Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék, hogy második keresztnevem legyen?

Figyelt kérdés

Utálom a keresztnevemet! Sose szerettem, rengetek van belőle, nekem nem tetszik. Felszeretnék venni egy második keresztnevet de a szüleim nem nagyon akarják megengedni, azt mondják, hülyeség.. mert szép a nevem. De én viselem és nekem kell szerintem elsősorban, hogy tetszen.

És kb. mennyibe kerül? Azt tudom, hogy az okmányokat újból kell csináltatni.

16 éves leszek. /l


2011. dec. 14. 18:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Blanka Felícia vagyok.

Nekem csak a Felícia tetszik, a Blankát rühellem, pláne kimondva olyan, mintha egy gyümölcs vagy egy joghurt márka lenne.

Többnyire teljes néven mutatkozok be, ésakkor mindig jön, hogy "Deszépenívnak :O"

Szall innentől nemzavar, FUCKYEAH.

2011. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem azt szokták kérdezni, hogy "a Hedvig nem fiú név?" Hangulatfüggő, hogyan reagálom le. Van, hogy egy sima igennel, és mosolygok, aztán volt, hogy azt mondtam, hogy a műtétem óta még nem sikerült elintéznem a névváltoztatást, van, hogy megkérdezem, "miért, úgy nézek ki?" De a legegyszerűbb, hogy Hédinek mutatkozom be, és akkor csak olvadnak, hogy milyen szép név. Aztán, mikor kiderül, hogy Hedvig vagyok, megint jön az ismerős kérdés... A Hédit szeretem, a Hedvig is tetszene, ha nem hinnék, hogy fiú név.
2011. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Á, akkor te kérdezted, hogy melyik név tetszik a legjobban: Judit, Jordana, Nadin, vagy valami?
2011. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 bánomisén ***** válasza:
33%
Kérdező, én a Fatimére szavazok! :-)
2011. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Igen, én voltam :)

A Fatime is szép, mondjuk szeretem az arabos dolgokat. Szóval mindenképp valami olyasmit szeretnék. :)

2011. dec. 14. 20:57
 16/30 anonim ***** válasza:
:) Jól sejtettem. Én a Juditra szavaztam, imádom azt a nevet, de a Nadin most icipicit megtetszett a felsorolásodból.
2011. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

A Judit Fatime jól hangzik. Egyébként én is ebben a cipőben járok, csak egy keresztnevem van, amit nem szeretek. A jó hír, hogy mostanra (majdnem 30 vagyok) már megszoktam annyira, hogy ne akarjak hosszas huzavona árán még egyet. Azt viszont évek óta tudom, hogy ha valamilyen oknál fogva nevet változtatnék, mi lenne a teljes nevem, mindent lecserélnék.. :)

Éééés egyébként én nagyon szeretem a Hedvig nevet is, amikor bizonyos okból választani kellett, én azt választottam :) Szerintem semmi gond vele.

2011. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi a baj a Judittal? :( Én is az vagyok. Nincs is belőle olyan sok. Pont most csodálkoztam, hogy az egyetemi évfolyamból (180-an vagyunk) egy sincs a közvetlen környezetemben (bár ki tudja), gimnáziumban is csak kettő volt rajtam kívül. Bezzeg a tanárok. Na, köztük rengeteg Judit van! :D De szerintem tök jó. A becézései meg tök aranyosak. Imádom, hogyha Juciznak, vagy Jucusnak hívnak. Egyedül a Jutkát nem bírom.
2011. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Én megértem a szüleidet, ilyen béna neveket én se engednék felvenni. Hátha meggondolnád magad a következő két évben.
2011. dec. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is Judit vagyok, én se szeretem, de ezekre a gagyi nevekre nem cserélném le... elég c*gányosak.
2011. dec. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!