Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék, hogy második keresztnevem legyen?

Figyelt kérdés

Utálom a keresztnevemet! Sose szerettem, rengetek van belőle, nekem nem tetszik. Felszeretnék venni egy második keresztnevet de a szüleim nem nagyon akarják megengedni, azt mondják, hülyeség.. mert szép a nevem. De én viselem és nekem kell szerintem elsősorban, hogy tetszen.

És kb. mennyibe kerül? Azt tudom, hogy az okmányokat újból kell csináltatni.

16 éves leszek. /l


2011. dec. 14. 18:57
1 2 3
 1/30 bánomisén ***** válasza:
65%
Kérd meg őket, hogy segítsenek a választásban (akkor is, ha már tudod, hogy milyen nevet akarsz), lehet, hogy akkor lelkesebben fogadják az ötletet. A végén meg úgyis az lesz, amit te akarsz, végülis te fogod viselni. És talán még mondanak néhány jó ötletet is.
2011. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, az enyém meg olyan ritka, mint a fehér holló, és ezért utáltam. Én is meg szerettem volna változtatni, de letettem róla, inkább a becenevemen mutatkozom be és kész. Eredetileg a becenevemet kaptam volna, csak akkor még nem volt anyakönyvezhető. Ha betöltöd a 18-at szülői hozzájárulás nélkül is megváltoztathatod a nevedet, az illeték 10000 Ft-ba kerül. Kell hozzá személyigazolvány, lakcímkártya és születési anyakönyvi kivonat. Ha tovább szeretnél tanulni, célszerű érettségi előtt elintézni, hogy az érettségi az új neveden legyen és ne okozzon problémát a jelentkezésnél.
2011. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Mi a keresztneved? :D Küll az enyém ritka és utálom .
2011. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvvezetőnél kell kezdeményezni a névváltoztatási kérelmet. Szüleidnek, vagy 18 év után magadnak. Ő nyomtatványt ad, felterjeszti az illetékes miniszterhez. Hát bizony 10 ezer a tarifa.
2011. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Mi a keresztneved? És mi az, ami tetszik neked?
2011. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Érdemes két keresztnevet anyakönyveztetni, és a személyi kiállításakor a gyermek dönthet, melyiket választja. Az pech, ha egyik sem tetszik, és harmadikat szeretne.

Én is kettőt adtam mindkét gyermekemnek, a személyiben mindkettő ott van, de a valóságban csak az elsőt használják. Hivatalos helyeken mindkettőt.

2011. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
engem is érdekel mi a keresztneved?
2011. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Juditnak hívnak.

Jordána, Fatime és a Döníz tetszik.

2011. dec. 14. 19:20
 9/30 anonim ***** válasza:
Páromnak két keresztneve van, az elsőt használja, a második is tetszik neki, de nem szereti így, mert túl hosszúnak találja leírni. És tény, hogy hosszú a vezetékneve is.
2011. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem Hedvignek hívnak. Ne tudd meg, milyen szívesen lennék inkább Judit.
2011. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!