Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a párom antiszociá...

Lehet, hogy a párom antiszociális? Személyiségzavaros?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, de ha úgy nézzük egy nyugodt percem nem volt mellette. Soha nem lehetett tudni mit talál ki a következő pillanatban vagy mit csinál!

Kapcsolatunk elején nem volt szerelmes belém, ezért ráfogtam a furcsaságait erre. Bár barátnőm, aki pszichológiát tanul már akkor mondta, hogy szerinte ezzel a pasival nincs minden rendben. Akkor nem vettem komolyan, de voltak olyan dolgai amikre nem tudtam ésszerű magyarázatot találni-

Szóval kapcsolatunk elején megcsalt. (Megtudtam szakítottam) Visszakönyörögte magát.

Nem tudja beleélni magát abba, hogy a cselekedeteivel (Fájdalmat okoz nekem) Bele sem gondol nyilvánvaló dolgokban. Nem tudja hogy kell létezni egy kapcsolatban és alkalmazkodni kell a másik félhez. Ösztönlény és rendkívül önző. Notórius hazudozó, ha lebukik még akkor is képes tovább hazudozni. Semmiért nem vállalja a felelősséget. Irtózik a kötöttségektől. Teljesen hangulatember, van hogy teljesen begubózik és kizárja a külvilágot. Ha nincs kedve hozzám, nem keres. Majd úgy csinál, mintha nem történt volna semmi. Nem lehet igazán kiismerni, mert nem hagyja. Nincs is olyan barátja aki igazán ismeri. Mindenbe beleun és keresi a változatosságot. Vagy álmodozik, irreális álmokat kerget vagy mélyen maga alatt van. (ezt egyébként az időjárás is befolyásolja) Egyébként amitől legjobban félek, hogy semmi miatt nem volt lelkiismeret furdalása. (Pedig voltak olyan dolgai amiket ép ésszel nem lehet felfogni) Megalázott, csajozott mellettem. Lebukott és mintha mi sem történt volna. Elmondta higgadtan a véleményét és rám bízta a döntést.

Megbízhatatlan és úgy gondolom képes lenne bármikor megcsalni, csak mostanra megtanulta kordában tartani magát.

Én kihívást láttam benne és úgy érzem, miattam megváltozott. Tényleg szeret és megtesz mindent hogy ne veszítsen el. De ezek amiket felsoroltam tények és átéltem ezeket mellette.

A kérdésem az, hogy szerintetek van alapja a félelmemnek?

Lehet, hogy most csak álcát visel hogy ne veszítsen el és előbb-utóbb úgyis kibújik az igazi énje?! Lehet elfojtja a valódi mivoltát a kapcsolatunk érdekében?

Kezd egyre komolyabbá válni a dolog. Új lappal akarom kezdeni vele, de barátnőm nagyban tiltakozik ellene. Nem akarom megégetni magam. Bár azt ne kérdezzétek ezek után miért maradtam vele!


2012. máj. 10. 23:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Sajnálom, hogy ilyen párod, és megértem, hogy segíteni szeretni rajta, de van egy pont, ahol már kéne erőltetni. Te nem a pszichológus vagy, nem kell megmentened őt. A leírásod alapján ő nem szeret, így nincs is értelme a kapcsolatnak. Szerintem tényleg keress egy másik férfit magad mellé! Sajnálom hogy így alakult..
2012. máj. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mindig is pszichológusnak készültem. Érdekeltek az emberek a lelkük a személyiségük és a gondolataik.

Lehet ebből kifolyólag akarom(tam) annyira megérteni.

De igazad van, nem nekem kell őt megmentenem! Sőőt...


De én nem sajnálom, hogy így alakult. Hiszek abban, hogy minden okkal történik. Nekünk találkoznunk kellett...majd egyszer megértem a miérteket. Felesleges többet ezen rágódnom!

Köszönöm a segítséget!

2012. máj. 11. 01:20
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

Az exed önző alak aki nem szeretet és kihasznált

te a szerelmes fél voltál aki hagyta magát buta módon kihasználni

ennyi a történet azt boncolgatni kinek mi van a lelkével baromság így csak nehezebben lépsz túl.

Amúgy meg a megbántott szerelmes szemszögéből elemezgetni a másikat meddő dolog.

2012. máj. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Csak futtában olvastam és rohanok, de majd még írok hosszan... nekem is volt ilyen "párom".


Egyelőre csak annyit, hogy a párkapcsolat nem pszichoterápia, egyszerűen nem ez a feladata. A kedves párod igen, ezt az utat választotta, nem néz szembe a problémáival, pedig lehetne rajta segíteni, ha eljárna terápiába. De nem, így a legkönnyebb.


Te pedig ne mentsd meg, hanem lépj ki ebből a kapcsolatból, és keress olyat, aki igazán megérdemel Téged.


Még írok hosszabban később. :)


27/N

2012. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg antiszoc. Hm... remélem, nem arról van szó, akivel én is jártam, mert ez a leírás pont ráillik.


Miattad megváltozott? Áá... nem hiszem. Nem fontos az ilyeneknek senki. Ha talál egy olyat, megint megcsal/lelép, csak idő kérdése.

2012. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért lettem lepontozva, mert azt mondtam, írok később, és nem írtam? :D


Ijesztőek ezek a dolgok, kérdező, de a legijesztőbb az, hogy neked egyáltalán még kérdés, hogy maradj-e vele. Eleve hiba volt vele maradni akkor, amikor azt mondta, nem szerelmes beléd. Hidd el, nem osztani akarom az észt, csak annak idején én is hasonlóan jártam, nem volt semmi önbecsülésem, és megelégedtem egy ilyen kapcsolattal.


Ott is ugyanez volt: csajozott mellettem, elvárta, hogy rögtön ugorjak, ha vmi baja volt, de én nem számíthattam rá. Ha nem voltam mindig kedves-mosolygós, akkor cseszegetett, hogy milyen feszült vagyok, mennyire idegesítem őt ezzel. Aztán ha szakítani akartam, mindig visszakönyörögte magát, akkor aztán tudott kedveskedni. Én meg hülye voltam és elhittem neki. Aztán végül egyszer a sarkamra álltam, és megszakítottam vele mindennemű kapcsolat.


Az ilyen emberek sose fognak megváltozni. Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, lehet, hogy akár még személyiségzavara is van, de én sem vagyok pszichológus (csak laikus érdeklődő), ezért óvakodom a címkézéstől. Annyit mindenesetre lehet látni, hogy vmi nem oké.


Remélem, azóta már találtál olyan párt, aki egészséges lelkületű és szeret téged. :)


(azóta már) 28/N

2013. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 LeonBlack ***** válasza:
79%
Nyugodtan maradj vele, ha ennyire kevésre tartod magad, hogy neked egy ilyen ember is elég. Ha negyven évesen akarsz siránkozni, hogy elcseszted az életedet, akkor is maradj vele. Lesz majd kire fogni, hogy miért szar az életed, legalább nem te leszel a hibás. :) Ha viszont jó életet akarsz, akkor fogd föl ezt egy jó leckének az élettől, mert most megtanulhatod, hogy milyen férfival NEM érdemes kezdeni SOHA.
2014. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!