Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért lelkileg bántás? Ezt...

Ez miért lelkileg bántás? Ezt valahogy sosem értettem.

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, ebből 3 hónapig külön voltunk akkor volt neki egy barátnője, szexkapcsolata. Tegnap eszembe jutott és elkezdtem róla kérdezősködni és mivel nem adott nyílt választ ideges lettem. Azt mondta kinyírtam lelkileg! Pedig ha leülne velem ilyenkor és elbeszélgetne semmi gond nem lenne...



Van valami tanácsotok számomra?


Előre is köszönöm



2012. máj. 12. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted miért nem válaszol? Mert, ha őszintén elmondaná, abból még nagyobb botrány lenne, mintha nem mondana semmit.

Miért érdekel, hogy ő más lánnyal mit és hogy csinált? Azt akarod végighallgatni, hogy bomba jó nő volt, jó volt vele a szex és minden vágyam teljesítette? Miért akarsz magadnak rosszat? Ha pedig azt mondja, hogy tévedés volt és szar volt, akkor úgysem hagyod annyiban és azt mondod rá, hogy megint hazudik. Ez egy ördögi kör, kár belekezdeni.

Nyilván azért folytattad vele a kapcsolatot, mert szereted és megbízol benne. Abban igaza van, hogyha ezt sokat emlegeted, tönkre fogod tenni az egészet.

2012. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A bizalom akkor fog elveszni ha egy egyszerű kérdésre is ilyen felháborodással és mártirkodással felel! Nem vagyok az a hisztis fajta akivel ha leülne és megbeszélné ezeket nagyobb bajt csapnék. Ezt nem tudja kezelni.
2012. máj. 12. 14:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De én azt nem értem, hogy miért akarod végighallgatni, hogy mi volt azzal a lánnyal. Miért kell ezt a kínos témát feszegetni, amiből úgyis a barátod jön ki rosszul és úgyis ő lesz a szemét, akármit mond. Hát ezért nem válaszol.
2012. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdőre vonod egy olyan dologért, amit elvileg megbocsátottál, hiszen azért vagytok együtt. Nagyon nehéz egy félrelépést elfelejteni, de csak úgy működhet a kapcsolat, ha ezt nem hozod fel többet.
2012. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pontosan az bánt, hogy nem ül le velem beszélgetni erről. A szavak és a tettek is számítanak. Ha ilyenkor leülne velem beszélgetni soha, de soha nem hoznám fel többet, hiszen vissza emlékeznék...Ha egy potton "szokták még vele beszélgetni"-re is felháborodik, persze hogy folytatom.
2012. máj. 12. 14:24
 6/15 A kérdező kommentje:
De azt még mindig nem értem hogy ezzel miért nyírom ki, ez miért bántás!!!
2012. máj. 12. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem, hogy kíváncsi vagy minden részletre, de hidd el, hogy egy férfi sem fog veled ilyen témáról eldumcsizni, mert bármit is fog mondani, baj lesz. Azt sem várhatod el tőle, hogy utálja ezt a lányt (nyilván te utálod), hiszen nem voltatok együtt, ő pedig jól érezte vele magát, de lezárta, vége. Próbáld meg ezt elfogadni és nem nyaggatni vele, mert hidd el, hogy meg fogja rontani a kapcsolatotokat. Azt elmondhatod esetleg, hogy neked rosszul esne, ha tartaná vele a kapcsolatot, de a múltról szerintem ne számoltasd be.
2012. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

hasonlóan jártam. én csak azt kérdeztem meg tőle hogy miért irogat még mindig az excsajának vissza, meg kedvelgeti a képeit, mikor azt mondta, 1 hétig nem beszél senkivel és velem nem is beszélt.

erre nem adott nyílt választ, ideges lett és nekemesett hogy én mindenfélét beleképzelek a dolgokba. nem képzeltem addig semmit, épp azért kérdeztem, hogy ne vonjak le helytelen következtetést. hogy tudjam hogy kavar-e vele és akkor esetleg nem folytatnám a kapcsolatot, mert minek akadályozzam őket a kibontakozásban :D, vagy ha meg nem fontos az egész, ne legyek feleslegesen féltékeny.

ő is ilyeneket mondott ehelyett hogy lelkileg, idegileg tönkreteszem őt. fél napig veszekedett velem, mire kinyögte hogy nem volt fontos az egész. pedig sokkal egyszerűbb lett volna ha rögtön eloszlat 1 mondattal minden kételyt...

mindegy, a vége az lett hogy minden kapcsolatot megszakítottunk. most már így utólag el sem hiszem hogy nem volt fontos. mert akinek nincs vaj a füle mögött annak nincs mit titkolnia, nincs oka azonnali támadásra egy ártatlan kérdés miatt.

de azért mégis, mennyivel szebben elválhattunk volna ha őszintén kimondja: igen, nekem ő kell, kavarunk, hiányzik stb.

megértettem volna és kész.

2012. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Pedig ha leülne velem ilyenkor és elbeszélgetne semmi gond nem lenne..."


Ha a másik ezt nem így csinálná hanem úgy akkor minden jó lenne. Mintha ez egy bevett párkapcsolati játszma kezdete lenne amit te indítasz és aminek az lenne a célja hogy a végén valahogyan ő lehessen a gazember.


"Pontosan az bánt, hogy nem ül le velem beszélgetni erről. A szavak és a tettek is számítanak. Ha ilyenkor leülne velem beszélgetni soha, de soha nem hoznám fel többet, hiszen vissza emlékeznék...Ha egy potton "szokták még vele beszélgetni"-re is felháborodik, persze hogy folytatom."


Persze hogy felháborodik hiszen nem bízol benne, a "szokták még vele beszélgetni" egyértelműen a féltékenység jele, máskülönben nem érdekelne téged a válasz. A barátodat bántja hogy nem bízol benne, ezért nem válaszol!

NE FOLYTASD A KÉRDEZŐSKÖDÉST! Különben csak rosszabb lesz!

2012. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzá szóló! Ugyan így látom, teljesen leírtad amit én kiakartam fejezni. Éppen mondtam a barátomnak, hogy akkor oszlassa el a kételyt, segítsünk egymásnak és ne sértődjön be egyből, mert az csak vitát szül és én csak kíváncsibb leszek!
2012. máj. 12. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!