Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen esetben?...

Mit tehetek ilyen esetben? Hogyan magyarázzam el neki?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz,de számomra fontos kérdésben kérek segítséget. Nem voltam még hasonló helyzetben,ezért nem tudom mit tehetnék, hogy ne sértődjön meg senki.

Arról van szó, hogy körülbelül havonta járunk a barátom családjához, viszonylag messze laknak tőlünk. A barátom nővére is velük él a kisfiával együtt. Amikor ott vagyunk, a párom csak a kisfiúval foglalkozik. Ez nem túlzás, ez tényleg így van. Órákra elvonulnak játszani, se kép, se hang. Egyik alkalommal szóvá tettem ezt neki. Azzal a kérdéssel válaszolt, hogy féltékeny vagyok egy kisgyerekre? Holott nem erről van szó, csupán ritkán látja a családtagjait és velük is foglalkozhatna ilyenkor. Nem értettem ezt a reakciót a részéről, egyáltalán nem vagyok féltékeny típus, nem követeltem tőle figyelmet,tisztában vagyok vele, hogy azért utazunk el hozzájuk, hogy a családjával legyünk. Csak kissé kényelmetlen, hogy én ülök le az anyukájával beszélgetni, a saját fia pedig nem, holott biztosan lenne miről beszélgetniük nekik is.

Amikor ezt az egyik családtagja tette szóvá(bennem van a tüske, hogy bezzeg tőle nem kérdezte meg, hogy féltékeny-e, hanem mérlegelte amit mondott,komolyan vette) akkor érdekes módon meghallgatta és magába szállt, de a probléma továbbra is fennáll. A kis srácnak persze tetszik a helyzet, hogy van egy felnőtt akivel, amikor ott van állandóan lehet játszani, birkózni, ugráltatni stb. A párom anyukájával ketten is mondtuk neki, hogy nem lehet állandóan szórakoztatni egy gyereket, főleg, hogy amúgy is probléma, hogy az anyja eléggé elkényezteti, sokat hisztizik stb. nem tesz jót ennek a helyzetnek, ha van még egy felnőtt akit állandóan ugráltathat.

Hogyan lehetne megértetni a párommal, hogy habár nagyon jó, hogy így törődik a kisfiúval, bizonyos tekintetben nem igazán tesz jót vele, az pedig külön gond, hogy a ritkán látott családtagokat is teljesen hanyagolja? Nem szokott problémát jelenteni kényes kérdések tálalása, de amikor ezt felhoztam, elég ingerülten reagált.


2012. máj. 24. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyes után igényelheted a segélyt. De nem értem,hogy miért irod,hogy úgy több pénzt kapnál,amikor a segély nem több,mint a gyes.
2012. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csináld azt hogy nem mindig mész vele,és akkor kénytelen lesz ő az anyjával beszélgetni.
2012. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is arra, hogy nem megyek vele, de tartok attól, hogy akkor is ugyanezt csinálná. Így meg úgy érzem, hogy tompítani tudom azt, hogy ő nincs ott.
2012. máj. 24. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a srác többi családtagját majd annyira zavarja a dolog, akkor majd ők elintézik a pároddal egymás között. Ne te akarj az igazság bajnoka lenni. Egyszer már figyelmeztetted, az legyen elég. Ha abból nem ért, akkor hagyd rá. A barátnője vagy és nem az anyja. Különben is, megéri neked emiatt később vitába szállni vele?


Nem lehet, hogy inkább az a baj, hogy téged is magadra hagy, és neked kell bájolognod a családdal?

2012. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem jelent gondot nekem a családjával lenni,nagyon bírom őket (sajnos az én családom a legfinomabban szólva sem ideális) és ők afféle családpótlék nekem. De eléggé feszengek, amikor az anyukája nekem jelzi finoman, hogy nem esik jól neki ez a helyzet. A páromnak is mondta ezt, de egyenlőre úgy tűnik nem használt.

Nem szeretnék igazság bajnokát játszani, csak úgy gondoltam, hogy mivel én vagyok vele a legtöbbet (együtt élünk, ezért sem gond, hogy amíg családlátogatáson vagyunk, nem velem van elfoglalva),ezért szerettem volna megbeszélni vele, de csődöt mondtam. Ezért kértem itt tanácsot.

2012. máj. 24. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:

probléma itt csak a te fejedben van, kérdező.


A férfivilágnak vannak alapvető törvényei, amiről fogalmad sincs. Ha a nővéremet elhagyja a gyermekének az apja, akkor az én feladatom lesz az unokaöcsi istápolása. Ez majdnem olyan erős kapcsolat, mint az apaság.


A barátod majd eldönti, kivel akar foglalkozni a családlátogatáskor. Azzal, akinek a leginkább szüksége van rá (ő az apa, a férfimodell annak a kisgyereknek) Ezt te nem tudod megadni a kisgyereknek. Viszont tudsz beszélgetni a többi családtaggal. Ez a te feladatod. És általában, a kapcsolattartás, kapcsolatápolás női feladat. Legalább lesz alkalmad összerázódni az anyósoddal.


Van egy optimális munkamegosztás. ezt kéne felfognod.

2012. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg az még nem jutott eszedbe, hogy talán nincs jó kapcsolatban a családja többi tagjával?
2012. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Másrészt meg, ha a család nálad reklamál, fedezd a pasidat, hogy szereti a kölyköt, és neki nagy szüksége van egy férfimodellre, bla bla bla. Vagy találj ki olyan programot, amibe bevonhatod az egész családot, nemcsak ketten csinálják.


pl társasjátékot viszel ajándékba, stb...


ne nekem kelljen már férfi létemre ilyen tippeket adnom...

2012. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebbe barátnőként beleszólni abszolút hibás dolog.....az, hogy ha családot látogat, az ő dolga kivel van.
2012. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!