Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok megbocsátani a...

Nem tudok megbocsátani a szüleimnek mit tegyek?

Figyelt kérdés

...nem tudom megbocsátani hogy egy életképtelen lelki beteg sz@rnak neveltek. Nincs rossz viszonyunk ,csak azt vettem észere kerülöm őket és utálatot is érzek . :(

Anyám sosem volt boldog ember,de ő vitte az anyagi dolgokat a vállán .Apám a laza életművész..elvan. Elváltak amúgy. Én pedig kiborulok, nem érzem jól magam a világban . Kerestem pszichológust, jártam tréningekre. De azt az érzést nem tudom megszüntetn-és egy időután szánalmas h még egy beszéletésért is fizetnem kelle valakinek.. Van még melóhelyem de mivel kb véget vetnék ennek a szerencsétlenkedésnek ..nem tudom megélni ami velem történik. Vagyis olyan mintha nem a saját életemet élném. Ha valami fájdalom ér hazamegyek az albérletbe magamra zárom az ajtót és örülök h nem látom nem hallom a világ kétszínű boldogtalanságát. Hogy nem akarják meglopni az amúgy érzékeny szeretetre vágyó személyem. hogy nem tiporják mégjobban a lelkem.


Nem tudom mi lenne a megoldás ..a fizikai távolság? azt se tudom mit kéne éreznem a szüleimmel kapcsolatban ..-de olyan mintha én itthon mindig csak egy vágyaitól elszakadt csődtömeg lennék.és csak kapálódzok h jobb legyen ..de nem lesz jobb. Nincs káros szenvedélyem, van bennem valami méltóság tudat bizonyos dolgok iránt. Pont ezért érzem h méltatlanul érni se érdemes.


egy kétségbeesett 29 éves ember.


2012. máj. 31. 13:16
 1/2 DarkChii ***** válasza:
Uffh... Hát bocsi ha kemény leszek de szedd össze magad!!! Egy 29 éves felnőtt férfi vállaljon felelősséget a saját lelki jólétéért, és ne a szüleit szidja... Úgyértem biztos megvan rá az okod, vedd tudomásul, hogy te nekik születtél, de ennyi! Nem ez határoz meg téged! Én sem éltem jó családban, na és? Néha még zavar, de lassacskán túllép rajta az ember. Nem ezen kesergek egész álló nap. Higgy a saját magad erejében! Nem vagy lelkibeteg szar, csak akkor, ha ezt elhiszed magadról és nem veszel magadon erőt hogy változtass... A hajadnál fogva kell kihúzni magad a gödörből.
2012. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 cipo3 válasza:

Szia!


Örülök, hogy leírtad épp a megbocsátásról kerestem valamit a neten, mert nem tok a szüleimnek megbocsátani, hogy rajtam töltötték ki a mérgüket 25 évig...hogy kell megbocsátani?


Amit én látok, hogy hazugság amikor azt mondom megbocsátottam (csak mert akarom, hogy így legyen), de közben ha lehet előhozom a témát, hogy mekkora bunkók...tehát nem bocsátottam meg. Tisztelni tisztelem őket, mert rendkívül sok jó dolog van bennük, valamint sokat áldoztak rám.


Sok ragadt rám az Ő rossz szokásaikból akármennyire is utáltam amikor "olyannak" láttam őket. Ezt próbálom nem úgy tenni ahogy Ők, ha egyszer észreveszek valamit ami hasonlít rájuk azt azonnal korrigálom.

Rád is valószínűleg sok minden életviteli módszer ragadt belőlük.


A világ kétszínű boldogsága viszont nem igaz. Biztos van aki ilyen, de ne húzd rá az összes emberre, hogy nem boldog. Én pl. az vagyok. Nekem a távolság is segít a szüleimtől.


Kicsit úgy hangzott az egyik mondatod, mintha öngyilkosságra készülnél. Az pedig nem megoldás.

2013. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!