Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem boldogsága tényleg...

Nővérem boldogsága tényleg mindennél fontosabb?

Figyelt kérdés
Nővérem egy 29 éves,csinos nő. Kicsit több mint fél éve vált el. Anyagi okok miatt az ex-férje még nem költözött el. Van egy 3 és fél éves kislányuk. Nővérem úgy érzi, szerelmes. A gond az, hogy mikor az e-férje melózik, nem tudja mi legyen a kislánnyal (júliusban nincs bölcsi, mert nyári szünet van!), ezért bejelentette, hogy 1 hónapig itt lesz minden nap, kora reggeltől (8tól) kb délután 4ig. Oké, hogy unokahúgom, anyuék is szívesen vigyáznak rá, mert imádjuk, tündéri kislány, de nem szemétség ez nővéremtől, hogy 1 hónapra előre leköti anyu szabadidejét? Anyu nem dolgozik, én is itthon vagyok, tehát különösebb dolgunk nincs amiért ne vállalhatnánk el, de úgy érzem, igazságtalan ez a dolog, és hogy a nővérem túl önző. Ha mondjuk minden másnap járna el, és egy-egy napot a kislányával töltene (1 hónapja munkanélküli) akkor nem lennék ennyire felháborodva. Mivel senki nem akarja nővéremet megbántani, ezért senki nem mondja el neki, hogy túlzásba viszi a dolgokat. :(
2009. júl. 1. 10:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem most csúszott el... sajnos!

Amikor elkezdte rendszeresen rátok hagyni, akkor kellett volna elmagyarázni neki a dolgokat.

A szüleid mit mondtak amikor ezt kitalálta? És mit mondtak utána neked?

2009. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Sokat veszekedtem már a szüleimmel emiatt, egyszer a nővéremnek is félig-meddig elmondtam hogy mi van. Nővérem is úgy volt kisgyerekként, hogy a nagyszüleink vigyáztak rá, mert anyu dolgozott (az első férjétől elvált!).

Anyuék azt mondták, hogy az egyetlen unokájukat persze hogy elvállalják. Szeretik ha itt van, én is szeretem de azért minden nap egy picit sok.


Ma anyunak dolga van, elmentek apuval, én itthon vagyok. Nővérem egy kisebb hisztit levágott, mi az hogy ÉN nem vigyázok az ő gyerekére. Csak amikor én kérek tőle szívességet, mindig nemet mond (süssön nekem vmi sütit, hozzon nekem ezt meg azt a pékségből, adjon kölcsön 1-2 ruháját), de én azzal töltsem a nyári szünetemet, hogy az ő lányára vigyázok. Megtehetném, mert az időmből kitelik, de nem fogom. Vegye észre magát, ez az ő gyereke. A szerelmével csináljanak olyan progit, hogy a kislány is ott lehessen. Amúgy 18 éves vagyok.

2009. júl. 1. 11:18
 13/29 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg a család az család.Én minden nyarat a nagyszüleimnél töltöttem, minden évben három hónapot.Fel sem merült részükről, hogy láb alatt vagyok, vagy teher lennék.A nagyim tanított főzni, együtt raktuk el a befőtteket.Mindig a koromnak megfelelő feladatot bízott rám.

Mindegy, hogy miért kéne vigyázni a kislányra.Más nagyszülő nem hiszem, hogy nemet mondana.És az hogy egy héten egyszer ottalszik, az nem túl sok együtt töltött idő.az én anyukám hetente háromszor van az unokájával és nem én kérem, hanem ő követeli, hogy vele lehessen.Mert szereti.

Mivel féltestvérek vagytok, ha jól veszem ki, azt gyanítom, nem volt felhőtlen a kapcsolatotok.És azt is gyanítom, hogy te még nagyon fiatal vagy.

