Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisöcsém füvezést tervez a...

Kisöcsém füvezést tervez a hétvégére. Köpjem, vagy fedezzek?

Figyelt kérdés

16 éves öcsém van. Két évvel vagyok nála idősebb, és nagyon jól kijövünk egymással. Kölcsönös bizalom, Tud rólam mindent, én is Róla, rengeteg közös baromság, stb...

A füvezés gondolatával viszont nem vagyok kibékülve: 1.nem tudom honnan szerezte, 2. egyre rendszeresebben mesél róla 3. hétvégén srácokkal egy kis házban lenne a party, semmi felügyelet, ha baj van.

Fedezem, mindig, de most úgy érzem messze ment. Ha baja lesz és én tudok róla, és nem szóltam ritka szarul érezném magam.

Ha szólok legalább egy szülőnek, valószínű megromlik a kapcsoltunk, de legalább tuti nem kerül bajba. Ezen kívül ha én ennyire 'megszívatom'- ahogy Ő mondta -akkor Ő is kitálalja az én baromságaim...ergo rossz viszony a szülőkkel is.

Kérdésem: A biztonságáért feldobnátok, ha nagyon megharagudna, esetleg megromolna a viszonyotok is, vagy inkább nem köptök és bíztok benne, csak nem lesz baja?


U.i: nem érdekelnek az olyan kommentek, amibe leírjátok, hogy a fűtől semmi bajod nem lehet. Hangsúlyozom, nem tudja pontosan mit vett és hallottam már sztorikat, hogy valaki füvet vásárolt, ismeretlen dílertől olcsón és csúnyán végezte.

Másik, Ne tizenévesek írjanak, kicsit tapasztaltabb emberekre lennék kíváncsi, egyébként megbeszéltem volna a padtársammal.

Köszönöm!

18L


2012. máj. 29. 15:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy próbáld megoldani, hogy a szüleid maguktól jöhessenek rá, hogy gond van.. még időbe! Pl. kérd meg őket, menjenek utána vagy bármi! Esetleg mondd el mire készül, de úgy, hogy véletlenül se mondják meg, hogy tőled tudják, "véletlen" járjanak arra, "véletlen" vegyék észre nála stb!

Én ezt tenném!

2012. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha beköpöd, maximum két héttel később, előled is titkolva próbálja ki.

Így van esélyed megbeszélni vele, ha szerencséd van, rosszul is lehet tőle és akár magától is lemond róla.

2012. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

ha nagyon jó a kapcsolatotok, akkor probáld meg te lebeszélni róla, ha hajthatatlan, akkor mondanám neki, hogy kezd nagyobb problémának tűnni a füves dolog, és úgy érzed hogy a szülőket nem hagyhatod ki belőle....


ha ez miatt meg is romlik a viszony, idővel javulni fog, és a szülök is jobban odafognak figyelni rá....

2012. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Mi értelme lenne, ha "beköpnéd"? Gondolod, hogy a szülői tiltásnak nagy foganatja lenne? Vagy csak saját magadról akarod levenni a terhet?

Beszéld le róla te, észérvekkel!

2012. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
34%

az nem játszik, hogy elmész vele?


ha azt hallja csak hogy nem szabad, meg ne csinálja, annál jobban akarja majd. esetleg kérdez meg, mehetsz-e te is velük, mit tudom én, valami hülye indokkal... vagy mondd neki, hogy ha mehetsz te is, akkor nem szólsz egy szót sem senkinek. két év nem nagy különbség, még menőzhet is, hogy neki milyen menő bátyja van, de így legalább lesz ott valaki, aki vigyáz ha baj lenne. esetleg mond, hogy pipázzatok, és mikor nem figyelnek, cseréld le a füvet rendes pipadohányra (vízipipa).

2012. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%

Ha kis mennyiséget szív ,akkor a "sz@artól" sem lesz baja. De kellemesnek nem lesz kellemes.


Beszéljétek meg, hogy mi legyen ha gond lenne. Pl. 20 órakor ha nem hív akkor tudod, hogy gond van és mehetsz érte.

2012. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld vele megbeszélni, csak aztán szülők. Ha meg is romlik a viszonyotok előbb-utóbb rá fog jönni h csak neki akartál jót. A helyzet am az hha akarja úgy is kipróbálja csak úgy h te se tudd. Mond neki h tudod h ő csak ki akarja próbálni, de nem szeretnéd h rászokjon és h esetleg később erősebb cuccokhoz nyúljon. azt fogja mondani h tuti nem fog, de mond neki nyugodtan h mindenki így kezdi aztán mégis nagyon kevesen maradnak csak a fűnél. Jah meg azt is mondd el h ettől nem lesz nagyobb fiú, sőt éretebb lesz mint a haverjai akik vsz azzal fogják piszkálni h ő nem próbálta ki.

Ennyit tudok segíteni. Én soha nem próbáltam. Mikor kínáltak sem, magamtól meg eszembe sem jutott volna.

2012. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

A fűnél általában a "nem tudom kitől, mit vett"-nél nem szokott gond lenni, mert pont h azt csinálják h kevesebb anyagot adnak el, szóval csak pénzben szívja meg.

Én nem köpném be a szülőknek, mert valószínűleg csak az lenne a vége, hogy megromlik a viszonyotok, a füvet meg így is, úgy is kipróbálja majd.

Megmondanám neki h legyen kéznél a mobilja, és azonnal hívjon ha gáz van. De nagy gáz amúgy sem lehet.

2012. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz tőle.Inkább vele beszélgetnék erről.
2012. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most addig jutottam vele, hogy lehúzattam a WC-n 2gramm füvet amit Ő vett, cserébe, hogy nem árulom el.

Tudom, hogy lesz még ember aki visz, de megbeszéltük, hogy hívom óránként...Remélem nem lesz baja.

Aztán, ha hazaért beszélgetünk!

2012. máj. 29. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!