Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkértem a férjemet, hogy...

Megkértem a férjemet, hogy kössön életbiztosítást, mire azt vágta a fejemhez hogy hasznot akarok húzni a halálából. Jogosan?

Figyelt kérdés

Nekem már van, ő a kedvezményezett.

Van egy 8 hónapos lányunk, ő miatta tartom igazán fontosnak.


2012. máj. 29. 09:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem miért teszel fel ilyen kérdést, itt senki sem ismer téged, lehet igaza van,lehet nem, itt nem lehet megállapítani.
2012. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem mondtad neki, hogy: igen! Ha már eltemettetlek, kapjak utánad valamit. Egyébként a kedvezményezett a lányod lenne, nem én. Rá azért gondolhatnál. Ha valami történne veled,mi lenne vele?
2012. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
igen, jogos.
2012. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Ennyire jó a kapcsolatotok?

Hogy jogosan vágta-e a fejedhez, azt csak te tudhatod, de ha nem áll szándékodban megmérgezni, miután megkötötte, akkor kérdezd meg tőle, hogy szerinte mi lenne veled és a lányoddal, ha ő meghalna. Nem azért, hogy erre számítasz, de az ember már csak ilyen: halandó.

2012. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Pár hete elhunyt egy ismerősünk férje, 3 gyerekkel maradt egyedül, 10 éve nem dolgozik, nem kell sehová, a házat előbb-utóbb viszi a bank.


Nem akarom megmérgezni.


Az jó ötlet, hogy a gyerek legyen a kedvezményezett, ennek utána nézek.

2012. máj. 29. 09:21
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ő egy marha.

Ha valami bajod esik, te is azt szeretnéd hogy ők rendben legyenek anyagilag.

Akkor ő miért nem?

A gyerek miatt pláne fontos.

Továbbá jobb ha nem a gyerek a kedvezményezett mert amíg fel nem nő, nem tudjátok felvenni a pénzt.

2012. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4. vagyok, reméltem, hogy felfedezed az iróniát, de talán majd legközelebb... Nyilvánvaló, hogy nem ezért akarod, hogy életbiztosítást kössön.
2012. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem jó ötlet ha a gyerek a kedvezményezett. Ha meghal a férjed addig amíg a gyerek kiskorú, nem juthat hozzá amíg nagykorú nem lesz. Addig a gyámhivatal kezeli a pénzt.

Az életbiztosítás mellett vannak más lehetőségek is arra, hogy ne kerülj gázba ha meghalna a férj.

Az a férj meg aki nem gondol arra, hogy a halála esetén a feleségnek fel kell nevelni valamiből gyereket, az egy ostoba bumeráng.

2012. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
81%

A férjed valószínűleg azért mondta, mert nem gondolta át a dolgot. Így kellene feltenni neki a kérdést:

"Te Béla, miből diplomázna le a lányod, hogy kezdhetne boldog életet ha nem tudnánk megteremteni ehhez az anyagi feltételeket, mert mondjuk egyikőnket baleset érné, vagy betegség és meghalna?


Mi van akkor, ha balesetet szendvedsz, tudod mennyi hülye van az utakon, és megrokkansz? A munkád elveszítenéd, nem bírnál úgy és annyit dolgozni, keresni. KI LENNE AZ AKI SEGÍTENE RAJTAD, RAJTUNK?"


Ha valaki felelősen gondolkodik magáról és a családjáról akkor gondol arra is, hogy ha baj éri valakire kell hogy támaszkodjon.

2012. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak szerények a képességei. Jogosan kéred ezt a férjedtől, főleg, hogy te voltál az, aki előbb kötötte meg. Önzőnek tűnik nekem a férjed, aki nem akar tudomást venni róla, hogy a halála után is lesz élet, és lehet, hogy ő hal meg legelőször a családban.
2012. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!