Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom közölte, hogy...

A családom közölte, hogy karrierista vagyok és ez nem fog jót tenni a későbbi kapcsolataimnak sem. Valóban az lennék?

Figyelt kérdés
Még csak 22 éves vagyok, lány. Az az igazság, hogy középiskolában nem nagyon tanultam, de bekerültem sikeresen egy egyetemre. (azokból a tárgyakból voltam jó amik oda számítottak) és azóta folyamatosan úgy érzem fejlesztenem kell a tudásom. Mikor elkezdtem, rá egy évre levelezőn elkezdtem egy továbbképzési egy éves tanfolyamot is, amit miután elvégeztem elkezdtem egy másik okj-s képzést is. (El is végeztem mindkettőt) Most fogom befejezni az egyetemet, menni szeretnék tovább mesterképzésre, és mivel úgy láttam, hogy az eddigi évfolyamosok órarendjén heti 3 nap kell bejárni, így úgy döntöttem elkezdek egy másik felsőfoku képzést is. Mellette pedig nyelveket tanulok, persze ezeket nem ilyen nagy ütemben, még csak a másodikat. Az a helyzet, hogy ráéreztem a tanulás ízére és nagyon megszerettem. Imádom tanulni új dolgokat, és a végén imádom mikor megkapom az oklevelet, hogy újabb szakmát vagy tanfolyamot tudhatok magaménak. Volt egy hosszú kapcsolatom, de vége lett, nem pont ennek köszönhetően, de azt vettem észre, hogy jobban is szeretek egyedül lenni, mert így több idő jut a tanulásra. Azt mondták a szüleim, hogy az ilyen emberekből karrieristák válnak és soha nem lesz normális családjuk, mindig feljebb és feljebb akarnak kerülni a ranglétrán és a pénz motiválja őket. Vajon lehet benne igazság? Van tapasztalatok esetleg ilyenfajta emberrel? Ez baj lehet?

2012. máj. 9. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem Veled nincs baj. Én örülnék a szüleid helyében, hogy ilyen ügyes vagy. De arra tényleg vigyáznék, hogy ne kapjon el a gépszíj, mert a tanulás egy ideig kell, hasznos, persze nem veszi el tőled senki, de mellette legyen családod, mert a diplomáid nem ölelnek meg, ha bánatos vagy:)


Én is egyetemista vagyok, olyan szakmával, amit legalább 35-40 éves koromra tanulok ki annyira, hogy legyek is valaki. Mondjuk nekem van párkapcsolatom, és azt vallom, hogy ha valaha is választanom kell a karrier és a család között, akkor egy percig nem fogok gondolkodni.


22-L

2012. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy látom, nem a pénz motivál, hanem a mérhetetlen tudásvágy.

Az életben meg kell találni az egyensúlyt, hogy boldog lehess. Persze most jó, és érthető is, hogy miért akarsz egyedül lenni.

Nyugtasd meg a családodat, hogy így van lehetőséged barátságokat, ismeretségeket kötni. Ha rögtön elindulnál dolgozni, beszorulnál egy irodába.

2012. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Szia,van egy barátom,aki mára már csak az ismerősöm.Ő is ezt csinálja,de ő már 42 éves.Már megmondani sem tudom,hogy hány diplomája van,nem is akármilyenek.Ő állatorvos,ami mellett simán tud tanulni,azóta már pszichológus is,az eltén francia tanárként is végzett és most fejlesztésre szoruló gyermekeknek segít,ill. ez irányban szerzett jó néhány diplomát és felsőfokú végzettséget.Az az egy bökkenő,hogy nincs családja,a tanulásnak él,azt látom,hogy az itt szerzett sikerekkel jutalmazza magát,úgy gondolom,hogy az élete más területén szerzett sérelmeket ellensúlyozza ezzel.Egy férfiről van szó,akiért bomlanak a csajok,tehát nem azzal van baj,hogy nem lenne elég vonzó.Meg is mondja,hogy nem akar családot,ugyanakkor beteg gyerekeken segít,ráadásul igen sikeresen.Talán ezzel pótolja a családját.Nagyon jó ember ő is,de azért a helyedben elgondolkodnék azon,hogy miért is csinálod.Szerintem ez nem a karrierizmusról szól,hanem pótcselekvés.
2012. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez még nem karrieristaság.

Az, hogy 22évesen szívesen tanulsz, az nem baj, sőt jó!

