Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam ezt el...

Hogyan magyarázzam ezt el apukámnak, anélkül, hogy sértődés lenne belőle?

Figyelt kérdés

A szüleim 6 éve elváltak, mert apukám durván alkoholista. Sokáig látogattam, jó volt a kapcsolatunk, és bár még mindig látogatom, a kapcsolatunk jócskán megromlott, mert már velem is úgy beszél, mint anno anyukámmal.

Amikor elváltak, apukám felmondott, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, mondván "ő nem pénzeli anyukámat".

Mivel régebben rengeteg hitelt vettek fel, aminek a felét anyukám fizeti, így nehezebbek a hétköznapok, de legalább békesség van. Azóta ő feketén dolgozik külföldön, havi többszázezer forintért, de valószínű, hogy itt is felmondana, ha anyukám tenne valamit gyerektartás-ügyben.

Eddig néha elvitt minket a húgommal vásárolni, kaptunk ruhákat, meg ami kell, illetve ő fizeti a 2 telefont, meg az internetet.

Nemrég volt a születésnapom, és a mamámtól kaptam 10ezer forintot, amit aztán anyukám elkért tőlem, mert nem tudott volna már a héten semmit venni. Ez valahogyan a fülébe jutott (fogalmam sincs, hogy ki mond el ilyeneket neki, mert én nem, csak anyukám barátnőire tudok gyanakodni), és azóta eldöntötte, hogy nekem többet nem ad pénzt, mert biztos anyukámnak adom. Persze nem érti meg, hogy nekünk az kajára kellett, ráadásul anyukám soha nem kérné el tőlem a pénzt, ha nem lenne muszáj.

Azóta egyszer találkoztak véletlenül az utcán, és anyukámon az én pulóverem volt, mert nálunk minden ruha közös, ugyanolyan az öltözködési stílusunk, így én hordom az ő ruháit, ő meg az enyéimet.

Azóta már azt is kitalálta, hogy többet ruhákat sem vesz nekem, mert hogy azt is anyukám hordja.

Múltkor felhívott, hogy mit szeretnék névnapomra.

Mondtam, hogy sminkcuccokat szeretnék, vagy körömlakkokat, mert már mindenem elfogyott, és sajnálom rá a pénzt. Erre azt mondta, hogy csak akkor hajlandó nekem ilyeneket venni, ha felét anyukám fizeti, mert nyilvánvaló, hogy ő is fogja használni. Mondtam neki, hogy rendben van, inkább nem kell semmi, majd két puszi, aztán kész.

Ma viszont telefonon összevesztek anyukámmal, mert tegnap nagyon rossz kedvem volt emiatt, mert kezd kikopni a farmerom, de nem akarok másikat venni 5ezer ftért, mert tudom, hogy az később hiányozna. Anyukám felhívta, hogy ez már nem normális, meg hogy nem ad nekünk semmit.

Most üzent, hogy ezt "beszéljük meg", ha végeztem a sulival.

Nem tudom mit mondjak neki. Tudom, hogy szeret minket, mert ha józan, akkor nagyon aranyos, de azt is tudom, hogy meg van róla győződve, hogy mindig neki van igaza. Ráadásul fizeti a 2 telefont, meg az internetet, és ez így már kb havi 15ezer forint.

Van jogom azt sérelmezni, hogy nem vesz nekünk mást, pedig megtehetné?

Azt elfelejtettem, hogy van egy barátja, aki folyton lehúzza. Az egész család otthon ül egész nap, van 5gyerek, és őket 'segíti' havonta kb 70-80ezer forinttal. További 60-60 a mamámnak, meg a nagybátyámnak (ezzel azonban nincs bajom, nem sajnálom tőlük).


2012. jún. 6. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég gáz..Fontosabb neki az, hogy anyukád semmit ne kapjon ami tőle származik, minthogy neked adjon..Jogosan sérelmeznéd, főleg, hogy ennyi pénze van!
2012. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


Kicsit magyartalan lett, de remélem érted.