2009. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
44%
Biztos, hogy igaz, hogy anyának a gyereke mellett a helye, de anyaként azt tudom mondani, hogy ez nem mindig ilyen egyszerű főleg ha dolgozik az ember. Ha ti otthon vagytok, akkor ez miért ekkora gond? Neked szerintem nem is kellene ebben különösebb képpen részt venni, anyukádnak ő az unokája viszont. Én pl. otthon lakom ideiglenesen a szüleimnél, suliba is járok (nem járok bulizni), amíg a férjem külföldön dolgozik, sokat segítenek nekem a babámmal, mégsem érzem azt, hogy élősködnék rajtuk. Ha a testvéremnek lenne így a gyereke, azzal sem érezném ezt. Az embernek adódhatnak olyan helyzetek az életében, mikor segítségre szorul vagy jó, ha van valaki a közelben. Te is akkor fogod ezt meglátni, mikor neked is lesz gyereked. Akkor majd eszedbe fog jutni.
2009. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%
És nem túl szép, hogy a gyereket bünteted azért, mert nem értessz egyet a szüleiddel és a nővéreddel.
2009. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Tényleg féltestvérek vagyunk, egyébként jó a kapcsoltunk, de mióta elvált, azt hiszi ő mindent megtehet. Elhagyta a férjét a mostani "párja" miatt. De a ffi nem hajlandó őt eltartani, meg neki a gyerek sem kell. Mármint szereti, de nem hajlandó vele összeköltözni. Nővéremnek se állása, se megtakarított pénze, és az ex-férjét el akarja küldeni a lakásból. Az exférj sokat keres, neki nem gond, hogy albérletbe menjen, de mi lesz így a gyerekkel, meg a felvett kölcsönnel? Nekem alapból azzal van a problémám, hogy nővérem emiatt a "szerelem" miatt MINDENT feladott amit a nagyszüleink és a szüleim felépítettek neki. Volt saját lakása, eladta (tavaly februárban költöztek be... szeptemberben már szóba került a válás!). Nagyszüleink támogatják őt anyagilag, de nem lehet rájuk támaszkodni mindig. És igen is, nővérem legyen a gyerekével, ne passzolja le egy kis szex meg egyebek miatt. Nem azt mondom, hogy éljen apáca-életet, de a gyereke legyen a legfontosabb.
2009. júl. 1. 11:44
 17/29 A kérdező kommentje:
Amíg nővérem dolgozott, nem zavart ennyire. De most nem dolgozik, valószínűleg nem is mostanában kap munkát, tehát ő bőven kibírná ezt az egy hónapot amíg nincs bölcsőde. (Mellesleg azért nem szeretem, hogy lepasszolja gyereket, mert a kutyája már nálunk ragadt. Azért van 2 kutyánk. Egyik az övé, másik az enyém! A kutya sem zavar, imádjuk de mikor beteg, és hirtelen fizessünk ki 15 ezret állatorvosra, nem mindig olyan egyszerű. Nehéz ám 2 nyugdíjasnak anyagilag bírni ekkora terhet. De ez nem ide tartozik!)
2009. júl. 1. 11:47
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Keresztanyukám ugyanezt akarja most csinálni, csak ő külföldről akarja lepasszolni a 7 éves gyerekét. Szó se róla, szeretjük a kisfiút és ő is szeret itt lenni, az anyukája is szereti, de már kijelentette, hogy néha zavarja a gyerek, aki pedig anyás (egyedül neveli), nem tudom, mi lesz a kisfiúval így. Meg kell neki mondani. Minket se a pihenésünk zavarása miatt zavar (én ugyanis pl. tanulok államvizsgára és szakdolgozatot írok, tehát bőven van dolgom), csak azért mégiscsak egy kicsi gyerek, akinek az anyja is kéne.

Ha nem nagyon zavar titeket a jelenléte, akkor azért elvállalhatjátok, de beszéljetek a tesóddal, mert ha most lepasszolja a gyereket és ezt rendszeresíti, később ezt a gyerek fogja a fejéhez vágni, az meg neki nem fog tetszeni, pedig teljesen jogos lesz.

2009. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
22%
Lepontozhatsz, de neked akkor sincs semmi jogod döntéseket hozni a szüleid helyett, pontosabban az édesanyád helyett.A nővéred életét bírálni sincsen jogod.Nem túl testvéri a viselkedésed.
2009. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
25%
Ja, durván lepontozza a kérdező (vagy valaki más) a válaszokat, pedig mind az igazat mondja.
2009. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!