Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék, hogy második keresztnevem legyen?

Figyelt kérdés

Utálom a keresztnevemet! Sose szerettem, rengetek van belőle, nekem nem tetszik. Felszeretnék venni egy második keresztnevet de a szüleim nem nagyon akarják megengedni, azt mondják, hülyeség.. mert szép a nevem. De én viselem és nekem kell szerintem elsősorban, hogy tetszen.

És kb. mennyibe kerül? Azt tudom, hogy az okmányokat újból kell csináltatni.

16 éves leszek. /l


2011. dec. 14. 18:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
"Éééés egyébként én nagyon szeretem a Hedvig nevet is, amikor bizonyos okból választani kellett, én azt választottam :) Szerintem semmi gond vele." Kicsit nehéz vele együtt élni, de leginkább általános iskolában esett rosszul (óvodában még én is azt hitem, hogy Hédi vagyok), hogy piszkáltak érte. Már egyetemre járok és a környezetem is felnőtt, ha kétsége is van valakinek azzal kapcsolatban, hogy lánynév-e, nem mindig kérdezik meg. De még most is akad szép számmal olyan, aki azt hiszi, viccelek bemutatkozáskor. Így 24 évesen már megbarátkoztam vele, de mikor fiatalabb voltam, nagyon utáltam. Bár sokat segít, hogy a Hédi nagyon tetszik, és a szüleim is azt akarták adni, de akkor még nem lehetett anyakönyveztetni. Néha elgondolkozom rajta, hogy átíratom a Hédit Hedvigre, de nem visz rá a lélek, mert át kéne íratni az érettségit, diplomát, nyelvvizsgákat, stb-t is... Ami nem kis macera lenne.
2011. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
* a Hedviget Hédire :)
2011. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Az én keresztnevem Katalin.Na,ebből is Dunát lehetett anno rekeszteni.Mivel Kati volt a becenevem és az iskolába is többen voltunk,mindig a vezetéknevemmel együtt szólítottak.Megszoktam.Csak mindig az bosszantott,hogy otthon nemigen hívtak Katinak,hanem a Rebeka nevet használták,ami nekem sokkal jobban tetszett.És jobban örültem volna,ha a 2. keresztnevem az lett volna.De hát csak egy keresztnevem van.Emiatt kapott mindkét gyerekem két keresztnevet,hogy nekik ne legyen ilyen problémájuk.Sőt, arra is figyeltem,hogy az egyik keresztnév külföldön is használható legyen (sose lehet tudni).
2011. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
hát nem hiszem, hogy összejönnék egy Döníz nevű csajjal. Judittal sokkal inkább.
2011. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hm... nekem az arab női nevek közül talán csak az Aisha tetszik, a többi annyira nem.
2011. dec. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem engedik meg, mert nagyon különleges nevek közt válogatsz, ami nem biztos, hogy tetszik nekik. Várj pár évet, és ha akkor meglesz az "igazi", akkor azt vedd fel a Judit mellé. Addig kérd meg a barátaidat, hogy hívjanak úgy, ahogy szeretnéd. Viszont csak azért ne vegyél fel egy arab nevet, mert most tetszik az arab kultúra. Ez lehet, hogy 2-3 év múlva lecsendesül nálad, de a név meg ott marad. Szóval én megértem a szüleidet is, meg téged is.
2011. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hát a szülőknek azért mindig sértő, ha a gyerek nem elégedett a névvel, amit ők gondosan kiválasztva, bizonyára valamilyen okkal adtak neked.

Na meg azért lecserélni az összes okmányt, illetéket fizetni... nem olcsó.

Ilyen hülye névre meg főleg nem engedném én se. Gondolkodj ezen pár évet még előbb. Osztálytársam megváltoztatta a nevét nagy családi botrányok árán, szintén egy arab eredetű névre. két év után megbánta, mikor mindenki furán nézett, ha bemutatkozott, meg kérdezgetik a családi helyzetét, hogy kije arab, meg hogy és mint. Már gondolkozott rajta, hogy visszaváltoztatja az eredetire. xD Ja és akik régebb óra ismertük, nem igazán szoktuk meg az új nevét, és nem is használtuk. Az új ismerősök meg furcsállták, hogy miért nem úgy hívjuk, úgyhogy magyarázhatta el mindenkinek. xD

Szerintem várd meg, hogy 18-20 legyél, és ha még mindig ez a szíved vágya, keres meg a pénzt rá és változtasd meg.

2011. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

27-es válaszoló :

Milyen nevet vett fel a barátnőd?:)


Amúgy gondolkoztam rajta és inkább várok vele. Addig hátha megszeretem.. :)

2012. jan. 3. 21:00
 29/30 anonim ***** válasza:
Még vársz bő két évet, és arra változtatod meg a nevedet, amire akarod. És persze fizetheted az ezzel járó költségeket is.
2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ja, és a születési név megváltoztatása, illetve kibővítése plusz egy keresztnévvel 10000 Ft, valamint minden okmányt cserélni kell: születési anyakönyvi kivonat, személyigazolvány, lakcímkártya, diákigazolvány, útlevél, ha van, akkor adókártya, bankkártya, jogsi, etc. A bizonyítványokat nem muszáj cserélni, de arra is van lehetőség.
2012. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!