Viszont nem biztos, hogy ebben a formában van értelme, mondom miért: Tudod-e hogy mi a célod, miért tanulsz? Hogy amit tanultál, azzal tudsz-e majd valamit kezdeni? Vagy csak szimplán a suli elvégzése és az oklevél begyűjtése az élmény?

Mert jó, ha ez élmény!!! De ha utána nem tudsz vele mit kezdeni, nem találsz munkát vele, akkor szenvedni fogsz, és rájössz, hogy mást kell tanulni, mást igényel a munkapiac... és akkor már lehet nem lesz akkora lendület, ha csalódtál, hogy eddig hiába tanultál. Ez látod minden, csak nem karrierizmus!

Vagy nem ez van, hanem az, hogy tudod mi szeretnél lenni, mit szeretnél dolgozni? És tudod, hogy ahhoz, hogy bizotsan oda kerülj, ahhoz ezeket a sulikat kell elvégezned? És ami lenni szeretnél az bizony az átlagosnál több munkával járó meló, tehát tényleg a munkádnak fogsz élni és karrierista leszel úgymond? Nem feltétlen lesz így amúgy. Te alakítod. Attól mert okos vagy, tanult és megszerzel majd egy nagy felelősséget jelentő állást, attól még tudod úgy szervezni, hogy legyen párod, családod...!


Jelenleg mindig jobban teszel, mint az a kortársad, aki baromi lusta és nem tudja mit kezdjen magával és mondjuk 1-2 éven belül nekiáll gyereket szülni, de fogalma sincs hogyan tartsa el magát se...

Szerintem nem lehet baj, ha sokat tanulsz. Csak tényleg később rájön az ember, hogy mást kellett volna tanulnia. Ezért kérdeztem, hgoy tudod-e a célodat!!!

2012. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor is sokat tanultam mikor a párommal komolyabban terveztünk. Teljesen más okokból mentünk szét, nagyon rossz volt, de végülis legalább nem kell 5 fele szakadnom. Biztos vagyok benne, ha komolyabbra fordulna ismét valakivel a helyzet akkor lemondanék valamelyikről, nem csinálnék egyszerre kettőt, és neki szentelném a maradék időt, de míg nincs más, engem kikapcsol és szeretem ha történik valami folyton. Nem is főleg a soksok diploma hajt hanem sok féle dolog érdekel és olyan jó bejárni úgy egy tanfolyamra vagy egy képzésre előadásra, hogy szeretem hallgatni, érdekel és az ott levő emberek is így éreznek:) Ezáltal sok barátom is van:)
2012. máj. 9. 15:54
 6/8 A kérdező kommentje:
4. - most látom amit írtál. Az egyetem amit befejezek és folytatom a mesterképzését az a fő célom, abban szeretnék elhelyezkedni, megvannak az elképzeléseim is. A többi szakma úgymond olyan dolgok amikhez tulajdonképpen magamnak teszek jót, mert ha értek hozzá ahhoz sem kell szakembert hívni, esetleg hobbiszinten élményt okoz vagy kiegészítő pénzszerzési lehetőségek adódnak belőle. Szóval a főállás mellett különféle rendezvényeken, eseményeken jól megfizetik ha befutottál a dologban.
2012. máj. 9. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem apukám ilyen, most már nyugdíjas, de ugyanúgy dolgozik, mint előtte (saját cége van). Most kezd szegény rájönni, hogy mennyi mindenből kimaradt, mikor ő dolgozott ahelyett, hogy egy kicsit többet foglalkozott volna a családjával (3-an vagyunk testvérek, már mindannyian elköltöztünk otthonról). Persze én ettől szeretem őt, de sokszor nem értettem, miért nem ér rá egy kicsit... Ha egy nő szenteli minden idejét a munkájának, az szerintem kicsit problémásabb, mert akkor hogy lesz ideje a gyerekeire? Szeretnél egyáltalán családot, gyereket? Mert, ha nem, akkor nincs miről beszélni, ha pedig igen, az a kérdés, hogy fogod összeegyeztetni a kettőt. De amíg nincs párod, addig meg ez nem fontos, inkább tanulj... Szóval érted... :D 24/N
2012. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy marha jó dolog, mivel minél többet, többféle dolgot tanulsz, annál műveltebb szélesebb látókörű leszel, és nem csak egy szakbarbár. ez a mai világban nagyon fontos. később biztosan könnyebb lesz elhelyezkedni, hiszen több lábon állsz.

ettől még nem vagy karrierista, a legtöbb szülő sztem örül, ha a gyerek tanul és nem egy semmirekellő naplopó lesz belőle, hanem művelt, iskolázott ember.

2012. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!