Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom anyámat. Mit tegyek?

Utálom anyámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kibirhatatlan! Az egész család nem birja elviselni őt. Úgy viselekedik, mint egy királynő, mi meg mintha a szolgái lennénk. Még apám is. Hazajön a munkából, - vagyis apám hazafurikázza őt- egész nap csak panaszkodik, hogy utálják őt a kollégái, a gyerekek nem tisztelik őt (tanárnő)..de mondom, egész nap! Sz@rt nem csinál itthon, csak kajál meg pihen.. eléggé kövér, és arra fogja, hogy azért nem tud fogyni, mert munkába jár, és nincs ideje mozogni..ja, persze..fél 3ra már hazaér..meg mindig mondja, hogy mennyire nincs pénzünk..pl múltkor fizetés előtt volt..voltunk bevásárolni, akartam venni egy 50 ft-os csokit, de rámorditott, hogy rakjam vissza, amúgy is fizetés előtt van, meg mennyi édességet zabálok..kimentünk az üzletből, erre elkuldte apámat, hogy vegye meg neki a ránctalanitó krémjét..mert ilyenekre mindig van pénz..egy 50 ft-os csokira nem, de egy 5000 ft-os krémre arra mindig van..amúgy 1általán nem ráncos, sztem csak fogynia kéne, nem ilyen sz@rokra költeni a pénzt...rengeteg ruhája van, cipője, táskája...nekünk meg nem vesz szinte semmit..1 gatyám van, 1 kardigánom, meg pár rövidujjúm..hosszúujjúm nincs is..nővérem, aki 10 évvel idősebb tőlem, csak 7végénként jár haza..anyám meg mindig mondja neki, hogy adjon nekem ruhákat, amiket nem hord, de mondja, hogy neki sincsen..meg nővérem mondja, hogy adna, de neki sincsen, mert anyám neki se vesz semmit..ha van is vmi, az is egy rongyos kinyújtott felső, amit még otthonra is szégyenlenék felvenni..utálom a ruhákat amiben járok, mert nővéremtől öröklöm, és annyira más a stilusunk..nem értem miért ilyen..barátnőim azt mondják, hogy nekik anyjuk mindig rájuk költi a pénzét, még a legultolsó fityinget is..egy évbe 1x kapok tőle ruhát...meg pl múltkor már mindenki lefeküdt aludni (csak én nem), kb 23 óra volt, erre anyám kikiabál apámnak (aki már majdnem aludt), hogy hozzon be neki egy pohár vizet..istenem, hogy lehet valaki ennyire lusta, meg már aludt, és felkelti..pff...apám mindent megcsinál helyette, szegény már eléggé tönkre van..de nem mer már semmit szólni anyának, mert úgyis 6almas veszekedés lesz belőle..ja meg anyám nem enged sehova..még a barátnőimmel se enged ki, pedig 15 éves vagyok..mások 7végén elmennek bulizni, én meg itthon takaritok...persze ő 7végén se mozditja meg még a kisujját sem..aztán mindig mi vagyunk a lusta disznók...meg múltkor leül nagy kényelmesen a kanapéra, apámat megkéri, hogy vágjon neki 1 szelet sutit..még erre se képes..folyton őt ugráltatja..apám amúgy nyugdijas, de reggel ő viszi be anyámat mindig munkába..ja meg minket is, de mi csak potyautasok vagyunk, mert ha anya nem megy munkába, apa nem visz be..apu csinál nekünk tizórait, otthon takarit, és ebédet csinál! annyira sajnálom őt..anyám meg annyira érzéketlen..én már nem birom őt elviselni..nővérem barátja is mondta, hogy olyan mint egy házisárkány...meg folyton elvárná, hogy dicsérjuk őt, hogy milyen jól néz ki, milyen dögös...meg hogy már nem is olyan kövér (közbe folyton csak hizik), de már megmondani se merjuk neki, mert abból tuti vita lesz..meg ha összeveszek vele, mindig olyan buta érvelései vannak,de minden vita úgy zárul, hogy ő megteheti, mert ő az anyám, meg ő már idős, meg hogy ameddig ő eltart engem, addig nincs beleszólásom semmibe..meg amúgy a családi kasszát is ő kezeli, mert amig apám kezelte, anya szerint gyorsan elment a pénz (mert apu nagyon szeret minket, és mindent ránk költene), pedig most gyorsabban elmegy mióta o kezében van..meg még számtalan dolgot tudnék mondani..annyira felidegesit...van esély rá, hogy megváltozzon? ha igen, hogyan? és apukámmal kapcsolatos tanács?vagy én hogyan tudnék változtatni? köszi a válaszokat!

