Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nem gyászoló miért nem...

Egy nem gyászoló miért nem tud együtt érezni egy gyászolóval?

Figyelt kérdés

3 hónapja vesztettem el valakit, akit imádtam. Végig kellett néznem a szenvedését, és a halálát. Az drága nagyimról van szó.

Nem sikerült még feldolgoznom az elvesztését, sokszor jön rám csak úgy a semmiből a sírás. A barátommal együtt élünk, általában csak este találkozunk, addig dolgozik. Magamban szoktam lerendezni ezeket a dolgokat, pityergek egy sort, kesergek, keresem a miértre a válaszokat. Próbálom úgy átvészelni a gyászt, hogy ő ebből ne sokat lásson. De néha akkor jön ki rajtam, amikor itthon van. Tegnap is így volt. Tegnap ismét temetésre kellett mennem, egy ismerős édesanyja halt meg. Ez felszakította a még így is vérző sebeket. Ingerült voltam, rosszkedvű. Megkérdezte mi bajom, és elmondtam, hogy nem vele van problémám, és ne vegye magára a viselkedésem. Tudta, hogy a mama miatt vagyok ilyen. Erre mit csinál? Piszkál, csipked, hergel. És utána felkapja a vizet, amikor egy óra b.aszogatás után erélyesebben leállítom. Elmondtam neki, hogy a baszogatás helyett jobban esett volna ha átölel és megpuszil. Nem érti meg mi bajom. Nem fogja fel, hogy már attól rosszul vagyok, hogy csak a mamára gondolok, ezáltal nem tudok róla beszélni. Hiába mondom el neki mennyire hiányzik nekem, úgysem tudja átérezni. Csak egy kicsit lenne türelmesebb. Neki minden baj. Ha sírok a mama miatt az a baj, ha nem beszélek róla az a baj. Nem tudom mit csináljak. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mivel értessem meg vele, nem megy egyik napról a másikra. Mindig azzal jön, hogy mostanában nem sírtam. Persze, előtte nem. Erősnek kell mutatnom magam előtte, mert látom rajta, hogy kb így érez: "Na, már megint bőg". Most akkor mi a francot csináljak?


2012. ápr. 28. 08:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván ő még nem veszített el senkit, aki közel állt hozzá. Azok csak nagy szavak, ha valaki azt mondja "őszinte részvétem" vagy "együtt érzek veled" egészen addig, amig a másik nem tapasztalt hasonlót.
2012. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. De hogy egy csepp együttérzés nincs benne, az nagyon fáj.
2012. ápr. 28. 08:55
 3/29 anonim ***** válasza:
40%

A sírással a férfiak alapból nem tudnak mit csinálni, hát ha még előtte sírsz hetekig.


Mondjuk ezt sosem értettem, nekem nem sírásban merül ki a gyász. Szerintem is ezt be kell fejezd, mert semmi értelme itatni az egereket, és a miérteken gondolkozni. Hogy miért ment el? Mert a nagymamád volt, feltételezem öreg, és egyszer mindenkinek el kell mennie. Gondolj arra, hogy hosszú életet élt, és ha így gyászolod valószínűleg szeretetben. Amúgy egy kicsit igaza van abban a párodnak, hogy ideje a normális kerékvágásba visszatérni. Meg nem sírni, mert azzal nem lesz jobb. A fájdalmad eddig már rég kiadtad, a többi csak a gyász lecsengése. Nyugodj meg, és talán nem mész tönkre ebben és a kapcsolatotok sem.


(félre értés ne essék, sajnálom a veszteséged, de a mindig sírós időszaknak el kellett múlnia. Nagymamád, öregen halt meg egy teljes élet után, ne keresd a miérteket)


Részvétem.

2012. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem volt öreg, 60 éves volt és tüdőrákban halt meg. Tehát az élete mindennek nevezhető, csak hosszúnak nem.
2012. ápr. 28. 08:58
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
Mondd el neki is! Mondd el neki, hogy érzéketlennek tartod, mert arra sem hajlandó, hogy megjátssza magát vagy a kedvedért türelmesebb legyen.
2012. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ne keressem a miérteket? Orvosok miatt halt meg, mert egy drága doki nem foglalkozott a tünetekkel. Tavaly áprilisban kezdett el betegeskedni, és októberben jöttek rá, hogy rákos. A kórházban elmondták, ha nem szarakszik a háziorvosa a tüdőgyulladással, meg minden olyan dologgal, ami nincs, akkor meg lehetett volna menteni.
2012. ápr. 28. 09:00
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Pl magyarázd el neki, hogy mit érzel nagyon-nagyon pontosan, a pasik lelki szempontból nem úgy működnek, mint a nők. Azt is elmondhatnád, hogy attól, hogy ő nem látja te még sírsz, nem érzed jól magad. Szerintem a csipkedés nála kedveskedés próbálna lenni, próbál felvidítani, elterelni a figyelmedet. Tudom, hogy nehéz, hogy nem ért meg és a gyász se könnyű... Lehet neki se könnyű, mert nem tudja, hogy kezeljen téged(pl ha hazajön biztos látja, hogy szomorú vagy), csak nem mutatja ki. Menjetek el ebben a jó időben sétálni vagy valamit kettesben együtt csinálni.
2012. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
55%
A rák már csak ilyen. Nekem egy 15 éves ismerősömet vitte el, pedig kapott donort, csak tüdőgyulladása lett és egy héttel elhalasztották a műtétet. Nem bírta a tüdőgyulladást szegény legyengült teste és meghalt. Na ő halt meg fiatalon, azért 60 év - rendben nem egy matuzsálem - de egy szép kor. Ha az orvosok hibája, akkor meg pereljetek.
2012. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%

Ne lovald bele magad,hogy ha az orvos hamarabb észreveszi,akkor meg lehetett volna menteni. Legfeljebb egy-két évvel tovább élt volna,és sokat szenvedett vpéna ez alatt az idő alatt.,

Az csak propaganda,hogy tudják gyógyítani a rákot. Nagyon kivételes eset,aki valóban meg is gyógyul.

2012. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem a nagyanyám koráról akarok beszélni, fiatal volt a halálhoz, és kész. Nem vagytok a helyemben, nem tudjátok mi érzek. Lehet itt prédikálni, hogy 60 év a szép kor, meg nem teljesen az orvos hibája a dolog. Nem erről akarok beszélni. Tudnék én mesélni pár dolgot az orvoskoról. Nem 1 embert tudok, aki miattuk halt meg. De nem érdekelnek a dokik. A barátom érdekel, aki elvárja, hogy hallgassam meg minden problémáját, érezzek együtt vele, ő meg szarik rám. Ez a problémám, semmi több. És hiába mondok el neki bármit, süket fülekre találok.
2012. ápr. 28. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!