Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párterápia vagy válás?

Párterápia vagy válás?

Figyelt kérdés

Adott egy viszonylag friss házaspár(2 éve házasodtak össze). Mindketten a 20-as éveik közepén. Fiatalon kerültek össze, a lány 20 éves se volt. Felhőtlennek tűnt a kapcsolatuk, az én szememben ők voltak az ideális pár. Összeházasodtak(mindketten akarták!), de sajnos rögtön, a házasságuk első évében több probléma, tragédia történt(anyagi gondok, haláleset). Fél éve kitudódott, hogy a fiú megcsalta a lányt. A fiú ezt tagadja(illetve úgy mondanám, hogy nem adott még rá konkrét választ, hogy mi történt). Mióta ez fölmerült, a pár folyton veszekszik, sértegetik egymást, egy kedves szavuk nincs egymáshoz. Úgy fekszenek le aludni egymás mellé, hogy egész nap nem beszéltek egy szót sem. A lány már idegileg kikészült, és ez nagy mértékben kihat az egészségére is. A fiú érdektelen, a lányt hibáztatja sok mindenért, de nem hagyja ott(nincs is nagyon hova mennie).

Mindezek után mit tanácsoltok? Megmenthető ez a kapcsolat vagy sem? Külső szemlélő vagyok, csak nem rég szereztem tudomást a dolgokról és nem tudom tétlenül nézni, ahogy tönkreteszik saját magukat és egymást is!


2012. márc. 18. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még SEMMIT nem tettek, hogy rendbe tegyék a kapcsolatukat, akkor éppen itt az ideje. Ha van rá pénzük, akkor érdemes szakember segítségét kérni.
2012. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben talán még szerencsés, hogy a megcsalás puszta gondolata ilyen feszültséget okoz köztük. Féltékeny ugyanis arra lehet az ember akit szeret. Az baj, ha szótlanul élnek, kelnek fekszenek egymás mellett. Erről beszélniük kellene, valószínűleg tisztázni lehetne a helyzetet. Aztán még mindig dönthetnek a legjobb belátásuk szerint. Kívülállónak nehéz ebbe belefolyni, vagy érdemi tanácsot adni. Amíg együtt vannak, talán van esély is...
2012. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mielőtt elkezdenének váláson gondolkodni, mindenképp érdemes lenne megpróbálni rendbe hozni a házasságukat. Ha máshogy nem megy, akkor szakember segítségével. Ha így sem megy, akkor legalább azzal a tudattal intenek búcsút egymásnak, hogy megtettek mindent, ami lehetséges. De remélem, hogy sikerrel járnak.
2012. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beszélni már próbáltak egymással, sőt, a családban is sok mindenki próbált beszélni külön-külön ill. egyszerre is velük. Sajnos mindig hatalmas veszekedésbe torkollik a dolog. Főleg a fiú nem ismeri el hibásnak magát...

Nem értem, mert elég biztos forrásból tudódott ki a megcsalás. És ha valóban így történt vagy csak a lehetősége fölmerült a dolognak, akkor szerintem az lenne a normális, ha a fiú tenne meg mindent azért, hogy kiengesztelje a feleségét...vagy rosszul gondolom?

2012. márc. 18. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem felesleges lenne ezért a kapcsolatért/házasságért kapálózni. A férfi megcsalta, vagy ha mégsem, akkor sem őszinte. A bizalom ebből adódóan nem létező fogalom köztük. Így pedig értelmetlen az egész. Le kellene zárniuk és külön utakon folytatni az életüket, főleg a lánynak lenne sürgős, mert ő kezd tönkremenni.
2012. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy házasságot csak úgy van értelme megmenteni, ha mindketten akarják és tesznek azért, hogy átvészeljék a nehéz időket. A leírásod alapján a fiú nem tesz érte sok mindent, tekintve, hogy hárít, még csak el sem ismeri, ami pedig egyértelmű. A bizalom alapja az őszinteség. A lánytól nem elvárható ezek után, hogy újra bízzon a párjában. Bizalom nélkül pedig nem fogják tudni megmenteni a házasságot. Azt kell mondjam, egy elgyengült pillanatban elkövetett megcsalás nálam még megbocsájtható lenne, mivel szeretem a párom, ezért ha mindketten megtennénk mindent a bizalom visszaszerzésére, akkor nálunk rendbehozható lenne. De ehhez az kell, hogy a bűnös fél megbánja tettét és törekedjen a házasság megmentésére.
2012. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bence_ ***** válasza:

Ugyan úgy kell rendbe rakni, ahogy elrontották. Lépésről lépésre rendbe tehető. Nagyon sok energia és mindkettőnek tennie kell. Csak külső személy fog tudni nekik segíteni. Családtag nem hinném, hogy jó lenne mert az valamelyikhez biztosan jobban kötődik.

Ez a biztos forrásból tudjuk a megcsalást, nekem egy kicsit olyan mint a Tanu c filmben azért hiteles a névtelen feljelentés mert gépel írták.

2012. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!