Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam ezt el...

Hogyan magyarázzam ezt el apukámnak, anélkül, hogy sértődés lenne belőle?

Figyelt kérdés

A szüleim 6 éve elváltak, mert apukám durván alkoholista. Sokáig látogattam, jó volt a kapcsolatunk, és bár még mindig látogatom, a kapcsolatunk jócskán megromlott, mert már velem is úgy beszél, mint anno anyukámmal.

Amikor elváltak, apukám felmondott, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, mondván "ő nem pénzeli anyukámat".

Mivel régebben rengeteg hitelt vettek fel, aminek a felét anyukám fizeti, így nehezebbek a hétköznapok, de legalább békesség van. Azóta ő feketén dolgozik külföldön, havi többszázezer forintért, de valószínű, hogy itt is felmondana, ha anyukám tenne valamit gyerektartás-ügyben.

Eddig néha elvitt minket a húgommal vásárolni, kaptunk ruhákat, meg ami kell, illetve ő fizeti a 2 telefont, meg az internetet.

Nemrég volt a születésnapom, és a mamámtól kaptam 10ezer forintot, amit aztán anyukám elkért tőlem, mert nem tudott volna már a héten semmit venni. Ez valahogyan a fülébe jutott (fogalmam sincs, hogy ki mond el ilyeneket neki, mert én nem, csak anyukám barátnőire tudok gyanakodni), és azóta eldöntötte, hogy nekem többet nem ad pénzt, mert biztos anyukámnak adom. Persze nem érti meg, hogy nekünk az kajára kellett, ráadásul anyukám soha nem kérné el tőlem a pénzt, ha nem lenne muszáj.

Azóta egyszer találkoztak véletlenül az utcán, és anyukámon az én pulóverem volt, mert nálunk minden ruha közös, ugyanolyan az öltözködési stílusunk, így én hordom az ő ruháit, ő meg az enyéimet.

Azóta már azt is kitalálta, hogy többet ruhákat sem vesz nekem, mert hogy azt is anyukám hordja.

Múltkor felhívott, hogy mit szeretnék névnapomra.

Mondtam, hogy sminkcuccokat szeretnék, vagy körömlakkokat, mert már mindenem elfogyott, és sajnálom rá a pénzt. Erre azt mondta, hogy csak akkor hajlandó nekem ilyeneket venni, ha felét anyukám fizeti, mert nyilvánvaló, hogy ő is fogja használni. Mondtam neki, hogy rendben van, inkább nem kell semmi, majd két puszi, aztán kész.

Ma viszont telefonon összevesztek anyukámmal, mert tegnap nagyon rossz kedvem volt emiatt, mert kezd kikopni a farmerom, de nem akarok másikat venni 5ezer ftért, mert tudom, hogy az később hiányozna. Anyukám felhívta, hogy ez már nem normális, meg hogy nem ad nekünk semmit.

Most üzent, hogy ezt "beszéljük meg", ha végeztem a sulival.

Nem tudom mit mondjak neki. Tudom, hogy szeret minket, mert ha józan, akkor nagyon aranyos, de azt is tudom, hogy meg van róla győződve, hogy mindig neki van igaza. Ráadásul fizeti a 2 telefont, meg az internetet, és ez így már kb havi 15ezer forint.

Van jogom azt sérelmezni, hogy nem vesz nekünk mást, pedig megtehetné?

Azt elfelejtettem, hogy van egy barátja, aki folyton lehúzza. Az egész család otthon ül egész nap, van 5gyerek, és őket 'segíti' havonta kb 70-80ezer forinttal. További 60-60 a mamámnak, meg a nagybátyámnak (ezzel azonban nincs bajom, nem sajnálom tőlük).


2012. jún. 6. 14:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10: Mert nem számított rá, hogy elválnak. Több mint 10 évig tűrte anyukám, hogy 2 hétig bírja józanul maximum. Ráadásul a végén már agresszív is volt, emiatt váltak el.

Neki meggyőződése, hogy anyukám egy k.rva, mert később próbálkozott megtalálni a szerelmet újra.

2012. jún. 6. 15:04
 12/14 anonim ***** válasza:
Alkoholistának semmit nem tudsz elmagyarázni úgy, hogy meg ne sértődjön. Pont ezért nem lehet együtt élni velük. Még nem láttam alkoholistát, aki akármilyen böszme elveket vall, ne neki lenne igaza. Fejébe veszi a hülyeségeit, és az úgy van. Megbomlik az agyuk, felsőbbrendűnek érzik magukat. Ja, és imádják a tudatot, hogy hatalmuk van más felett. De náluk jobban senki sem tudja sajnáltatni magát. Anyudnak kellene mindenképp megindulni gyerektartás-ügyben, ha ő nem lép, csak az marad, hogy pitizhetsz apudnak, ha szeretnél valamit.
2012. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anyukád a jó szívével gondoljon arra, hogy a drága jó apád a te szádtól vonja el az ételt. Ha én olyan helyzetbe kerülnék - ne adj' Isten - hogy mérlegelnem kellene, nem kétséges, mit tennék. Édesanyád minél előbb menjen el a bíróságra végrehajtást kérni, ugyanis a bejelentéstől számítva csak 6 hónapra visszamenőleg, illetve onnantól folyamatosan behajtható a gyermektartás. Ha apukádnak nincs bejelentett munkahelye, anyukád kérhet állam általi megelőlegezést is, ami azt jelenti, hogy az állam megelőlegezi nektek a gyerektartást - nem tudom hány hónapig - és majd ők behajtják apukádon, ha lesz miből. És anyukád azt is nyugodtan megmondhatja apudnak, hogy ha nem jön meg a jobbik esze, feljelenti a rendőrségen. A gyermektartás nem fizetése kiskorú veszélyeztetésének minősül, ami BŰNCSELEKMÉNY! Ha majd rendőrségi idézést kap, egyből megjön a kedve a fizetéshez! Szükségetek van arra a pénzre, és neked jogod van hozzá, úgyhogy édesanyádnak kötelessége ennek utána járni!!!
2012. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a helyzeteteket.. De tudod, anyukádon most nagyon nagy teher lehetett.. Egyébként meg miért akarod elmondani az apukádnak?
2016. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!