Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeliek vagytok vagy...

Háztartásbeliek vagytok vagy dolgoztok? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 17:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%
Azt szeretem ebben az oldalban, hogy az összes (napi minimum kettő) ilyen háztartásbeli kontra dolgozó nő kérdésnél mindig csak olyanok írnak, akik imádják a munkájukat, félmillákat keresnek, attól boldogok, hogy bejárhatnak dolgozni. Megkérdezném, hogy hol az a sok morcos-nyűgös nő, aki minimálbért keres és csak azért jár dolgozni, mert KELL neki, máskülönben éhen halnának? Miért nem vallja itt be szinte senki, hogy örömmel otthon maradna és igenis irigyli azokat, akik ezt megtehetik? Miféle anyagi függetlenségről szónokoltok, miközben a férjetek fizuja nélkül egy albérletet nem tudna a többség fenntartani?
2012. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó! Itt nem a fizetés összegéről van szó, hanemelméletben arról, hogy ki mennyire tartja magát. Én nem azért tanultam, hogy otthon lébecoljak. Én sikeres akartam lenni. Hidd el kérlek, hogy nem minden nő örülne annak, ha egész nap nem érnék hatások csak a brazil sorozatok és a mosogatólé, kis Romana regénnyel megspékelve.


Aki ennél többre tartja magát, az szeretne érvényesülni a világban, elérni valamit az életben. Ha mást nem, megbecsülést és az érzést, hogy megdolgozik azért, amit megeszik. És hidd el, van aki minimálbérért gürcöl, de talán neki is lehet önbecsülése annyira, hogy ne akarjon eltartott személy lenni. Ez nem fizetés függő, hanem önbecsülés és személyiségfüggő!

2012. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
44%
De tessék, divatlett lepontozni azokat a nőket, akik tenni akarnak valamit az életben, és nem csak a semmiért tanulni. Utolsó válasz 52%...eszerint megvetendő elérni valamit, és megdolzoni azért, amink van? Kedves lepontozók, akkor ti fogjatok ki lóvés férjet és fejjétek. Ha ez a színvonal...
2012. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%
Elérni valamit az életben, az nagy dolog. De ha ez a valami egy árufeltöltői, kézbesítő, eladói, stb. munka, akkor ne harsogjuk már teli szájjal, hogy hű de különbek vagyunk azoknál a szerencsés/konzervatív nőknél, akik hagyományos értékrend szerint akarnak élni és a férjük fizetése folytán ezt meg is engedhetik maguknak.
2012. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%
Hát kedves utolsó, ez pedig nem önbecsülés kérdése. Igaza van a második oldal elején kommentelőnek. Bizony-bizony nagyon sokan maradnának otthon ha megtehetnék. Sztem meg egyszerűen rosszul látják azok akik úgy látják a háztartásbelit ,mint a férj cselédjét. Miért ne lehetne így valaki megbecsült. Én igen is vállalom, hogy jó lenne itthon maradni, ha lejár a 3 év gyed. Nekem az is elismerés, ha normálisan megy itthon minden , a gyerek szépen ellátva, boldog, kiegyensúlyozott, minőségi idő van rá fordítva, a ház tiszta, rendesen van főzve, és még időnk is jut egymásra... A férjem nem néz kevesebbnek, sőt még azt is elismeri, hogy sokkal több meló van ezzel, mint a munkahelyén. Mi igen is úgy tervezzük, hogy ez később se változzon...
2012. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
43%
bocsi 12-es kommentre reagáltam. Ez meg végképp hülyeség, hogy aki htb nem dolgozik meg azért amit elértek.... Ha-ha-ha. Családi házat építettünk ketten a férjünkkel. Ketten hordtuk a betont.... A két kezünkkel, mi köze itt ahhoz, hogy ki mit melózik????
2012. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%

Én vezetem a háztartást,a párom dolgozik.


28F

2012. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
52%

haha, a vicc az egeszben h ki es h teszi fel a kerdest, ill h milyen kor olvassa a kerdest es ad valaszt. A HTB nok azt valljak h igen ennek igy kell lenni, es a gyerek igy kiegyensulyozottabb, mindenre van ido etc, mig a dolgozo no, jon a kihivasokkal, meg az anyagiakkal. Van aki igy boldog es vallalja inkabb a keveset, es elvezi h HTB, van akit meg a penz a kihivas hajt vmilyen szinten es azt vallja ha dolgozik sokkal tobbet tud nyujtani anyagilag a gyereknek. Mind a kettoben van racio, es szerintem az optimum az idealis.


En dolgozom egyebkent a 2.5 eves kislanyom mellett, sikeres vagyok, jol keresek, DE megis sokszor ugy gondolom h mindez nem tesz boldogga es lennek szivesen unatkozo HTB. Bar en nem vagyok az a fozok, mosogatok, kisozlgalom ferjem tipsu felesg, es igyekeztem a technologiat alkalmazni, h nalunk a mosogatogep mosogat, es ha kell beinditom egy nap ketszer is. Eppen ezert gondolkodom sajat cegen, ahol kevesebb bevetel fejeben tobb szabadidom van, tehat megvan a felxibilitas otthon es ugyanakkor a kihivas. Mar csak az optimalis ceget kell megtalalnom amit megvennek.

2012. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%
En sokaig nagyon indulatosan reagaltam erre a temara, aztan egyszer leultem elgondolkodni rajta, hogy miert es akkor rajottem: mert irigy vagyok a lelkem melyen. Mert zavar, hogy amig en napi 8-10 oraban celtalanul toltom az idom (tehat alkalmazottkent, lelekolo munkat vegezve, mas bukszajat gyarapitom) majd utana hazarohanok, kapkodva osszedobok valami villamgyorsan elkeszulo vacsit, aztan takaritgatok, de csak ahol a papok tancolnak, addig ezek az "unatkozo" haztartasbeli nok akar heti haromszor annyi idot tudnak tolteni sutes-fozessel, takaritassal, olvasgatassal, nyelvtanulassal, sporttal, szepsegapolassal... a mindenit, hat belatom, hogy rettenetesen szeretnem en is ezt a nyugis, raeros eletet. Nem beszelve arrol, mennyivel kisimultabb, nyugodtabb lennek a ferjemmel is... Nem altatom sem onmagam, sem mast, tok jo lehet igy elni!
2012. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
És miért van az leszavazva, aki nem ítéli el a háztartásbelieket, csak közli, hogy ő nem úgy él és nem is szeretne?
2012. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!