Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig anyámnak...

Miért kell mindig anyámnak felhánytorgatni a múltat? Mire jó ez neki?

Figyelt kérdés
Most mondhatom azt hogy sinen van az életem végre,1.5 évig nem volt munkám,elkezdtem egy iskolát aminek a a felét kifizette,természetessen amit vissza is adok neki szép lassan.közben találtam munkát amiből kitudtam fizetni az iskola másik felét!Azt mondta majd rá ér vissza adni a pénzt ha lesz rendes munkám vagy is ha jobban keresek.Most egyenlőre viszont tényleg nem tudom neki vissza adni,de már most a fejemhez vágja és lelkileg zsarol,hogy bezzeg ő segített meg most sinen vagyok most már le sem sz.arom,csak addig voltam jó neki,meg különben is nem dolgoztam 1.5 évig,gondolkodjak el a dolgaimon meg hogy én milyen sza.r ember vagyok,nem szó szerint de kb ez jön le,meg hogy vele ilyen vagyok akkor másokkal is biztos.Igaz nem tudok vele rendesen viselkedni mert nagyon sokat bántott lelkileg és most is bánt és dolgokat vág a fejemhez,kezdem magam jól érezni végre és a régi dolgokat vágja a fejemhez,pl hogy nem dolgoztam 1.5 évig,meg hogy ha ő nem fizeti ki az iskola felét akkor el sem tudom kezdeni.Ami igaz is.Csak nem értem miért kell ezt nap mint nap elmondani??Hogy bezzeg ő meg ő meg ő,én meg milyen szemét vagyok...kb ez jön le.Hogy ő az atyaúristen én meg egy utolsó roh.adék,aki igaz hogy 2 évig hallgatta az ő nyavajgását és én voltam a pszichológus amikor elhagyta apám.
2012. máj. 5. 09:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg ilyeneket mond nekem,hogy már úgy is azt várom hogy elpatkoljon,meg ilyeneket vág a fejemhez.Igaz egyszer mérgemben mondtam neki,hogy csak akkor lesz nyugtom..Már engem is azért hibáztat mert magas a vérnyomása,mindenért én vagyok a hibás ami vele törénik,meg hogy én egy gonosz ember vagyok.MIÉRT KELL ILYENEKET MONDANI AMIKOR Ő BÁNT ENGEM?
2012. máj. 5. 09:28
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, amíg nem volt munkád, sokat voltál vele, most meg nem. Hiányzol neki, csak nagyon rosszul fejezi ki magát.
2012. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ismerős ez a történet.. nem te vagy az a lány, aki a barátjával együtt az anyjánál lakik és mindketten rendszeresen marihuànára költitek a heti fizetéseteket?
2012. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A múlt örökös felhánytorgatása az alábbiakat jelenti:


- nem bocsát meg, és nem enged bocsánatot sem kérni (ha te vagy valamiben a hibás), mert a megbocsátás elengedést jelent;


- állandó bűntudatot akar benned kelteni és fenntartani, hogy azon keresztül rángathasson és játszadozhasson az érzelmeiden, valamint köthessen magához;


- a múlt állandü felhánytorgatása valójában a múltban élést erősíti, azaz téged lök vissza abba az életkorba, abba a helyzetbe, amin te már (esetleg) régen túlléptél. A múltban tartás patológiás: a valódi célja a magához ragasztás mellett a "bűnösséged" állandó személyiségvonássaá kalapálása - mert egy hibát vagy bűnt az állandó felhánytorgatással ÁLLANDÓVÁ TESZ.


Így keletkeznek a bűnbakok is. Ez esetben te leszel a bűnbak, aki mindneért hibás, és anyukád az agresszor, aki folyton rád ver mindent.


Ideje volna nem pszichológust, hanem egy jó pszichiátert keresni, különben soha nem tudod anyukádat lerúgni - márpedig az ilyen anyát LE KELL rúgni, minél hamarabb magadról, különben te mégy rá!

2012. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 11:49


Köszönöm a válaszod és mindenkinek!

Azt hiszem megerősítettél abban amit gondoltam,vagy is nem voltam benne biztos,de ezek szerint jól éreztem a dolgokat...

A pszichológus kinek?Nekem vagy neki?Én már gondolkodtam hogy elmegyek,de én tudom mi a gond,de én úgy gondolom neki sem ártana,mert ő neki nagyon nem megy az elengedés.Az apám elhagyta 4 éve és a mai napig felhántorgatja a múltat,mind ezt mindig nekem mondogatja és már nagyon elegem van belőle.

Úgy érzem én majd elfogok menni pszichológushot ha már semmi más út nem lesz,de legfőképpen ezt neki is javasólni fogom,mert egyszerűen nem tud elengedni és nem csak engem hanme az élet bármely más dolgáról is legyen szó.

2012. máj. 5. 12:45
 6/7 A kérdező kommentje:

ma 11:41


Nem nem én vagyok..nem drogozom és nem iszom!!

Normális életet élek,annyi különbséggel hogy nem volt 1.5 évig munkám,de akkor és az idő alatt is beiratkoztam iskolába hogy hasznossan töltsem az időmet.

2012. máj. 5. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel akar sakkban tartani.
2012. máj. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!