Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a tesóm! Állandóan itt...

Utálom a tesóm! Állandóan itt lóg. Miért ilyen nyomi?

Figyelt kérdés
34 éves és már nem is él velünk,de állandóan itt lóg nálunk a feleségével,aki ha itt van anyu lesesz*r...Benyúlkálnak a hűtőbe,ha anyu nincs itthon,és esznek.B*sszus már nem is lakik velünk,mintha én felmennék hozzájuk és belezabálnék a hűtőbe.Miért nem kap már a fejéhez?Mért kell mindenegyes nap feljönni és telecigizni a lakást?Velem mindig s*ggfej ha anyu nincs itt.
2012. jún. 9. 10:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
szerintem aki elköltözött annak csak akkor van joga az édesanyjánál enni ha megkinálják (szerintem erkölcsileg is így lenne illendő) amugy szerintem sincs. Nálunk is eljönnek tesoim látogatóba de nem nyulkálnak a hűtőbe szó nélkül. esznek, ha megkínálja őket anyu (persze mindig megkínálja őket) és ha mi megyünk hozzájuk akkor is megvárjuk amíg ők is megkínálnak.
2012. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 tetro ***** válasza:
87%
Tényleg nem értem. Persze pontozzatok le, de azért valaki magyarázza már el, hogy a szülő által fenntartott lakásban, az általa telepakolt hűtőből milyen törvény vagy erkölcs alapján vehet a szülő egyik gyereke a másik meg nem?
2012. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
nem azt mondom h az egyik vehet a másik nem, hanem hogyha elköltözött külön háztartásban él oda ad haza stb. a másik gyerek meg ott él abban a háztartásban ha esetleg dolgozik akkor ő meg oda ad haza. szóval az ő pénze is "benne van a hűtőben" így neki jár a tartama, míg a másiknak illik megvárni míg megkínálják nemde?
2012. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 tetro ***** válasza:
Jelen esetben arról van szó, hogy az egyik gyerek (aki többszöri kérdésre sem válaszolta azt, hogy ő bármit haza adna) fel van háborodva, hogy a testvére mer abból enni amit a szülők vesznek. Szerintem ehhez semmilyen joga sincs. Mármint a felháborodáshoz. Az hogy valaki belenyúlhat-e kérdés nélkül a hűtőbe az szokás kérdés. Bennem például soha nem merülne fel, hogy anyám vagy a testvérem ehet-e nálam valamiből szó nélkül. Miért ne ehetne? Persze ha máshol az a szokás, hogy aki már nem ott lakik, annak egy pohár vizet is kérni kell, akkor ezt tiszteletben kell tartani, habár én ilyen családtól inkább szabadulni akarnék, mint ott tölteni a délutánokat...
2012. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
83%
Én nem tudnám elképzelni, hogy akárhány évesen felfaljam a szüleim elől az ételt, főleg nem kérdezés nélkül, ha már nem is ott lakok. Én még nem múltam el 18 de mai napig ha lehet nekik hagyok többet az ételből(még ha nekik nem is tetszik) mert mégiscsak ők tartanak el, ők dolgoznak meg érte. Ha meg már nem ők tartanak el, de nem ott lakok akkor meg már csak azért sem enném meg...szerintem alap az ennyi tapintatosság..
2012. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

Úgy tűnik, én nagyon szerencsés vagyok. 4 éve élek külön, már gyerekünk is van a férjemmel. De ha hazamegyek, akkor ehetek amit szeretnék. Mindegy, hogy ki van otthon. Ugyanígy ha a testvéreim (még otthon laknak) eljönnek hozzánk, nem nézegetem mennyit esznek.

De ha azt az ételt te veszed és téged zavar, akkor beszélj vele.


A cigivel kapcsolatban azonban teljesen veled értek egyet. Ha rá akarnak gyújtani, menjenek ki az udvarra/utcára.

2012. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
65 százalékos! te mégis hol látsz olyan kérdést amiben tőlem kérdeznék hogy dolgozom-e.Egyébként nem dolgozom,de ez szerintem akkor is pofátlanság.Ha én megyek a mamámhoz,sose nyúlok az Ö hűtőjébe.Ha megkínál megkínál.Ha nem akkor gondolom oka van.Lehet valamilyen eseményre főzte.Én ilyen vagyok.Ha Te kérdés nélkül beletúrsz más ételébe az téged minősít.
2012. jún. 9. 18:05
 18/28 A kérdező kommentje:
az megint más dolog,ha megvan beszélve a szüleiddel hogy hazamész és külön neked csinálnak,vagy egy évbe kétszer mész hozzájuk.Nade egy lassan negyven éves férfi naponta feljár,teleeszi magát, a feleségét még unszolja is hogy egyél amennyit akarsz otthon vagy...( miközbe így se főz anyu sokat )...
2012. jún. 9. 18:10
 19/28 A kérdező kommentje:

ja és mielött engem szidnátok elmesélek valamit. körülbelül 3 éve mikor felmentem hozzájuk megkínáltak sós sütivel( tudjátok az a ropogtatni való pici zacskós) amibe már úgy is nagyon kevés volt. Hatalmas bűnt követtem el.MEGETTEM....

Következő héten unokatesómék mesélték,hogy engem szidott a tesóm meg a felesége,hogy

ez mennyire nem illik és hogy képzelem..Abba a szerencsétlen zacskóba volt kb 15 darad olyan pici kis sós izé.Hát ennyit róluk.De szidjatok csak engem

2012. jún. 9. 18:17
 20/28 anonim ***** válasza:
80%

Szóval az természetes, hogy téged eltartanak a szüleid de az nem, hogy a bátyád is ott eszik?


Ha a szüleidet nem zavarja, akkor nem nagyon tudsz mit tenni.


A cigiről viszont beszélj velük, ha lehet akkor amikor szüleitek is ott vannak.

2012. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!