2012. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy látogatás alkalmával, amikor éppen józan, kérd meg, hogy üljetek le, és hallgasson végig. Kb. így, mint a fentiekben, kifejted neki is, hogy nem éltek, olyan jól, és értse meg, hogy nincs olyan nálatok, hogy enyém-tied és ez nektek így megfelel. Sajnos az ő szegénységi bizonyítványa, ha ezt nem érti meg, és úgy dönt, hogy nem ad neked pénzt, vagy ezt-azt nem vesz meg, pedig megtehetné. Ugyanolyan gyermeke Vagy neki is, mint Édesanyádnak, attól, hogy 2 telefont és a netet fizeti, Anyukádnak sokkal több a kiadása a napi betevőre stb... Ahogy a soraidat olvastam, elég érett és értelmes Vagy, próbáld megbeszélni vele!
2012. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
És ha megpróbálnál rá pont úgy hatni, h igaza van ne adjon neked semmit, így is nagy segítség a telefon stb. köszönöd szépen, adja nyugodtan a barátainak meg akinek akarja, te meg majd megpróbálsz megélni ahogy tudsz, mert míg nem végzed el az iskolát nincs fizetésed, (pont addig kéne am támogatnia míg suliba jársz :S:S) döntsön úgy ahogy jónak látja :S
2012. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is azt kellene tudatosítani apukáddal, hogy a gyerektartás elmulasztásáért börtön büntetés jár.A gyerektartás nem az anyukád pénze, az neked jár. Az, hogy hébe-hóba vesz neked valamit, az nem tudható be gyerektartásnak. Anyukádnak be kellene őt perelnie.
2012. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, értem, én is így gondolom. Mintha az anyukám iránt érzett utálata "felülírná" az irántunk érzett szeretetét.

Nem szeretnék anyagiasnak tűnni, mert nyilván nem pénzben mérik a szeretetet.

De ha magamból indulok ki, akkor az én gyermekem semmiben nem szenvedne hiányt, ha lenne pénzem.

2012. jún. 6. 14:27
 7/14 A kérdező kommentje:

#3: Ez a józanság-dolog elég érdekes téma, mert ha külföldön van (1 hónap kint, 1 hónap itthon), szinte semmit nem iszik. Ha itthon van, akkor meg soha nem józan.

Ráadásul komolyan, ő elhiszi, amit mond. Tehát elhiszi magának, hogy anyukám rossz, mert kajára kéri el tőlem a pénzt, pedig régen ők is ugyanígy éltek.

#4: Ezt csinálom most már folyamatosan. Ilyenkor annyit mond, hogy "ő is mindig túllép a sérelmein, ne játsszam a hülye p.csát".

#5: Éppen ezért hívta fel anyukám aput. Tegnap mondtam neki, hogy ez így nem állapot, menjen be, és kérje a gyerektartást visszamenőleg. De azt nem tudom, hogy ha ő elvileg munkanélküli, akkor is kell-e fizetnie. Mert tudtommal nem.

2012. jún. 6. 14:31
 8/14 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy mégis kéne fizetnie. Gondolhattam, volna:)

Egyébként az a baj, hogy anyukámnak annyira jó szíve van, börtönbe biztos nem juttatná. Viszont apukám meg annyira makacs, hogy biztos nem fizetne.

2012. jún. 6. 14:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Ilyen embernek nem nagyon tudod elmondani a véleményedet anélkül, hogy meg ne sértődjön. Különösen, hogy a papád.

Az a 15 ezer, amit ezek szerint havonként rátok költ, az semmi.

Amit megpróbálhatsz, hogy ettől kezdve, amikor vele találkozol, vagy hozzá mégy, igyekezz minél topisabb, szakadtabb, rongyosabb ruhákat felvenni. Ha majd szóvá teszi és rákérdez, miért nem öltözöl fel tisztességgel, mond neki, hogy ezek a legjobb ruháid és többre nem telik. Persze olyankor smink sincs rajtad, meg körömlakk sem, és fésületlen, ápolatlan hatást kelts, majd csak észreveszi magát.

Ha nem vezet eredményre, akkor pár hónap múlva visszatérsz az eredeti színvonalra, és boldogan elújságolod neki, hogy anyudnak van egy új kapcsolata, és a pasi nagyon rendes, mert anyagilag is segít nektek, és odafigyel rátok!

Ki tudja, hogy papádnál mi az, ami beválik.

2012. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért haragszik ennyire anyudra?
2012. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!