Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Júniusban lesz a ballagásom és anya kérdezte, hogy mit szeretnék. Nincs semmire szükségem, úgyhogy semmit mondtam. Ma azt mondtam, hogy egy Francia bulldogot kérek, de az volt a válasz, hogy az drága. Szerintem egy kicsit elgondolkozik rajta, mert nem úgy mondta mint akit nem is érdekel. Ilyenkor mindig szokta mondani, hogy nem, vagy hogy hagyjam a hülyeségeimmel de most komolyabban vette. Bejöttem, nyitva volt az ablak és hallottam ahogy nagyanyámmal beszélget és azt mondta, hogy sose kérek semmit csak állatot. Imádom az állatokat. Van egy 5 éves Vizslánk és vele is foglalkozok nagyon sokat, tehát nem az lenne pár hónapos koráig, hogy de cukiii blabla utána meg le se szarnám, hanem foglalkoznék vele is.


Most van 7000Ft-om amivel beszállnék. Gondolom nagyanyámtól meg nagyapámtól is fogok pénzt kapni és azt is rászánnám, úgyhogy nekik csak pótolni kellene egy kicsit.

A kaja és az orvos meg szerintem olyan dolog, hogy az a pénz sokkal rosszabb helyre is elmegy. Mellesleg nekünk sok kaja megmarad amit a kutyának adunk és szerintem el lehet közöttük osztani.

Mivel a nagy melegben hőgutát kap, a hidegben pedig megfázik gondolom bent kellene tartani. Ha bepisilne vagy valami akkor azt is feltakarítanám. Nekik csak a kajával és az orvossal kellene foglalkozni, a többit én oldanám meg ahogy a másik kutyával is.


Szerintetek mit mondjak?

15/L


2012. máj. 27. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Tudod te egyáltalán, hogy mennyibe kerül egy francia bulldog, ami fajtatiszta? Tudod te, mennyibe kerül az orvosi ellátása, a kajáltatása 2 kutyának? Gondolkozz el!
2012. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagyis a fajtát még lehet, hogy meggondolnám mert félek a betegségektől...de most mindenképpen kisebb kutyát szeretnék a nagy mellé.
2012. máj. 27. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Először jól járj utána, hogy pontosan milyen fajta kutya lenne neked a megfelelő:) Aztán ha már biztosra tudod, akkor így mondd csak el a szüleidnek, hogy neked lenne rá gondod. Szerintem ha elgondolkodott rajta az már jó jel:) sok sikert!
2012. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első: a mostani kutyánk egyáltalán nem beteges. Oltásokon kívül nincs szüksége orvosra.
2012. máj. 27. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves első, tudod te hány szegény embernek van 3 kutyája érdekes módon mégis el tudja tartani? ezen gondolkozz el.
2012. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20.06-os-nak!

Képzeld elgondolkoztam, nekem 4 kutyám van, és tisztességesen vannak etetve, és oltva.

2012. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Képzel nekem meg 3 , minimálbért keresek de soha nem szenvedtek hiányt, na bumm.
2012. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha már van állatotok akivel te foglalkozol és felelősségteljes vagy akkor ezzel a részével nincs gond.

A pénz már inkább lehet az,nem tudom,hogy álltok anyagilag.

Egy fajtatiszta kutya,már csak az a része ,hogy megveszed tényleg drága..

2012. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes körbenézni állatmenhelyen. Lehet, hogy fajtiszta kutyát nem találsz ott, de rengeteg kis és nagy kutya várja, hogy valaki hazavigye és szeresse. Akár francia bulldog keveréket is találhatsz, ami ugyanúgy aranyos, csak nem lesz törzskönyve. Így teszel valami jót, és a pénztárcátok is jól jár, mert azt hiszem, hogy csak az orvosi költségeket kell kifizetni a menhelynek. :)
2012. máj. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!