Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert jon mindenki azzal,...

Miert jon mindenki azzal, hogy nem fog sikerulni csaladot alapitani a parommal?

Figyelt kérdés

En egyetemista vagyok (de nyari szunetben rendszeresen dolgozok), es a parom epitkezesben dolgozik.

De annak ellenere, hogy igyekszunk sporolni, eleg jol, mindenki azt mondja, hogy a mai fiatalsagnak nem fog sikerulni a csaladalapitas.


23L, parom 30 eves.


2012. ápr. 17. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert Magyarország ilyen pesszimista, depressziós ország, de addig igazuk van, hogy ITT az ég egy adta világon semmihez nem lehet kezdeni! Meneküljetek a süllyedő hajóról! :)

Amúgy meg szerintem az is a baj, hogy mindenki úgy van vele, hogy csak akkor lehet családod, ha mindent meg tudsz venni a kicsikédnek. Mintha legalábbis a jó nevelést meg a szeretetet pénzzel helyettesíteni lehetne -.-

2012. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Valamennyire igazuk van, ami az anyagiakat illeti. Te még nem dolgozol, nincs kereseted, a fiú meg építkezésen... Nem kereshet sokat, és mivel 30 éves már, nemigen fog jól fizető állásba váltani egy építkezésről. Mire lakás megvan... Hitellel, vagy marad az albérlet.
2012. ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De fog! Csak nehezen.

23N és 30F saját lakásban és én nem dolgozom éppen, de nekünk sem indul be még...de nem adjuk fel! Ti se tegyétek.

2012. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az építkezés nem fizet rosszul, bár attól függ ki hol van, az én nevelőapám nettóba megkeresi a 180-at havonta pedig egyszerű kőműves. A pesszimista hozzáállásra ne reagálj, csak szívják az energiádat, tegyetek ellene és kész. Mindenki leéli valahol az életét.
2012. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy építkezéssel elég jól (is) lehet keresni, nem mintha a családalapítás csak ezen múlna. De ha csak így általánosságban mondják, hogy a mai fiataloknak nehéz/szinte lehetetlen családot alapítani, akkor ne vedd magadra a dolgot, mert ez meg tényleg igaz.
2012. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert vannak ilyen emberek: irigyek és rosszindultatúak, bizalmatlanok, eleve kijelentik hogy "úgyse", ha valaki mégis bármit csinálna, azt igyekeznek szétverni és bebizonyítani, hogy nekik van igazuk: úgyse.


ja: és aki azzal jön, hogy "a mai fiatalságnak..." ott mindig tudd, hogy idősebb vagy idős ember esetén egyszerű színtiszta irigység van emögött: az, hogy az ő életeét már elkapálta, előtted még ott egy csomó LEHETŐSÉG és sok-sok év. Ezt irigyli, ez fordul nála hamar gyűlöletbe és pusztító indultokba, negativizmusba. (mint pl. a rosszindulat).


Sikerülni fog! Ha nem otthon, akkor másutt. Rajtatok áll a dolog mindig! :)

2012. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért, mert manapság ebben az országban egy fiatal csak úgy tud saját lakáshoz jutni és elkezdeni az életét ha: örököl, vagy a szülei vesznek neki, ha megtehetik. Vagy keresel annyit, hogy ki tudod fizetni a havi 80-100 ezres törlesztőrészletet.

A többség még 30 évesen is albérletről-albérletre vándorol. Régebben könnyebb volt a fiatalságnak elkezdeni a nagybetűs életet. Volt munkahely, sok esetben kaptál hozzá szolgálati lakást, voltak otp-s lakások, amiket fillérekért lehetett bérelni, majd 10-20 év múlva potom pénzért megvásárolni.

2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én és az öcsém is felnőttünk pedig nem kerestek jól a szüleink...régen sem hullott minden az ember ölébe még is voltak családok....
2012. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és nem igaz én a párommal simán tudtunk lakást venni pedig csak ő keres én tanulok é neki is átlag bére van...egy kis kényelmet kellett feladni de van tető a fejünk fölött segítség nélkül...
2012. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!