Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkértem a férjemet, hogy...

Megkértem a férjemet, hogy kössön életbiztosítást, mire azt vágta a fejemhez hogy hasznot akarok húzni a halálából. Jogosan?

Figyelt kérdés

Nekem már van, ő a kedvezményezett.

Van egy 8 hónapos lányunk, ő miatta tartom igazán fontosnak.


2012. máj. 29. 09:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igazából neki kellett volna gondoskodnia erről.
2012. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 hollófernyiges ***** válasza:
42%
Szerintem jobban jártok ha a biztosítónak fizetett pénzt inkább félreteszitek, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, általában én sem vagyok biztosításbarát.
2012. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
Önző a pasas és felelőtlen.
2012. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb, ha megtakarítás céljából lekötitek a pénzt, annyit tesztek félre havonta, amennyit tudtok. A biztosítók csak lehúznak.

Mi 7 éve fizettünk havi átlagban 13000 ft-ot. Tudod mennyiért vásárolhatjuk vissza? 580 000-ért!!! Szerinted megéri? 4 év alatt többet fizettünk be, mint amit kapunk érte, a többi ment a habokba....

Amúgy igazad van.

2012. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Életbiztosítás? Soha többé!!!! Mi fizettük évekig, és mikor váratlanul megszorultunk, vissza kellett vásárolnunk! 600 Ezer Ft-ot buktunk rajta!! Ennyivel kevesebbért vásárolhattuk vissza, plusz még az igénybevett évi 60 ezer Ft-os SZJA-t is visszafizethettük az apehnek 5 évre visszamenőleg, kamatokkal!


Szóval életbiztit csak akkor, ha rengeteg pénzed van, és ha megszorulsz, nem azt akarod kivenni, hanem tudod, hogy bírod fizetni 10-20 évig, de nem nyúlhatsz hozzá.. azaz olyan mintha NEM LENNE!

2012. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Amiről ti beszéltek, az megtakarítással kombinált életbiztosítás. Annak valóban csak akkor van értelme, ha valaki 10-15-20 évig fizeti.


Én a klasszikus életbiztosításról beszélek: fizetünk havi 1500 ft-ot, ha meghalunk a biztosító fizet 5M-t.

2012. máj. 29. 13:08
 17/19 anonim ***** válasza:

1.500 X 12 = 18.000 Ha már mindkettőtöknek van, akkor évi 36 ezer. 5 évvel szorozva 90 ezer Ft. Hogy meghalsz, annak van némi esélye természetesen, de inkább annak, hogy nem halsz meg. A biztosító így is úgy is beleköt, és kekeckedik, én még nem láttam olyan biztosítót, aki akár haláleset révén is azonnal és teljesen fizetett volna (Lásd egyiptomi buszbaleset, vagy kacsahajó áldozatati.. bá ott per lett). De ti tudjátok. Ha évi 36 ezer a nyugalomért megéri.. akkor fizessétek.


Kössél te a férjed nevében (is), és fizesd a részletet. Az nem megoldható?

2012. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nekünk eddig jó tapasztalatunk van. Van itt lakásbiztosításunk és betegbiztosításunk is, fizettek beázásra és lábtörésre is. Sajnos halálesetre is fizettek (apukám után).


Nem megoldható, kell a biztosított jelenléte is.

2012. máj. 29. 13:41
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egoista és önző a férjed. Mi az hogy hasznot a halálából, nem normális! Az nem haszon a halálából, hanem segítség a bajban! Ha lenne én is kötnék mindenki nevére, mert később jól fog jönni az a pénz!
2012. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!