Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 évesen már lassan családot...

23 évesen már lassan családot is kellene alapítani?

Figyelt kérdés
Nincs párkapcsolatom. Egyre több helyen hallom hogy "Ennyi idősen már ideje lenne komoly kapcsolatot kialakítani, mert lassan oda jutsz hogy a korosztályod pasijai foglaltak lesznek" És tényleg: ugye idősebb pasi lenne jó, mondjuk reálisan 25-30ig. És abban a korban a többség már komoly kapcsolatban van, vagy házasodik, vagy gyereket vállal. És mi van ha csak telnek az évek, és elérem mondjuk a 25-28at és nem lesz senkim, akkor már tényleg nehéz lesz...Vagy nem?
2012. máj. 20. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Még van időd megtalálni az igazit. Én hiába élek komoly kapcsolatban 23 évesen, esélyünk sincs gyereket vállalni még évekig, házasság sem lesz. Pedig dolgozunk és együtt élünk. Szóval nyugi, nem késtél le semmiről. Olyan gyors házasság meg gyerekvállalás nekem nem hiányzik, amit a környezetemben látok: becsúszott a gyerek, összeházasodtak emiatt (vagy csak együtt élnek - szülőkkel(!)), aztán eltelik egy év és szakítanak.
2012. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én mindjárt 27 éves vagyok, és nincs senkim... Nem hiszem, hogy pánikolnom kéne. :)
2012. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy még elkésve.Bármikor rád találhat a szerelem,főleg,ha nem is keresed.Pasi mindig lesz annyi,mint hal a tengerben.Csak válogatnod kell:)
2012. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korú vagyok, nem tudom milyen emberek közt mozogsz, de nekem soha nem mondanak ilyet. Sőt, hogy ez még ráér, vannak fontosabb dolgok egyenlőre az életben, mint a családalapítás.( holott kapcsolatban vagyok 2 éve) Nem késtél le semmiről, lehet, hogy holnap megismerkedsz valakivel, ne parázz rá. De ezt Neked kell érezned, vágysz-e már rá, mert én nem,de egyénfüggő.
2012. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is egyre több volt osztálytársam szül mostanában. Gondolom ahogy telik az idő ez a szám majd nőni fog. Mondjuk ők még együtt vannak, igaz 2-3 éve vannak együtt, és azóta megszületett a baba is, tehát ki tudja hogy 10 év múlva is együtt lesznek, igaz arra sincs biztosíték hogy ha 10 év múlva találom meg "az igazit" akkor együtt maradjunk...De mondjuk most jut eszembe hogy az egyik lány 20 évesen szült, ráadásul ikrek lettek, és a 4 éves gyerekeket kb 1 évig nevelték közösen...
2012. máj. 20. 21:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok,nekem nem mondanak soha ilyet,csak látom az arcukon a sajnálatot és ez fáj.
2012. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

23 évesen családot alapítani, ugyan...Nem sok embernek van ilyesmire lehetősége a mai világban, és sajnos még csak nem is akarat kérdése.

Mindig fiatal anyuka akartam lenni, most örülök, ha majd 30 évesen szóba jöhet az ilyesmi, de épp ma azon is elgondolkoztam, hogy egyáltalán lehet-e nekünk gyerekünk a jövőben (piszkos anyagiak) :(

2012. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a 22-23 éves kor ideális arra, hogy valaki megtalálja az "igazit". Persze most nem egy kötelesség, de azért szerintem 25-27 fele már kezd késő lenni. Egy kapcsolatot meg kell alapozni esküvő, gyerekvállalás előtt. Az én szemléltem szerint pedig gyereket nem 30 felett kell válalni...


De ne keseredj el, megtalálhatod még :)

2012. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell szerinem családot alapítani,ha adottak a feltételek.Amíg nincs tényleg komoly párkapcsolatod,addig marad az álmodozás,ha éppen most erre vágynál. Ne foglalkozz mások véleményével. Mindenki akinek már évek óta komoly kapcsolatban van az könnyen osztogatja a tanácsokat az egyedülállóaknak.


Nekem csomó ismerősöm van évek óta "biztos" párkapcsolatban,ahol még egy eljegyzés sem volt,de engem osztanak, hogy miért nincs senkim!


20 évesen úgy gondoltam, hogy 24 évesen lesz már családom,fiatal anyuka lehetek,szép feleség stb.24 vagyok, most 27-28-nál előbb nem szeretnék.Pont most kellene megtalálnom álmaim férfiját, hogy 3évnyi ismerettség után bármit is bemerjek vállalni :/ Nehéz...


Egyébként csomó rokonomnál az volt, hogy gimis szerelmükkel együtt voltak 5-10évig, végül mégsem lett esküvő.28-30évesen ott maradtak pasi nélkül,és 1éven belül mindegyik megházasodott egy új férfi oldalán,gyerek is jött szinte egyből.Mindegyik tökéletes családnak néz ki,de azért mégi elgondolkozok, hogy ilyen hamar megtalálták az igazit, vagy csak sürgette őket a biológiai ketyegőjük...

2012. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Hűt van benne valami. Sajnos. Én konkrétan már felhagytam ezzel az egésszel.Egyenlőre még ott se tartok, hogy volt egy párkapcsolatom, nagyon elcsúszott valahol a szociális életem.


És kicsit naivságnak érezném azt mondani, hogy ó semmi probléma, majd eljön a te időd. Azért ennyire lazán sajnos nem lehet venni az életet. Hogy akkor na én most hátradőlök majd úgyis jön aminek jönnie kell én meg nem teszek semmit.


25 leszek amúgy nyáron és még nagyon az elején vagyok az ilyeneknek. Igazából most hogy belegondolok, még az is probléma lehetne, hogy egyáltalán ugye lesz barátnőm és ő már gyereket akar én meg nem akkor mi van.? Mert még túl korai nekem.


De ez attól is függ te akarod-e, persze nem tudom mennyire lesz élvezetes leélni az életet család nélkül, de hát végül is nem kötelező. Ja meg a másik, ugye bizonyos kor után már kockázatai is vannak a szülésnek. Szóval már csak ezért se lehet a végtelenségig várni.


Vagy mondjuk 50 évesen lesz gyerekem, akkor 20 éves korára én már akár a nagyapja is lehetnék.

2012. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!