Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik a párterápia?

Hogy működik a párterápia?

Figyelt kérdés
Ma este megyünk a feleségemmel, kicsit izgulok. 90 perc lesz. Beszélünk a kofliktusainkról, aztán majd összeveszünk a terapeuta előtt? Vagy rávezet minket a dolgokra?
2012. jún. 7. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Beszéltek magatokról, a kapcsolatotokról, a konfliktusokról.Nem kötelező összeveszni:) Persze gyakran előfordul,hogy a kapcsolatról való mesélés során a felek összezördülnek,mert másképp látják a dolgokat,helyzeteket.A terapeuta segít majd kibogozni a szálakat és rávezet a megoldásra,gyakran 'házi feladatot' is ad.
2012. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Külön-külön nem kell mennetek?

Egyszer mi is a határán voltunk és ott az lett volna, hogy először külön megyünk mindketten, majd együtt.

2012. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
65%
Igen! Van hogy pont ott is kiborul a bili. De nem baj mert akkor nagyobb a rálátása a terapeutának. Örülj hogy ebben legalább közös nevezőre jutottatok hogy 3-dik fél bevonása szükséges a megoldáshoz.
2012. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Ha úgy működik, mint nyugaton, akkor a "párterápia" lényege az lesz, hogy a terapeuta kideríti, hogy a feleséged viselkedése miért normális és indokolt, a Tiéd viszont miért nem. Ezt követően pedig elmondja, hogy ő úgy látja, hogy Neked ebben és ebben és ebben kell megváltoznod, az asszony úgy jó, ahogy van.


Szóval sok reményt ne fűzz hozzá, a párterápiát nők találták ki és a nők érdekeit szem előtt tartva folytatják le.

2012. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben tévedsz kedves utolsó,mert a párterápia első művelői Paul Poepnoe és Robert Dickinson,mindketten férfiak.
2012. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát én jobban örülnék, ha előbb külön külön beszélne velünk. Nincs kedvem ezredszer is ugyanazokról vitázni. Sokmindent máshogy látunk...
2012. jún. 7. 14:50
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
13.49-es nagyon tévedsz!!! Én pont azért fejeztem be a párterápiát ahol nő volt a pszichológus, mert agyamra ment, hogy MINDIG én voltam a hibás mindenben! A férjem tökéletes volt, és mindennek én voltam az oka. Sőőőt, kellett beszélni a családjainkról. Nahát, az ő családjában is anyuka volt a sárkány persze, aki miatt szegény apuka szenvedett, és jééé az én anyáméknál is anyám volt a hibás. És a barátnőméknél aki beajánlott hozzá, szintén a feleség volt a hibás. Soha többet nem megyek ilyen helyre, az biztos. És iszonyatosan pénzlehúzós az egész. Igen ,ott fogtok összeveszni majd, nem az első alkalommal, hanem majd a harmadikon. És tudod miért? Mert egy pszichológus kitűnően ért hozzá, hogy a bolhából elefántot csináljon, veszekedést provokáljon, hogy aztán rámutathasson, hogy íme, itt nagy gondok vannak vissza kell jönni és dobni még egy húszast...
2012. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg fog hallgatni külön-külön is, de elsőre nem lenne szerencsés. Hisz lehet hogy valamelyikőtök befolyásolna az elmondottakkal. Tudom, egy jó terapeutát nem lehet, de szerintem tudat alatt mindenkit.


Ezt muszáj megjegyeznem bocsi, én baromi büszke lennék a feleséged helyében rád hogy képes vagy dolgozni a kapcsolatotokon. :-) Nálunk ugyan nincs szükség terapeutára de szóba jött hogyha esetleg majd a későbbiekben kelleni fog, a férjem biztos nem jönne el. Ő az ilyeneket pont lesz@rja.

2012. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de annyira nem vagyok büszke arra, hogy ide jutottunk.

Most még jobban félek az alapján amiket írtatok. Nem ismerem a terapeutát, egy pszichológus nő, 50 körül lehet. Az szimpatikus volt benne, hogy azt mondta lehet, hogy elég lesz egyszer mennünk, dehát ki tudja.

Mondjuk én azt várnám, hogy csettint egyet és minden jó lesz.

2012. jún. 7. 16:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez nem így működik,szóval ezt ne várd tőle,mert akkor csalódni fogsz.Ő segíteni tud nektek abban,hogy felismerjétek és orvosoljátok a problémáitokat,de megoldani nem fogja őket.Nektek kell dolgoznotok a kapcsolatotokon,ez nem az ő dolga :)
2012. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!