Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene viselkednem?...

Hogyan kellene viselkednem? Neki van igaza és tényleg fura, antiszociális vagyok?

Figyelt kérdés
A barátom ma felhozta hogy az apukája és a barátnője azért nem szeret engem mert mikor először bemutatott nekik akkor én alig beszélgettem velük. Ez úgy volt hogy elmentünk hozzájuk délután de ők nem voltak otthon,ott aludtam náluk és reggel kb. fél órára találkoztam az apjáékkal míg reggeliztünk. Az anyjával és a férjével, a barátom öccsével teljesen jól elvagyok,az anyja mindig mondja hogy milyen aranyos vagyok és pont tegnapelőtt említette hogy jó hogy nem vagyok olyan hogy leülök egy helyre és csendben ülök hanem lehet velem beszélgetni. A barátom szerint ha bemutatott a haverokjainak akik teljesen idegenek voltak számomra velük se kezdtem el beszélgetni és miattam beállt a "kínos csend". Pedig tisztán emlékszem hogy a legelső ismerősével akinek bemutatott jól elbeszélgettem,sőt szinte vele beszélgettem míg sétáltunk. A másik haverját nem igazán bírom mert drogozik és elég nagyképű,ha tudná a barátomat is belevinné a rosszba. Tavaly előtt szilveszterkor elmentünk egy házibuliba ami tele volt számomra idegenekkel és mire egyik bemutatkozott az előzőre már nem is emlékeztem,mire odaértünk mind részeg volt ráadásul lázas voltam és meg voltam fázva,gyógyszerrel tudtam elmenni vele a buliba. Én félreültem mivel rázott a hideg és nagyon rosszul voltam,szerintem érthető mért nem nagy beszéltem senkivel, de ő ezt az esetet is felhozta hogy itt is furán viselkedtem. Szeptemberben ő albérletes lett az egyetemnél ahova járunk, én bejárós vagyok és első nap megkérdezte hogy elmegyek e hozzá aludni az albérletbe míg nem kezdődik a következő órám, mert volt 5 lyukas órám. Elmentem, lefeküdtem, a lakótársai max. a lábamat látták az ajtóból. Mikor ott voltam nála mindig csak futólag találkoztam velük,mikor épp a konyhába kijöttek valamiért vagy mi voltunk a konyhában ők meg wcre mentek. A barátom azt mondta hogy szerinte ők is furának látnak, mert látja az arcukon és miután egyszer elmentem tőlük valami rosszat mondtak rám ezzel kapcsolatban. Én viszont nem így látom. Lehet hogy nem vagyok a legbarátkozósabb ember, na de hogy antiszociális? Mikor én bemutattam a barátnőimnek az egyetemen és elkísért volna minket órára inkább hátulra lemaradt velem,hozzájuk se szólt, egyszer elmentem wc-re és addig ott állt csendben mellettük. A keresztanyámékhoz elmentünk egyszer,egész délután náluk voltunk ( a szüleimmel) és annyit csinált hogy köszönt, a mamáimnál szintén úgy. Azt mondta hogy ha valakinek bemutat miattam van kínos csend, de ők ismerik egymást, ha már én "antiszociális" vagyok szerinte akkor mért nem beszélget ő velük? Szerintetek mért mondta hogy fura vagyok és antiszociálisnak látnak mások? Tényleg az lennék? Eléggé megbántott ezzel,nem is az hogy ezt mondta rólam hanem hogy ő még rosszabbul viselkedik ha megmutatom valakinek és ő mond rólam ilyet..
2012. jan. 4. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1. Vannak csendesebb típusú emberek (én is ilyen vagyok), ha szeret, el kellene fogadnia így. 2. Az én szüleim TÉNYLEG nem szeretik a barátomat (bár ezt mutatják felé, azt mondják ők nem szólnak bele az életembe), de ezt még soha nem mondtam neki. Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell az ilyesmit megbeszélni, de nekem ebben a formában nagyon fura. Én nem tudnám azt mondani, hogy a szüleim nem szeretnek, mert tudom, hogy nagyon megbántanám vele. Érdekes.
2012. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem azt mondta hogy a szülei nem szeretnek hanem hogy az apjának a barátnője nem szeret, amúgy tényleg nem igazán bír mert nem vagyok egy nyalizós ember, de direkt nem vagyok olyan, az a véleményem hogy ha valaki szeret akkor ne azért mert benyaltam nála magam. Én is meglepődtem amúgy hogy ezt mondta mert már 3 éve ismerem de soha nem mondott hasonlót.
2012. jan. 4. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem tűnsz antiszociálisnak, szerintem egyszerűen csak barátot kéne váltanod. Ez kötözködés.


