Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Nyáron nyelvvizsgázom, és szeretném a jogsit is megszerezni. Mindig segítek, főleg anyumnak, jól tanulok, és már meg is beszéltük, hogy mehetek a tanfolyamra, de most azzal jönnek, hogy a nyelvvizsgára koncentráljak, peig tudják, hogy nem kell rá tanulnom semmit 11 évnyi nyelvtanulás után, főleg úgy, hogy unokatesóm barátnője magánórákon tanít angolul, és beszéltem már vele a nyelvvizsgáról. Egyébként mindig ígérgetnek mindent, aztán soha nem tartják be, ezt már megszoktam, de ebből nem engedek, nekem jogsi kell. Mindig a "majd megbeszéljük" taktikát alkalmazzák, de amikor eljön az a majd, akkor mégsem beszéljük meg. Szerintetek hogyan vegyem rá őket?
2012. ápr. 23. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, manapság a nyelvvizsga mennyibe kerül, de a jogsi alsó hangon 120 ezer, és akkor elsőre átmentél mindenből. Nem lehet, hogy a pénz a gond? Ez így elég sok költség egyszerre...

Hány éves vagy? A jogsi nem ér rá még egy évig?

24N

2012. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20-25 ezer körül van egy komplex.
2012. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól tartanak ,hogy ha jogsival is foglalkozol ,akkor nem biztos hogy sikerül a nyelvvizsgád.szerintem lehet hogy a pénz is benne van,csak nem mondják.talán a magántanárodtól is kéne hallaniuk hogy mit tudsz.és akkor bebizonyosodna,és jobban bíznának a nyelvtudásodban.
2012. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt is megbeszéltük, hogy nem a pénz a gond, meg nagyjából tudom, hoyg hogy állnak anyagilag. De ha rosszul állnának, akkor csak megkéne mondaniuk, megérteném. De nem, mindig mindent ígérgetnek, aztán utána fújhatom. Igazából ráérne a jogsi, de gondolom, ti is voltatok kamaszok, az osztály nagy részének nyáron meglesz, a többieknek ősszel (3 osztálytársamnak már meg is van), és "ciki" lenne kimaradni. Ráadásul (ezt is tudják), én a többi fiatallal ellentétben nem menősködni akarnék, csak normálisan vezetni.


Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 23. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudod a mai világban az is nagy szó, ha a szülők tudják finanszírozni a gyerek taníttatását!

Örülj, hogy szeretnék , ha lenne belőled valami/valaki és ehhez anyagilag hozzá tudnak járulni! Sok gyerek , akár már felnőtt, nagyon hálás lenne, mert nekik iskola mellett DOLGOZNI KELL és kisebb gondjuk is nagyobb, mint az, hogy a jogosítványt a szülők a nyelvvizsga után szeretnék!

Az meg, hogy az anyagiakat nem kötik az orrodra -mivel ezen nem a gyereknek kell idegeskednie - teljesen természetes, tehát ne legyél te abban biztos, hogy tudod hogy állnak!

2012. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
nem gondoltál arra, hogy te is megemeld a hátsód és ne a szüleid zsebéből vedd ki a pénzt? aztán kocsit is vegyenek neked?
2012. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Tudom, hogy nagy szó, és örülök, hogy szeretnék , ha lenne belőlem valami/valaki. Azt is tudom, hogy Mo-n rohadt nehéz megélni, azt is, hogy sok gyerek elvárja a jogosítvány után az autót a s.gge alá. De én nem vagyok ilyen, nem is szeretnék kocsit, csak felnőttként, akkor pedig természetesen saját pénzemből, és nem a szüleiméből.

És ugyan nem napi téma nálunk, hogy éppen hogy állnak anyagilag, de igenis tudok róla, mert azért nem is titkolják.


Kedves 5. válaszoló!


Képzeld, van ennyi fantáziám és gondoltam rá, ráadásul meg is beszéltük, hogy a nyelvvizsgát én fizetem. A jogsiba is szerettem volna adni, de azt mondták, hogy hagyjam meg későbbre, a továbbtanulásra kell. És nyáron megyek dolgozni is, ahhoz meg kell emelnem a hátsóm. Nem, kocsit nem kell venniük. (A mondatokat nagy kezdőbetűvel kezdjük.)

2012. máj. 2. 16:32
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Képzeld, lehet tudok annyit mint te a nagy kezdőbetűkről és a nyelvhelyességről.. csak épp egy ilyen oldalon nem ezekre fogok koncentrálni, hogy fárasszam a kis ujjam, hogy benyomjam a shift-et. de csak hogy tudd szánalmasnak tűnik a kérdésed, mint aki mindent anyuciéktól várna el. ne csodálkozz a hozzászólászokon, kis se..d.gasz. bocsika, ez is nagy betűvel lenne, mert rád értettem!
2012. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Képzeld, nem hiszem, hogy tudsz annyit, ugyanis, akármilyen oldalról van szó, a már egyszer magyarul írsz, akkor vedd a fáradságot (nem értem egy billentyű lenyomása miért olyan rohadt nagy fáradság), és írj helyesen. Ha pedig félsz, hogy fájni fog a pici ujjackád, akkor nem kell válaszolni. Köszönöm.
2012. máj. 3. 14:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg a seg.dugaszt akkor is kis betűvel kellene írni, ha rám értetted, mert attól még nem tulajdonnév.
2012. máj. 3. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!