Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem fölényeskedő...

Hogyan kezeljem fölényeskedő mostohaapám?

Figyelt kérdés

Állanóan azt érezteti, hogy neki van igaza, mindenben rá kell hallgatni, okosabbnak hiszi magát mindenkinél, nagyon csökönyös és lekezelő. Annyira elviselhetetlen, hogy legszivesebben többet nem is beszélnék vele soha, de édesanyám miatt ez elkerülhetetlen.

Mit csináljak, hogy ne legyen belőle családi botrány? 25 vagyok...



2012. jún. 4. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, csak a vérszerinti apámmal... mindig minden csak úgy jó, ahogy ő mondja, ahogy ő csinálja... más midig ostoba, hülye, szerencsétlen, csak ő-ő-ő. Én már meg sem próbálok vele beszélni, ha elkezd bunkón, kiabálva vagy csúnyán beszélni velem, becsukom a szobaajtóm és felhangosítom a tv-t. Mást nem tehetsz, minthogy kerülöd és megpróbálsz vele ilyen dolgokról nem beszélni, csak olyanokról, amikről nagyon muszáj. Emellett ne hagyj neki beleszólást az életedbe, ne tudjon rólad szinte semmit, akkor nem tud beleszólni sem. Mást nem tudsz tenni, az ilyenek úgysem változnak.

Sok sikert!

20/L

2012. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: sajnállattal hallom, hogy másnak is van ilyen problémája, tényleg nem könnyű! :/


A gond az, hogy mivel mindig anyámmal van, ezért csak úgy tudnám őt is kikerülni, ha anyámmal sem beszélek. Ez azért elég ciki. Már nem otthon lakom, de néha több napra le kell mennem abba a városba, ahol ők laknak és akkor náluk is alszom.

A dologba még az tesz csavart, hogy üzleti érdekek is vannak közöttünk, úgyhogy jó lenne megtalálni a közös hangnemet. .... csak sajnos ez úgy működik nála, hogy amikor kérem, hogy mondjon ész érveket az álláspontja mellett, akkor elkezdi hajtogatni, mint valami róma császár, hogy azt kell csinálni, ahogy ő mondja, de hogy miért az nem derül ki. Hihetetlen dühítő. Utálom az ilyen fafejű embereket.

2012. jún. 4. 10:14
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én apám is ugyanez a kategória.Csak neki lehet igaza,ha más jobb mer lenni nála,vagy többet mer tudni valamiről,azt kikészíti.Én azt csináltam,mint amit az előző hozzászóló,eltávolodtam tőle.És ha egyszer majd csoda történik és sikerül elköltözni itthonról,saját életet kezdeni,akkor tojni fogok rá.
2012. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!