Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nem gyászoló miért nem...

Egy nem gyászoló miért nem tud együtt érezni egy gyászolóval?

Figyelt kérdés

3 hónapja vesztettem el valakit, akit imádtam. Végig kellett néznem a szenvedését, és a halálát. Az drága nagyimról van szó.

Nem sikerült még feldolgoznom az elvesztését, sokszor jön rám csak úgy a semmiből a sírás. A barátommal együtt élünk, általában csak este találkozunk, addig dolgozik. Magamban szoktam lerendezni ezeket a dolgokat, pityergek egy sort, kesergek, keresem a miértre a válaszokat. Próbálom úgy átvészelni a gyászt, hogy ő ebből ne sokat lásson. De néha akkor jön ki rajtam, amikor itthon van. Tegnap is így volt. Tegnap ismét temetésre kellett mennem, egy ismerős édesanyja halt meg. Ez felszakította a még így is vérző sebeket. Ingerült voltam, rosszkedvű. Megkérdezte mi bajom, és elmondtam, hogy nem vele van problémám, és ne vegye magára a viselkedésem. Tudta, hogy a mama miatt vagyok ilyen. Erre mit csinál? Piszkál, csipked, hergel. És utána felkapja a vizet, amikor egy óra b.aszogatás után erélyesebben leállítom. Elmondtam neki, hogy a baszogatás helyett jobban esett volna ha átölel és megpuszil. Nem érti meg mi bajom. Nem fogja fel, hogy már attól rosszul vagyok, hogy csak a mamára gondolok, ezáltal nem tudok róla beszélni. Hiába mondom el neki mennyire hiányzik nekem, úgysem tudja átérezni. Csak egy kicsit lenne türelmesebb. Neki minden baj. Ha sírok a mama miatt az a baj, ha nem beszélek róla az a baj. Nem tudom mit csináljak. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mivel értessem meg vele, nem megy egyik napról a másikra. Mindig azzal jön, hogy mostanában nem sírtam. Persze, előtte nem. Erősnek kell mutatnom magam előtte, mert látom rajta, hogy kb így érez: "Na, már megint bőg". Most akkor mi a francot csináljak?


2012. ápr. 28. 08:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
De már ez is megtörtént. Elmagyaráztam neki mi bánt, ezt is leírtam fent. És nem bőgök folyamatosan minden nap 3 hónapja. Aki ezt hajtogatja, az már tényleg leállíthatná magát, mert ezt nem írtam sehol!!! Aki normális választ írt, annak köszönöm.
2012. ápr. 28. 13:06
 22/29 A kérdező kommentje:

Hát már nem azért, de 3 hónap után is csak sírnál, azzal engem csak kikergetnél a világból. Szedd össze magad! Vélhetően felnőtt nő vagy, akkor viselkedj is úgy. A piszkálódás pedig nagyon is jó ugyanis akkor teljesen megfeledkezel a dolgokról. Azt is vedd figyelembe, hogy ő férfi és nem nő! Ne várj el tőle mély érzelmes női viselkedést, mert arra vannak a barátnők.


Te vesztettél már el valakit? Ha igen, akkor kegyetlen vagy, ha nem, akkor meg ne írj ilyeneket. Majd meglátod. Nem nő, persze. De elmondom neked, hogy a kapcsolatunk alatt ő többet bőgött, mint én. Amikor valami baja volt, nekiállt zokogni, én meghallgattam, nem piszkáltam, próbáltam megnyugtatni. PEdig neki fényévekkel kisebb baja volt, mint nekem most. ÉS én tartsam magam? Ő meg minden kis szarért bőg? Hát nem. Én nem fogom ezt lenyelni neki. ÉS még egyszer megjegyzem: Nem bőgök 3 hónapja folyamatosan! Az meg nem érdekel, hogy te hova szaladnál. Majd ha te kerülsz ilyen helyzetbe, és nem áll senki melléd, akkor emlékezz erre vissza, itt mit írtál.

2012. ápr. 28. 13:11
 23/29 anonim ***** válasza:
50%

Neked inkább az a bajod, hogy a csávódat meg kell hallgatnod és bólogatni minden hülyeségére, ő meg nem törődik a te érzéseiddel. Egyszer ülj le vele, mondd el neki őszintén milyen rossz ez neked,hogy nagymamád meghalt (lehet csak női hisztinek vette a dolgokat) ha azután sem törődik veled, akkor egyértelmű hogy önző és csak magával foglalkozik, a te érzéseid nem érdeklik, de arra jó vagy hogy meghallgasd.


Egyébként az alapkérdésedet nem is értem. Gyászolóról meg nem gyászolóról úgy beszélsz, mint 2 különálló fajról. Én is megőrülnék ha temetés után 2 hónappal még mindig ezen rágódna a barátom. Nemcsak a barátod én sem értem mi bajod. De tedd túl magad rajta, mert ennek nincs értelme. Úgysem fogod tudni, mi lett volna ha hamarabb kerül kórházba. Járj ki néha a sírjához az biztos megnyugtat majd.

És mielőtt megkapom a kritikákat, hogy még sosem gyászoltam, Édesapám meghalt 50 évesen.