Nekem soha senki nem mondta hogy antiszociális vagyok, pedig ilyen téren inkább kiérdemelném ezt az "elismerést".

Nem nézek semmi hülyeséget a tévében, nem divatzenét hallgatok, nő létemre nem kísérem a divatot, nincs semmi női témám.

De ugyanígy hidegen hagy mindenféle közéleti téma is.

A művészetről, könyvekről, általam kedvelt zenéről nem tudok a párom ismerettségi körében senkivel beszélgetni, így nem is nagyon beszélek senkivel.

A gyárilag csökkentett IQ-val rendelkező "cicababáknak" a közelségét sem bírom elviselni, és mivel a párom haverjai csak ilyeneket hajkurásznak, áhh.

Ha olyan összeröffenésről van szó, ahol ilyenekkel kéne jópofiznom, el sem megyek.

Ezért én is kaptam már letolást, de talán ez még érthető :)

2012. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát velem is ez a baj, hogy ahol lakik szinte olyan embereket ismer akik ilyen "nagymenők", drogoznak,cigiznek,minden héten más csajuk van, lányoknak még be se mutatott. Pl. a legjobb haverja még mindig a szakiskola 10. osztályát járja,pedig annyi idős mint én, de ilyen emberekkel egyszerűen nincs közös témám,soha még csak nem is cigiztem. Eddig az apjáékkal is próbáltam megszerettetni magam,próbáltam velük kedves lenni és beszélgetni, ha nem volt más téma megmutattam a kistesómról a képeket a telefonomban vagy valami hasonlót kitaláltam, de ahogy láttam nem igazán vevők erre. Tegnap elmentünk az apjáékhoz és behívtak a nappaliba hogy kérek-e szaloncukrot, boldog új évet kívántam stb. A barátnő épp angolt tanult mikor mentem, elkezdett mesélni hogy fél éve angolt tanul, nem tudom-e hogy van ez meg az, mire mondtam hogy én németet tanulok már 12,5 éve,és meglepődött rajta pedig már mondtam neki jó párszor. Utána mesélt az angolról, hogy mit nem ért benne, de egyszerűen csak annyit tudtam hozzászólni hogy szerintem mi nehéz a németben, de abból meg ő nem értett semmit mert nem tanult még németül. Egyszer be is szólt,koccintottunk, én a poharakat néztem hogy a másik pohárral koccintsam össze nehogy mellé vagy eltörjön aztán mondta hogy "nem tudtad hogy ha valakivel koccintunk akkor a szemébe kell nézni?" Nem is lett volna baj ha mondja, de amilyen hangnemben mondta..legszívesebben ott hagytam volna.
2012. jan. 4. 23:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

Hát még annyit tudok hozzáfűzni, 21 éves vagyok, kb. olyan 4 éves korom óta koccintok gyerekpezsgővel (most is inkább azzal, nem vagyok nagy alkoholista, és a pezsgőt sem szeretem :))... de eddig mindig a poharamat néztem koccintás közben, és senkinek nem volt ellene kifogása.


Nem is értem, miért kéne a párodon kívül bárkivel szemezni koccintás közben... hát, hová jut ez a világ :D

2012. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Látom így hajnalra nagyon ráálltam a koccintás szóra :D

Egyébként ne foglalkozz a csajjal, amiket eddig írtál róla, ő sem lehet egy agytröszt.

Ha nem kedvel, hát nem kedvel. Ne vedd magadra :)

2012. jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megértelek,engem is állandóan azzal piszkál a barátom,hogy túl csendes és visszahúzodó vagyok,meg alig beszélek.

Pedig ez nem igaz,de olyan haverjai vannak akikkel nem találok közös hangot,az egyik egy beképzelt drogot használó milliomoscsemete,a másik egyszerre 3nőt tart 30évesen.

Egyszerüen nem tudok miről beszélgetni velük,de azért próbálkoztam.

