Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem fölényeskedő...

Hogyan kezeljem fölényeskedő mostohaapám?

Figyelt kérdés

Állanóan azt érezteti, hogy neki van igaza, mindenben rá kell hallgatni, okosabbnak hiszi magát mindenkinél, nagyon csökönyös és lekezelő. Annyira elviselhetetlen, hogy legszivesebben többet nem is beszélnék vele soha, de édesanyám miatt ez elkerülhetetlen.

Mit csináljak, hogy ne legyen belőle családi botrány? 25 vagyok...



2012. jún. 4. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon laksz, kerüld ki őt. Ne állj vele szóba, csak köszönj neki. Ne húzd fel magad. Nem vagy kötelező végig hallgatni azokat, amiket beszél.
2012. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a probléma forrása, hogy 25évesen még otthon vagy. Én azt tudom tanácsolni, hogy nem éppen az a jó megoldás ha ilyenkor vissza vágsz. Inkább hagyd rá.
2012. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem megoldás, hogy nem beszélünk.

Ráhagyni mindig nem lehet, akkor csak mégjobban az ember fejére nő.

Elég elkeserítő :(

2012. jún. 4. 09:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
határozottan mondj neki nemet utána hagyd faképnél. ezzel ki tudod fejezni hogy már ismertetted vele az álláspontod és a továbbiakban nem vagy rá kiváncsi
2012. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ő akkor se hagyja abba, ráadásul ilyen "én vagyok a jani" stílusban.
2012. jún. 4. 09:51
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

25 éves vagy. Felnőtt ember. Fogd a cókmókod, költözz el, tartsd el magad és minimalizáld a vele való kapcsolatot.

Amíg elvárod, hogy eltartson, addig sok szavad nem lehet a dologban.

2012. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Miért kell vele közös helyiségben tartózkodnod? Nincs saját szobád, ahová bevonulhatsz, és magadra zárhatod az ajtót?
2012. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ugyan ez van nálunk is, még a korod is stimmel:-D Én úgy teszek mint aki meghallgatja, igazat adok neki, majd megcsinálom ahogy én gondolom.
2012. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

A gond az, hogy ő is gondokkal küzd, lehet, hogy ő benned vmiféle riválist lát, akinél mindig jobbnak kell lennie.

Ha már neki nem tudok tanácsot adni, akkor adok neked: Lásd meg az embert benne, ereszd el a füled mellett a megjegyzéseit, ha ettől még jobba bepörög, akkor leállíthatod, és leülhetsz ele beszéli, az ilyen emberek akkor vannak meglepődve legjobban, mikor a másik fél nelligensen reagál. Ebből még bármi lehet, csak meg kell tudnod őrizni a nyugalmadat. A nyugalom az erősek fegyvere. ;) Remélem, találtokvmi jómegoldást

2012. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ti laktok nála, vagy ő nálatok? Ha ti laktok nála, semmit nem tudsz tenni. Ha ő nálatok, akkor kérdezd meg anyudtól jó hangosan a pasi jelenlétében: anyu, hogy tudsz te egy ilyen ostoba embert elviselni? Csak lejárat téged, azt hiszik majd, hogy te ugyanilyen vagy. Különben nem élnél együtt egy ilyen alakkal. - Mást nem hiszem, hogy tehetsz.
2012. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!