Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én szüleim miért nem...

Az én szüleim miért nem akartak elválni?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista,egész életemben gyűlöltem.Anyámat szeretem,és mindig is arra vágytam,hogy csak mi ketten éljünk valahol,még ha szegényebben is,de nyugalomban.Mégsem váltak el,pedig mindenkinek az lett volna a legjobb.Anyám mindenáron össze akarja tartani a családot,de itt sem én,sem ő nem vagyunk boldogok,csak apám.És gyűlölöm apámat,minden nap látnom kell sajnos.Nagyon vágytam arra mindig is,hogy eltűnjön az életemből.Tudni kell róla,hogy alattomos,rosszindulatú.Mindegy,nem sok beleszólásom van,csak bánt a dolog,nem volt jó gyerekkorom miatta.És egy válással meg lehetett volna ezt oldani.

Csak az én szüleim ilyen töketlenek,hogy nem váltak el?Vannak hasonló történetek?



2012. márc. 6. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Édesanyám szülei detto.Anyumnak elég szörnyü gyerekkora volt e-miatt.Végül elváltak mikor anyu már 26-28éves volt,a nagyim ujra férjez ment a vérszerinti tatám szintén uj párt talált(már házasság alatt is megvolt vele csalta a nagyim)

mama máig azt sorolja hogy a gyerekek miatt maradtak együtt,hiba volt de nem ismeri el.

2012. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak hasonló történetek!

Nálunk is teljesen ugyanez a felállás!

Sok barátomnak elválltak a szülei és láttam,hogy mennyire megviselte ez a gyerekeket,de én még így is azt mondom,hogy nekem 100x jobb gyerekkorom lett volna,ha a szüleim elvállnak és nem kellett volna apámmal egy fedél alatt élni!

Amúgy a kérdésre a válasz,hogy miért nem akartak elválni,az én anyukámnál az,hogy ő mindig reménykedett és azzal álltatta magát,hogy majd idővel minden rendbejön!35 év házasság után döbbent rá,hogy ez már jobb soha nem lesz,csak mindig rosszabb,de akkor meg már úgy érezte,hogy nem lenne képes újrakezdeni az életét,ezért még mindig apám mellett szenved!

22/L

2012. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám volt agresszív alkoholista,és apám 3 műszakban dolgozott,csakhogy elmeneküljön anyám elől.Mi gyerekek kértük apánkat,hogy váljon el,mert így nagyon nem jó.Állandó verés,megalázás,állandóan látni,hogy megint fetreng a saját piszkában hullarészegen az anyám,nos nem a legszebb gyerekkor volt.Mégis apám mindig azt mondta,hogy azért nem válik el tőle,mert mégiscsak ő az anyánk,mégiscsak ő szült minket.Éveken át mondtuk,hogy egy anya nem így viselkedik.Egy anya jelenléte nem vált ki félelmet,és megvetést a gyerekeinél.A testvérem ha meghallotta hogy anyu részeg,már bújt az ágy alá,és nagyon nehéz volt onnan kicsalogatni.

Ha jól emlékszem 15 éves voltam,amikor megvédtem a nővéremet,mert anyám ütötte-verte ahol érte.(én csak ellöktem anyámat,és megfenyegettem,hogy feljelentjük ha hozzánk nyúl) Az eredmény az lett,hogy 15 évesen a rendőrök engem vittek be kihallgatásra,mert az anyám feljelentett,hogy késsel támadtam az életére.(én hülye meg azt mondtam a rendőröknek,hogy ha kés lett volna a kezemben akkor most magáról a gyilkosságról beszélgetnénk,és ők hívnák a hullaszállítót) Apám ekkor döbbent rá,hogy nem mehet így tovább.Végre nagy nehezen elváltak..De semmit nem változott a helyzet.Továbbra is ott élt a lakásban,de már mint elvált feleség.Apámnak nem volt pénze lakást biztosítani neki,ő meg nem ment el..18 évesen leléptem.

2012. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!