Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem boldogsága tényleg...

Nővérem boldogsága tényleg mindennél fontosabb?

Figyelt kérdés
Nővérem egy 29 éves,csinos nő. Kicsit több mint fél éve vált el. Anyagi okok miatt az ex-férje még nem költözött el. Van egy 3 és fél éves kislányuk. Nővérem úgy érzi, szerelmes. A gond az, hogy mikor az e-férje melózik, nem tudja mi legyen a kislánnyal (júliusban nincs bölcsi, mert nyári szünet van!), ezért bejelentette, hogy 1 hónapig itt lesz minden nap, kora reggeltől (8tól) kb délután 4ig. Oké, hogy unokahúgom, anyuék is szívesen vigyáznak rá, mert imádjuk, tündéri kislány, de nem szemétség ez nővéremtől, hogy 1 hónapra előre leköti anyu szabadidejét? Anyu nem dolgozik, én is itthon vagyok, tehát különösebb dolgunk nincs amiért ne vállalhatnánk el, de úgy érzem, igazságtalan ez a dolog, és hogy a nővérem túl önző. Ha mondjuk minden másnap járna el, és egy-egy napot a kislányával töltene (1 hónapja munkanélküli) akkor nem lennék ennyire felháborodva. Mivel senki nem akarja nővéremet megbántani, ezért senki nem mondja el neki, hogy túlzásba viszi a dolgokat. :(
2009. júl. 1. 10:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Pedig meg kéne vele beszélni a dolgokat, még ha zokon is veszi. Az soha nem vezet jóra, ha az egyik fél egy kapcsolatban (legyen az bármilyen) folyamatosan csak nyel és tűr. Előbb-utóbb robban a bomba...
2009. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%

Igazából nem értem mi fáj a te részedre ebböl. Az hogy nálatok lesza gyerek, és nem tv elött ülsz egésznap vagy az hogy a növéred nem foglalkozik a gyerekével?

Ha anyukád elvállalta akkor ez az ö döntése, a te gyerkeedet is elvállalná, az egy más kérdés hogy a növéred ez idö alatt mit csinál. Igaz nem hinném hogy végig hapsizik, mert gondolom a faszi sem vesz ki 1 hónap szabit. Szóval lehet a növéred dolgozik újból.

2009. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
jól értem,hogy a nővéred munkanélküli? akkor miért is nem tud ő vigyázni a kislányra? az oké,hogy a kislány nyaraljon egy kicsit,mondjuk 1hét vagy ilyesmi,de ha ő is otthon van,miért bizza rátok a kicsit? van erre valami oka?(munkát keres, feketén dolgozik...) mert ha nincs,akkor tényleg túlzás ez egy kicsit, és el kéne vele beszélgetni,hogy ti szivesen vigyáztok a kicsire,de nem állandóan. Persze neki is kell némi szabadidő,de azért 1hónap...
2009. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Márpedig ha nem mondjátok meg neki, hogy bár imádjátok a kislányt, van egy egészséges határ. Ráadásul nem dolgozik. Ha az apával nem tudja megbeszélni, hogy vegyen ki szabadságot és felváltva vigyázzanak a kislányra, akkor neki kellene megoldani. A szerelem jó dolog, de a gyerek legyen az első. Több idő a gyerekkel és kevesebb a szerelemmel és max a szerelemmel töltött időre vállaljátok el. Még ezt a véleményt is megmutathatjátok neki.
2009. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Elsővel értek egyet. Amúgy mit csinál ez az új pasi, hogy neki is ennyi szabadideje van?
2009. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
10.49-es nem dolgozik az anyuka, hanem szerelmes és a szerelemnek akarja szentelni az időt. Nem arról van szó, hogy mi baja lesz valakinek, ha ott van, hanem hogy van egy egészséges határ. Az anyukája persze hogy elvállalta és a nő testvére is vigyáz rá, de mindenkinek megvan a maga élete, a napi teendője és nem hiszem hogy kötelező mindent alárendelni a nővér akaratának. Igenis meg kell mondani, hogy van kifogásuk ez ellen, max duzzog a hölgy.
2009. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem fáj, hogy "nem ülhetek egész nap a tv előtt", mert a kislányra nem kell minden percben figyelni, tv előtt elvan, játszik a kutyákkal, vagy a játékaival.

De ha nővérem megszülte ezt a gyereket, ne passzolja le állandó jelleggel. Ez, hogy nálunk van, nem most kezdődött el, hanem kb. fél éve minden kedden itt alszik, az apja nem is tud róla. (A nővérem szerelme a volt főnöke...és a főnök nem melózik, szinte egész nap ráér.. az alkalmazottai mindent megoldanak helyette!)

Az ex-férje ha akarna sem tudna vigyázni a gyerekre, mert hétfőn elmegy vidékre, péntek este megy haza.

2009. júl. 1. 10:57
 8/29 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy ha esetleg a szüleim el szeretnének menni valahova fürdeni (strandra) nem mehetnek (idén mégcsak 1x voltam, pár órára), mert a kocsinkban nincs gyerekülés, a picit nem vihetik magukkal. A kerti munkákat (panelben lakunk, külön kertünk van, kb 5 perc séta) nem tudják végezni, itthon anyu nem tud SEMMIT csinálni (se főzni, se takarítani) mert a kislány nyafog, és "láb alatt van!".

Nővérem gondoljon arra, hogy nem egyedüli gyerek, lehet hogy én is szeretnék közös programot a szüleimmel, de 1 hónapig MINDENRŐL le kell mondanunk, mert a nővérem "szerelmes". Azt hittem egy anyukának a gyerek az első.

2009. júl. 1. 11:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát éppen ezért kell megbeszélni vele, hogy van saját életetek, saját programotok és amikor el akartok menni, akkor nem tudjátok vállalni. Ha nem érti meg, akkor legfeljebb megsértődik. A gyereket az ember elsősorban saját magának szüli, nem a nagyszülőknek. Soha nem sóztam őket senkire hosszabb időre, max néhány napra, amikor már nem tudtam szabadságot kivenni.
2009. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de az ilyen "Anyáktól" kész vagyok és elborul az agyam! Nálunk is van a családban hasonló! Úgy megrángatnám néha, hogy húzzál haza a kölyködhöz, vége a csavargásnak, bulizásnak, ANYA VAGY! A szülők meg nem képesek helyrerakni hanem szolgalelkűen ugrálnak...

Aki meg szeretne gyereket, annak meg nem jön össze... (ez vagyok én)

2009. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!