.Ő se szeretne felesleges köröket róni :)

2009. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ezek szerint már az első vizsgálatra is mehetek már Pesten? Gondolom ez az első lépés...

2009. okt. 1. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, mehetsz az első vizsgálatra is Pestre, ebből nincs gond, gyakorlatilag bárhová mehetsz, ez független lakcímedtől, szabadon választhatsz kórházat és orvost is.
2009. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bárhová mehetsz!
2009. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kórházba bárhová mehetsz viszont tudtommal védőnőhüz csak a területihez lehet/kell menni.
2009. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van! A dokit te választod, de a védőnőhöz kell a bejelentett lakcím, mivel védőnő nem választható. Ha lenne ideinglenes lakcímed Pesten, akkor mehetnél abba a körzetbe tartozóhoz.
2009. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként akkor mi van, ha terhesgondozás közben változik a lakcím? Akkor védőnőt is kell váltani?

A védőnőhöz hányszor kell elmenni? Mert ha nem havonta, akkor bejelentett lakcímen is megoldható talán.

2009. okt. 2. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:
tegnap 21:27 vagyok! Ha változik a lakcímed, akkor a védőnő személye is megváltozik, mivel kiesel a körzetéből. Védőnőhöz havonta kell járni, panaszmentes terhesség esetén, ha gondok vannak akkor sűrűbben.
2009. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is vidéken van a bejelentett lakcímem, de Pesten lakom a páromnál. Ez a cím sehol nincs hivatalos formában feltüntetve. Mikor elmentem először védőnőhöz, semmilyen hivatalos papírral nem kellett igazolnom, hogy valójában hol lakom, vagy ilyesmi. Megkérdezte hova viszem haza majd a babát? Mondom ide, Pestre. Így mindenféle kötekedés nélkül, az állandót beírta lakcímkártya szerint, tartózkodásinak meg azt, amit bediktáltam.

Szóval, sztem csak az a lényeg, hova viszed haza a babát. :)

2009. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!