15/L



2012. máj. 18. 20:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy hosszúra sikeredett..légyszi ha tudod, olvasd el!
2012. máj. 18. 20:40
 2/17 anonim válasza:
65%
Ez van, nagyon sok tanár ilyen, idegroncs lesz a munkája miatt. Pedig tanítani élvezetből kéne, de mára nagyon sok tanár csak nyűgből csinálja, és mert nehéz is lenne már új munkát találni. Ne alázkodj meg neki, én azt mondom. És mi az hogy ő kezeli a családi kasszát? Álljon már az édesapád a sarkára, nem hiszem el hogy ezt hagyja... Tudja, hogy gyakorlatilag a nővéred szekrényéből öltözködsz? Felnőtt férfi ember, már csak miattatok, a gyerekei miatt is intézkednie kéne. Előbb vele beszélj ezekről a dolgokról, csak utána, közösen, hárman anyukátokkal!
2012. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
hát ez elég gáz, de sajnos nem hiszem, hogy változni fog..ahhoz már idős, meg persze nem is látja be a hibáit..Amit apudat illeti, én leülnék vele beszélni, hogy mi ez? miért hagyja? jó ez neki? Lehet, csak azért türi, hogy teljes családba nőjetek fel, vagy nem is utdom, talán azt hiszi ő látja tulozva a dolgot.Mindenesetre probáld feléreszteni..
2012. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyeneket nem fogod megváltoztatni. Nem ér el a tudatáig, személyes sértésnek veszi a kritikát. A ti legnagyobb bajotok nem is az anyátok hanem ti mert mindent ráhagytok. Azért tud ilyen lenni mert elviselitek és hagyjátok. Engem nem érdekelne egyszer összetrombitálnám a családot és mindent a fejére olvasnék az utolsó szögig. Persze ezen halálosan megsértődne de legalább benne lenne a tudatalattijába és piszkálná. Az apádnak meg meg kéne tanulnia a lábára állnia és nemet mondania. De úgy néz ki eddig is papucs volt és valószínű az is marad. A fizetését esetleg nem kéne mind haza adnia és talán tudna rátok is költeni. De ehhez következetesen ragaszkodnia kellene. Anyukának meg le kell törni a szarvait de ehhez határozott és következetes fellépés kell, amit marha nehéz lesz ennyi idő után kivitelezni. Persze ő lesz a mártír és telesírja majd a környezetét azzal, hogy milyen hálátlan családja van de döntsétek el, egy család vagytok családtagokkal, vagy bolhacirkusz egy idomárral. Megváltozni nem fog de talán visszafogja magát, és persze elsősorban apukának kéne az élen járnia. A következő krémnél meg kéne jegyeznie, hogy a kölykökön nincs ruha és nem megvenni a vackait.
2012. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Annyit még hzzátennék, hogy nővéreddel hárman is beszéljetek apukáddal.
2012. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam amit írtál és nem könnyű helyzet.

Egy biztos, egyedül nem fogod tudni megváltoztatni. Talán egyáltalán nem. De ami segítene, ha apukáddal cinkostársakká tudnátok válni. Megbeszélni vele dolgokat, vagy csak éreztetni, hogy te szereted és becsülöd, néha átvenni tőle ezt-azt amit anyukád kér. Testvéreddel szoktatok erről beszélni, hogy mit lehetne tenni? Akárhogy is 3-an vagytok egy ellen. Nem kell feltétlenül nagy csatározásba kezdeni, csak átvenni az irányítást. "Nem drágám, nem veszem meg a kenőcsöt" "De anya elmegyek, apa elengedett 9-re itthon vagyok". Egyszerűen tényszerűen megfosztani ettől a hatalmától. Szerinted menne?

Próbálj meg apukáddal és a testvéreddel elmenni valahova hétvégén /kirándulni, bármi/ anyukádat meg hagyjátok otthon tespedni. Legyen olyan idő, amikor ti együtt vagytok, de ő nincs ott! Kicsit fellélegezhetnétek...

Esetleg meg lehet próbálni kicsit gyerekesen ugyan, de elkezdeni ugyanazt csinálni, amit ő. Panaszkodni, parancsolgatni, látványosan dögleni..stb.

Hirtelen nincs jobb ötletem ne haragudj! Azt hiszem anyukádat nem fogod tudni megváltoztatni, de azt talán igen, ahogy a dolgok otthon mennek, vagy ahogy érzitek magatokat...

2012. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, jól kiadtad magadból. Már jobban érzed magad? Ha szeretnéd örökbefogadlak :D
2012. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is hasonló, egyet tudsz tenni: hozzászoksz. Veszekedni felesleges vele, úgyis veszítesz. Én már elköltöztem, és próbálom minimálisra csökkenteni a látogatását. Pedig apukámat nagyon szeretem, de így vele is kevesebbet találkozom. 24/N
2012. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

micsoda problémák.cseppet sem lepődtem meg, mert a te szüleid legalább dolgoznak. az én szüleim meg szó szerint úgy viselkednek, mint egy tanyasi paraszt. szégyellem őket.

ezért is tanulok most nagyon, hogy nekem jó állásom legyen és mi hamarabb itt hagyhasssam a családomat 18/L

2012. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha már anyád lustaságánál tartunk... hoz nekem valaki egy pohár vizet?
2012. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!