Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan békitsem meg az anyámat?

Hogyan békitsem meg az anyámat?

Figyelt kérdés
Eggyütt élek anyámmal és a férjemmel,van egy vállalkozásunk a férjemmel közösen,és anyám is ott dolgozik.Az utobbi 6 hónapaban(új házba költöztünk)anyám furcsán kezdett viselkedni,pl elkéri az autonkat szinte minden hétvégén használja ,de nem tankolt bele egyszer sem,bármit vesszünk a házba vagy bármit csináltatunk a házban,nem kérdzi meg hogy adjon e bele egy kis pénzt,legalább amennyit tud nem többet.(Közösen vettük a házat)Szóvá tette a férjem neki,ezeket és persze most megsértödött,igaz a férjem mérges volt ,talán máshogy kellett volna beszélni vele.Azóta én próbáltam probálok beszélni anyámmal,hogy nem bántani akartuk,csak megbeszélni a dolgokat,de ő szóba se áll velünk,és most nem hajlando dolgozni sem a vállalkozásunkban.Mit tegyek ,nem akarok rosszban lenni vele.Szeretem az anyám és nem akartam bántani ,de muszály volt szólni,mert nem vette észre magát.

2012. jún. 4. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Igazából el tudom képzelni, hogy a férjed ezt milyen stílusban mondta... úgyhogy az lenne az első, hogy ő bocsánatot kér.

Amúgy nem tudom mennyire megy jól a vállalkozásotok, de feltételezem, hogy sokkal jobban álltok anyagilag, mint édesanyád. Amit pedig elkérnétek pár ezer forintban mérhető. Tényleg annyira fontos ezt behajtani rajta?

2012. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozik, miből fogja magát fenntartani? A benzinben igazatok volt, de abban nem, hogy ha bármit vettetek a házba, ő nem adott bele. A saját kényelmetek miatt, a saját szépérzéketek miatt vásároltátok azokat a tárgyakat. Gondolom, előtte nem is beszéltétek meg vele. Ülj le, és beszéld meg vele, hogy hogyan legyen a továbbiakban? Vegyetek fel valakit a helyére, vagy hajlandó végezni a munkáját?
2012. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell az elején szólni,nem nyelni sokáig,mert akkor utána robban...

Meg fog békélni, ne aggódjatok.

(kedves előzőek,mivel az anya ottdolgozottgondolom tudják mennyit keres,mit tudna fizetni és mit nem.

2012. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem a saját szépérzékünk miatt vettünk dolgokat,ablakot cseréltettünk,szigeteltettük a szobákat,az ablak cserénél meg volt beszélve ,hogy a szoba ablakokat 2- öt mi fizetjük,ő mondta hogy cseréltessük ki a fürdöben is és azt ö fizeti,aztán mikor megcsinálták,már meggondolta magát,merthogy ugysem került sokba az a kis ablak.nem megy olyan jol a vállalkozás azért,de nem is az a lényeg,hogy nem ad pénzt semmibe,hanem meg sem fordul a fejében, ez a rossz.
2012. jún. 4. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!