2012. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

Itt is nekiesel mindenkinek, akinek a válasza nem tetszik. Nekem is, másoknak is...

Nem lehet, hogy a barátodnak is ilyesmi gondja van? Te eldöntötted, hogy te gyászolsz, ezért téged most nagyon meg kell érteni... Cserébe te nem értesz meg senkit, hanem inkább sértegeted azt, akivel nem értesz egyet.

Ne haragudj, de gyász ide vagy oda, nem szimpi nekem a viselkedésed, úgyhogy kezdem megérteni a barátodat.

Neked komolyan mostantól a gyász fogja meghatározni az életed? Ezen a címen belegázolhatsz mások lelkébe, sírhatsz állandóan, és folyton megértést vársz? Érdekes hozzáállás...

2012. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Az ember minden egyes szavába bele kell kötni, nem? Ti nem értitek a kérdésem, csak annyit vettetek le belőle, hogy folyton bőgök. Pedig a kérdésem nem erről szól. Nem ismertek, és egyből lehurrogtok. Ezért Minden ember más, attól hogy ti 1 héttel a szeretett ember elvesztése után már vidáman élitek tovább az életet, az nem jelenti azt, hogy mindenki így viseli. Ha elolvasnátok mégegyszer a kérdést, és alatta a szöveget, megértenétek, hogy nekem nem az a fő problémám, hogy gyászolok. Aki meg kötekedni jön ide, az minek ír? Igen, az a problémám, hogy a barátom így reagál mindenre. Vele kell foglalkozni, velem nem. ERRŐL SZÓL A KÉRDÉS KÖNYÖRGÖM.Az, hogy ti mást láttok bele, arról nem tehetek.
2012. ápr. 28. 13:44
 26/29 anonim ***** válasza:
87%

A mostani hszed is csak azt mutatja, amit az előző hsz-ben írtak.


Te ezt az egészet most már csak önsajnálatból csinálod. Te most már csak azt akarod, hogy mindenki sajnáljon, hogy mindenki elfogadja a te "hülyeségeidet". Most már rég nem a mamáról van szó. Gyászolni úgy is lehet, hogy nem erőltetjük rá az akaratunkat másokra, akár hiszed akár nem.


Nem mellesleg 4 dédim temetésén voltam ott közülük egyet nagyon szerettem, és már a tatám is meghalt. Őt pedig jobban szerettem mint a saját apámat.

2012. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert ő még nem élt át hasonlót, mint te, másrészt pedig nincs benne annyi empátia, hogy bele tudja magát képzelni (és érezni), egy másik ember esetébe.


Sírj csak nyugodtan. Nem számít, hogy ki mit gondol (pláne nem, hogy szerinted ki mit gondol és érez, mert az nem biztos, hogy úgy is van). A gyászhoz hozzá tartozik az érzelmi káosz és a sírás is meg sok egyéb. Ha ennyire zavar, hogy ki mit gondolhat, akkor vonul el magadba sírni. Pl. a temetőbe, ha ott sírsz, az teljesen természetes.

2012. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A normál gyász ideje 1-1,5 év között van. Tehát ha valaki másfél év után is folyton sír és gyászol, akkora van baj. Előtte nem.


Kedves Kérdező: nem kell foglalkozni azzal, hogy ki ért meg és ki nem. A halottal való (élő korából maradt) érzelmi viszonyod mélysége és milyensége határozza meg a gyászod mélysgét és milyenségét, valamint az, hogy milyen a személyiséged, pl. a lelki feldolgozó mechanizmusod.


Jómagam is gyászolok, már jó ideje. Sok gyászolnivalóm van. Életemben nem sírtam ennyit soha, de soha nem a férjem előtt teszem, még a macskám előtt sem (mert nem érti, hogy mi van velem és megijed szegény), nem sajnálom magam és nem sajnáltatom, nem követelem meg másoktól, hogy megértsenek. Sírok, mert muszáj. A gyászhoz tartozik.

2012. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ne törődj senkivel....az az igazság, hogy ezt csak az érti meg, aki benne van. Én barátom se érti meg. Én édesanyámat vesztettem el 3 hónapja, hirtelen, bármi előjel nélkül. Ő volt nekem a legfontosabb (és az is lesz). A barátom általában azt szokta mondani, hogy ez nem ok arra, hogy minden nap rossz kedvem legyen. Meg az első hónapba volt olyan, hogy nem volt kedvem átmenni hozzá, és lekiabált, hogy így csak teljesen magamba fordulok, stb. 1 hónap után...úgy, hogy elvesztettem a számomra legfontosabbat egyik percről a másikra. Szóval ennyi. Amúgy nagyon szeretem, de ezt ő se tudja megérteni....Ilyenkor sokan elvárják tőled, hogy erős legyél. Ilyenek az emberek...nem tudják mit érzel. Én tudom....Én csak még jobban felidegesítettem magam, amikor próbáltam vele erről beszélni.Már nem teszem, megbeszélem mással. Magadban te tartsd, az nem jó, bár gondolom ezt tudod.
2012. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!