A családjával az elején tényleg nagyon visszahúzodó voltam,de ez is azért volt mert az elöző barátom családja minden ok nélkül utált és nem tudom egyszerüen akkora nagy feszültség volt bennem az elején,hogy megfeleljek,hogy leblokkoltam.

E

2012. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem:D

Szóval ez mára feloldodott oly annyira h múltkor egy családi összejövetelen az egyik rokon megkérdezte,hogy én mindig ilyen sokat beszélek -e,mert kb. be nem állt a szám,de úgy látom a barátom ezt nem veszi észre,mert még mindig azzal piszkál,hogy túl visszahúzodó csendes vagyok,csak azért mert nem beszélek sokat a barátaival.

Lehet a te barátodnál is igy van,nem birja elfogadni,hogy nem jössz ki az ő barátaival és egyszerüen nem találod velük a közös hangot,és ez bántja,aztán könnyebb rád húzni azt,hogy Te ilyen antiszociális vagy vagy akármi.

2012. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek hogy írtatok! Én a normális barátaival el tudok beszélgetni, még a múltkor mondta is hogy két szaktársára féltékeny is volt hogy elnevetgéltem velük, szóval nem értem mi baja van. Ha valakivel elvagyok az a baj ha nem szólok hozzá akkor meg az. Az anyja és a férje szeretnek engem, az anyja mindig mondja hogy miylen jó hogy ilyen aranyos barátnője van a fiának meg örül neki hogy nem olyan vagyok hogy leülök és csendben vagyok hanem beszélgetek stb.

Az apjáék mindig beszólogat pl. hogy 3 testvérem van és egyszer azt mondta hogy ha eltűnnék vagy valami lenne akkor nem is hiányoznék a szüleimnek mert itt van helyettem a többi tesóm. Egyszer azt hiszem téli szünet volt és elindultunk hazafelé, eljutottunk az utca feléig és a barátom rábeszélt hogy maradjak náluk még egy napot és majd másnap hazamegyek mert már úgy is sötét van kint meg hideg,felhívtam a szüleimet hogy nem baj ha maradok még egy napot, visszamentünk hozzájuk mire a barátnő elkezdett hisztizni hogy milyen neveletlen vagyok hogy csak úgy visszajövök anélkül hogy meg se kérdeztem meg már amúgy is elindultam haza és milyen szüleim vannak hogy csak így megengedik hogy ott aludjak másnál, pedig már majdnem 18 éves voltam. Szóval akár hányszor ott vagyok mindig beszól valamit, egyszer azon is kiakadt hogy elmentünk a barátnő anyjához,ott volt az összes lehetséges rokon egy kis nappaliban/ebédlőben amit szinte a nagy asztal foglalt el ,ott voltunk ennyien, megebédeltünk, még beszélgettünk..hát én is próbáltam hozzászólni a dolgokhoz de inkább csak a barátommal meg az öccsével beszélgettem,mutattak fényképeket, eltelt az idő, mondtam hogy most már mennem kell hogy elérjem a vonatot, felöltöztem mert tél volt és nem akartam még bemászni az asztalra hogy külön-külön elköszönjek mindenkitől ezért az ajtóban álltam hogy ne menjek be a "koszos" csizmámmal és onnan köszöntem el tőlük. Utána hallottam hogy a barátnő ezen is kiakadt hogy mért nem mentem oda mindenkihez külön és köszöntem el puszi kíséretében mindenkitől. Elmeséltem anyukámnak hogy milyen a barátom apjának a barátnője, anyukám írt neki egy e-mailt hogy sajnálja hogy a lánya nem köszönt el mindenkitől és hogy még nem rég csak úgy megbeszélés nélkül visszamentem hozzájuk,elnézését kéri ha gondot okozott hogy 1 nappal tovább ott maradtam stb., mire a barátnő semmit nem válaszolt. Hát akkor ki is a neveletlen...

Most szilveszterkor már nem is próbálkoztam neki megfelelni,már szinte meg se mertem szólalni,behívtak szaloncukrot enni, ha kérdeztek válaszoltam de magamtól nem nagyon akartam beszélni nehogy valami olyat mondjak ami nekik nem tetszik, de még így is beszólt a koccintás miatt.

2012. jan. 5. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!